Najnowsze

Najnowsze

Prezes PKP Intercity odwołany

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski został w środę odwołany ze stanowiska - poinformowała spółka w komunikacie. Według rzeczniczki PKP Intercity powodem odwołania była "utrata zaufania".

KE ma plan redukcji CO2 do 2030 r.

Komisja Europejska zaproponuje w środę 40-proc. cel redukcji emisji CO2 w ramach projektu polityki energetycznej i klimatycznej UE do 2030. Zaproponuje też europejski cel udziału energii ze źródeł odnawialnych na poziomie 27 proc. - podały źródła UE.

Przedsiębiorstwa w coraz lepszej sytuacji, ale podwyżek nie będzie

W IV kwartale 2013 roku nastąpiła dalsza poprawa sytuacji bieżącej sektora przedsiębiorstw - wynika z raportu narodowego Banku Polskiego. Ankietowane przedsiębiorstwa oczekują kontynuacji pozytywnych tendencji w I kwartale tego roku. Nie należy też spodziewać się podwyżek.- Jedynie ok. 5 proc. przedsiębiorstw rejestruje obecnie wzrost nacisków płacowych - czytamy w raporcie.

Argentyna ogranicza zakupy online

Rząd Argentyny wprowadził przepisy, które ograniczają możliwość robienia zakupów online. Teraz, aby dokonać zakupu w internecie trzeba uzyskać zgodę władz.

PGNiG wycofuje pracowników z Libii

PGNiG, w związku z sytuacją w Libii, zdecydowało o wycofaniu do Polski wszystkich Polaków pracujących w spółce POGC Libya oraz w firmach pracujących na jej zlecenie. Działania mają charakter prewencyjny - poinformowała spółka w komunikacie.

22.01 Dzień na rynkach: GPW najwyżej od ponad miesiąca

Zły dzień dla Ukrainy, także dla hrywny i ukraińskich obligacji. Rekordowo słaba była też turecka lira. Hiszpania sprzedała obligacje aż za 10 mld euro, a w Wielkiej Brytanii bezrobocie zaskakująco spadło do poziomu niewidzianego od kilku lat. Warszawska giełda miała słabsze momenty, ale na końcu się okazało, że znów jest jedną z najlepszych na świecie. Dzień na rynkach. Relacja Rafała Hirscha.

KNF: kara dla prezesa za wprowadzenie w błąd

150 tys. złotych kary nałożyła Komisja Nadzoru Finansowego na Michaela Unwina, prezesa zarządu spółki Avtech Aviation&Engineering. KNF uznała, że prezes rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na temat sytuacji finansowej swojej firmy.

44. Davos wystartowało. Relacja w TVN24 Biznes i Świat

44. doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii wystartowało. Coroczna konferencja przyciąga tysiące najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W tym roku zaproszonych zostało blisko 40 szefów państw i rządów (z niemal 100 krajów), którzy porozmawiają m. in. o o zmianach klimatycznych, bezrobociu i kwestii zwiększania się różnic pomiędzy biednymi, a bogatymi. Relacje z Davos i rozmowy z gośćmi także w TVN24 Biznes i Świat.

Volkswagen zainwestuje w Wielkopolsce

Volkswagen planuje wybudować nową fabrykę w okolicach Poznania - informuje dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung. W zakładzie produkowany będzie VW Crafter. Każdego roku z fabryki ma wyjeżdżać 70 tys. modeli.

"Świat", 21.01

O czym rozmawiają najważniejsi ekonomiści w Davos? Jak wychodząca z recesji Hiszpania radzi sobie z bezrobociem? Jak teraz wyglądają protesty na Ukrainie? Na te pytania wraz z ekspertami odpowiada Bartosz Węglarczyk w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

Banalny wpływ OFE na spółki giełdowe

Akcje dwudziestu spółek, w których OFE zwiększały zaangażowanie w największym stopniu, poszły w 2013 r. w górę średnio o 92 proc. WIG w tym samym czasie zyskał tylko 8,1 proc.

Rząd chce zmienić Konstytucję. Chodzi o Lasy Państwowe

Kierownictwo rządu i koalicji uzgodniło projekt zmiany konstytucji ws. Lasów Państwowych - poinformował we wtorek wicepremier Janusz Piechociński. "Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie" - czytamy w projekcie.

"Biznes dla ludzi", 21.01

Jak dobrze wynająć mieszkanie, żeby na tym nie stracić? Jak walczyć o odszkodowanie, gdy opóźnienie pociągu pokrzyżowało nam plany? Czy będąc na urlopie wychowawczym możemy podjąć pracę w innej firmie? Na te pytania odpowie Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Zakaz handlu w niedzielę? Rząd przeciwny

Rząd negatywnie ocenił poselskie propozycje zmian w Kodeksie pracy, które mówiły o wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę. Gdyby do tego doszło pracę straciłoby około 11 tys. osób - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Resort chce obniżyć progi ostrożnościowe. Przez zmiany w OFE

O siedem punktów procentowych spadną progi ostrożnościowe zawarte w ustawie o finansach publicznych - jeżeli w życie wejdzie projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych, nad którym pracuje Ministerstwo Finansów. Po zmianach progi miałyby wynieść 48 proc. i 43 proc.

Dobroczynność miliarderów. Ile przeznaczają na cele charytatywne?

W 2013 r. roku dziesięciu najhojnieszych darczyńców przeznaczyło ponad 3,4 miliarda dolarów na cele charytatywne - wynika z zestawienia serwisu Chronicle of Philanthropy. Największą sumę przekazał szef Facebooka - Mark Zuckerberg, który wraz z żoną ofiarował na cele dobroczynne 18 mln akcji swojej firmy, wartych 992 mln dol.

"Milion w portfelu", 21.01

Portfel Błażeja Bogdziewicza, wiceprezesa Caspar Asset Management w ostatnim okresie odnotował spadki głównie przez przecenę akcji na rynkach wschodzących. - Pomimo to uważam, że rynki te w długim terminie są atrakcyjnym miejscem do inwestowania - przekonuje Bogdziewicz.

Meble, tekstylia i motoryzacja. To siła napędowa polskiej gospodarki

Najbardziej konkurencyjne branże polskiej gospodarki to tekstylna, motoryzacyjna, metalowa i meblarska - wynika z raportu przygotowanego przez bank DnB Nord i firmę doradczą Deloitte. Polski przemysł jest konkurencyjny w Europie dzięki wydajności i jakości produkcji, zagrożeniem dla niego są rosnące ceny energii - podkreślają eksperci.

Produkcja mocno poniżej oczekiwań

Produkcja przemysłowa w grudniu 2013 r. wzrosła 6,6 proc. licząc rok do roku, po wzroście o 2,9 proc. w listopadzie - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. To dane gorsze od prognoz - analitycy oczekiwali wzrostu o 10,5 procent.