Najnowsze

Najnowsze

Tauron wybuduje blok w Tychach. Za 618 mln zł

W 2016 r. zostanie oddany do użytku zasilany węglem blok ciepłowniczy w Zakładzie Wytwarzania Tychy, należącym do grupy Tauron. Nowa jednostka będzie miała moc 50 megawatów elektrycznych i 86 megawatów termicznych. Koszt inwestycji to 618 mln zł.

Kryzys limonkowy. Ceny szybują przez ulewy i gangi

W ciągu trzech ostatnich miesięcy cena limonek w USA zwiększyła się niemal dwukrotnie. Za 18-kilogramową skrzynkę trzeba obecnie zapłacić niemal 100 dolarów. Pod koniec zeszłego roku było to zaledwie około 40 dolarów.

Broń z Radomia rusza na podbój USA

Fabryka Broni „Łucznik” zarejestrowała w Teksasie spółkę, która zajmie się dystrybucją wyrobów radomskiego zakładu w Stanach Zjednoczonych. Na razie „Łucznik” przymierza się do sprzedaży broni na rynku cywilnym. W planach jest też uruchomienie w USA niewielkiej wytwórni.

"Świat", 28.03

Czy Ukraina jest gotowa na uderzenie Rosji? Co teraz może i powinien zrobić świat dla Ukrainy? Jak przedstawia się skład koalicji państw potępiających aneksję Krymu? Na te pytania odpowiedał Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla Ludzi", 28.03

Co nam grozi, jeśli nie złożymy PIT-a i zapomnimy zapłacić podatku? Co grozi za krytykę szefa w sieci? Jak wygląda procedura zgłoszenia patentu? Jak sporządzić ewidencję przebiegu pojazdu?

Brytyjski rynek mocy nabiera rozpędu

Brytyjski Departament ds. Energii i Zmian Klimatu opublikował dalsze szczegóły dotyczące uruchomienia rynku mocy. Pierwsza aukcja odbędzie się w grudniu tego roku i dotyczyć będzie ona mocy, które mają być dostępne zimą 2018 roku.

Kolejka chętnych na prezesa Kompanii Węglowej

Trzy z pięciu zgłaszających się osób przeszły wstępną selekcję w konkursie na prezesa Kompanii Węglowej. 17 kandydatów ubiega się o stanowiska pięciu wiceprezesów - podała w piątek spółka.

Chiny już nie kopiują niemieckich technologii. Wolą je kupować

Odwiedzający Europę chiński prezydent Xi Jingping promuje między innymi relacje gospodarcze pomiędzy Państwem Środka a Niemcami. Przykładem może być przedsiębiorstwo Kiekert z Heiligenhaus w Nadrenii Północnej-Westfalii. Światowy potentat w produkcji zamków samochodowych od dwóch lat znajduje się w chińskich rękach.

Kolej na zmianę czasu. Pociągi pojadą godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegarów, z godz. 2 na 3, przechodząc na czas letni. Kolejarze przypominają o przestawieniu zegarków, ponieważ po 22 nocne pociągi pozornie będą jechać godzinę dłużej niż wynika z rozkładu.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Zapowiedzi wliczania dochodów z prostytucji do PKB, kontrola UOKiK na stacjach benzynowych, pomoc MFW dotrze na Ukrainę i plany inwestycyjne KGHM. W takie wiadomości owocował dzień.

Deflacja u progu Europy? Hiszpania i Niemcy pogłębiają obawy

Ceny konsumpcyjne w Hiszpanii spadają w najszybszym tempie od czterech i pół roku, a poziom inflacji w Niemczech jest poniżej oczekiwań. Piątkowe dane dają kolejny impuls do obaw przed dryfowaniem strefy euro w kierunku niebezpiecznej dla gospodarki deflacji.

Kto uziemi warszawskie lotnisko? Związkowcy grożą strajkiem

Związkowcy z przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, zarządzającego warszawskim Lotniskiem Chopina grożą, że 7 maja mogą przeprowadzić strajk. Domagają się rozmów ws. układu zbiorowego. Dyrektor PPL uważa, że postulaty są bezzasadne, ale deklaruje gotowość do rozmów.

PKP o Pendolino: Problemy są, ale projekt niezagrożony

- Projekt Pendolino nie jest zagrożony i te pociągi w połowie grudnia zaczną regularnie kursować w Polsce - zapewnił prezes PKP Intercity Marcin Celejewski. Niektóre media informowały, że nie ma szans, by producent wywiązał się z kontraktu z polskim przewoźnikiem.

Firmy tracą miliardy przez opóźnienia w płatnościach

Polskie firmy z powodu opóźnień w płatnościach straciły w 2013 r. 4 proc. obrotów - wynika z danych przedstawionych w piątek na seminarium zorganizowanym przez Komisję Europejską. W Europie opóźnione należności wynosiły 350 mld euro.

Blackberry dogoni konkurencję? Na razie wykazał prawie 6 mld straty

Będący w kłopotach producent smartfonów, firma blackberry, wykazała stratę za ostatni rok obrotowy w wysokości 5,9 mld dolarów. Strata w pierwszym kwartale tego roku wynosi 423 mln dolarów, to mniej od oczekiwań. W ostatnim kwartale ubiegłego roku strata blackberry wyniosła 4,4 mld dolarów.

Papież rozmawiał o kryzysie w Grecji. "To człowiek pokoju"

Kryzys gospodarczy, z którym szczególnie boryka się Grecja, a także jego skutki społeczne były jednym z tematów piątkowej rozmowy papieża Franciszka z prezydentem Grecji Karolosem Papuliasem w Watykanie. Papież nazwał swego gościa "człowiekiem pokoju".

KNF: informowanie przez OFE o możliwości wyboru nie narusza prawa

OFE nie mogą prowadzić akwizycji na swoją rzecz, ani reklamować się, ale mogą informować o okresie, w którym istnieje możliwość złożenia oświadczenia o skierowaniu części składki emerytalnej do OFE - wynika z pisma szefa Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja Jakubiaka do funduszy.