Ostateczna cena za rosyjski gaz w potencjalnym kontrakcie z Chinami wyniesie 350-380 dolarów za tysiąc metrów sześciennych - informuje w poniedziałek rosyjska gazeta "Izwiestija", powołując się na źródło w Gazpromie. Jutro do Chin jedzie prezydent Władimir Putin.
Roczne zyski linii lotniczych Ryanair spadły pierwszy raz od pięciu lat. W roku rozliczeniowym do marca tego roku wyniosły one 523 mln euro, w porównaniu z 569 mln rok wcześniej.
PKB Chlie to 276 mld dolarów, a Australii 1,5 bln dolarów. Ich wartość na boisku prezentuje się jednak diametralnie inaczej. Reprezentacje tych drużyn zmierzą się, w tym roku podczas Mistrzostw Świata.
Głównym argumentem inicjatorów zakończonego niepowodzeniem referendum w Szwajcarii ws. minimalnego wynagrodzenia był bardzo wysoki koszt utrzymania w miastach takich, jak Genewa czy Zurych. - Kiedy rozmawiam z moimi kolegami z Niemiec i z USA, to oni sami mówią, że Szwajcaria jest najdroższym krajem, w jakim mieszkali - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat Maciej Sokołowski z Instytutu Europy, Uniwersytetu w Bazylei.
Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy i Luksemburg - to kraje, które stworzyły Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, będącą zalążkiem obecnej Unii Europejskiej. Co warto jeszcze wiedzieć o początkach UE?
- One zawsze drożały o 6-8 proc. rocznie. W ostatnich pięciu latach można mówić o wzmożonym zainteresowaniu kolekcjonerów i inwestorów - mówił o autach kolekcjonerskich, Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat".
101 tys. 707 osób zdecydowało się do 16 maja na pozostawienie części składki emerytalnej w OFE - dowiedziała się TVN24 Biznes i Świat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. To efekt pierwszych siedmiu tygodni wyboru między ZUS a OFE. Zgodnie z ustawą czas na wybór oszczędzający mają do 31 lipca tego roku.
Trwa walka o przejęcie brytyjskiego koncernu farmaceutycznego AstraZeneca. Kolejną, jeszcze wyższą ofertę złożył właśnie Pfizer. Amerykanie zaoferowali 55 funtów za akcję, co podnosi wartość AstraZeneca do ok. 69 mld funtów. W poniedziałek rano Brytyjczycy odrzucili jednak tę ofertę.
Ministerstwo gospodarki proponuje zmiany w przepisach o informacji gospodarczej. Dzięki nim będzie łatwiej i taniej sprawdzić wiarygodność płatniczą partnera w biznesie. Biura zyskają nowe narzędzia do oceny firm i konsumentów, a dłużnicy większą ochronę przed nieuczciwym wpisem.
Małe obroty i małe zmiany. Tak to dzisiaj wyglądało. GPW lekko w górę, złoty w miejscu. ZAchód żył głównie fuzjami - nieudaną między Pfizerem i Astrą Zeneką i udaną - między AT&T i DirecTV w USA. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch
W piątek w TVN24 Biznes i Świat śledzimy dramatyczne doniesienia z ogarniętych powodziami Bałkanów, porozmawiamy też o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na bieżąco śledzimy wydarzenia na wschodzie Ukrainy.
Od drogich prezentów komunijnych fiskus może żądać podatku. Wystarczy, że ich wartość przekroczy limity wskazane w przepisach - przypomina poniedziałkowa "Rzeczpospolita".
Na jednej z ulic w centrum San Francisco stanął wielki, żółty kontener. To paczkomat Amazona, którego przez całą dobę pilnują ochroniarze. Internetowy sklep chce w ten sposób ustrzec się przed coraz częstszymi kradzieżami paczek, które dostarcza.
W ostatnich dniach światem IT wstrząsnęła informacja o chęci przejęcia przez Apple’a firmy Beats Electronics. Ewentualna transakcja, której wartość ma wynieść 3,2 mld dolarów byłaby największym zakupem w historii giganta z Cupertino. Wokół sprawy narodziło się sporo pytań bez odpowiedzi, a eksperci z branży zachodzą w głowę, jaki jest prawdziwy cel tego przedsięwzięcia.
BGK podpisał listy intencyjne z czterema deweloperami, w tym m.in. z Warszawy, w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Pierwsze kupione lokale bank chce wynająć pod koniec października.
Około 77 proc. Szwajcarów wypowiedziało się w niedzielnym referendum przeciw gwarantowanej ustawą płacy minimalnej w wysokości ok. 22 franków (18,5 euro lub 22 USD) za godzinę - wynika ze wstępnych wyników podanych przez szwajcarskie radio SRF.
Rząd przeciąga legislację ustawy i specjalnie się z tym nie kryje. W nowym projekcie, o odnawialnych źródłach energii (OZE), znajdą się zapisy sprzyjające koncernom. Polsce najwyraźniej nie po drodze z "zieloną energią".
Pekin musi wzmocnić bezpieczeństwo sieci z powodu ataków, oszczerstw i rozprzestrzeniania plotek przez wrogie siły zza granicy - powiedział Wang Xiujun, chiński urzędnik odpowiedzialny w kraju za regulację Internetu.
Większa niezależność od Rosji i bezpieczeństwo energetyczne, a z drugiej strony oportunizm i wspieranie węgla – to skrajne opinie europosłów o polskiej koncepcji utworzenia w UE unii energetycznej.
Już nie tylko wielkie koncerny, ale także małe firmy chcą zaistnieć w świadomości milionów użytkowników Facebooka oraz Twittera. Jak na drożdżach rosną działy budowania internetowego wizerunku. W ten sposób łatwo zdobyć nowych klientów. Ale czasem wystarczy drobny błąd by firma stała się pośmiewiskiem.
Jesienią rozpocznie się w Japonii budowa linii superszybkiej kolei elektromagnetycznej, łączącej Tokio z Nagoją. Japonia liczy na to, że technologię, która umożliwia pociągom osiągnięcie prędkości ponad 500 km/h, uda się wyeksportować do Stanów Zjednoczonych.
Jest akceptacja dla czterech punktów unii energetycznej, pozostaje spór co do piątego, czyli wspólnej negocjacji ceny gazu - stwierdził premier Donald Tusk.
Południowokoreański producent samochodów Hyundai Motor Co. zakomunikował, że odwołuje do naprawy 137 tys. samochodów sportwo-użytkowych (SUV) modelu Tucson. Powodem jest wadliwe zamocowanie poduszek powietrznych w kole kierownicy.
Giganci branży elektronicznej - Apple i Google - zgodzili się cofnąć pozwy dotyczące wzajemnych roszczeń patentowych - pisze BBC News. We wspólnym oświadczeniu firmy poinformowały, że zamierzają pracować razem w "niektórych obszarach reformy systemu patentowego".
Już tylko "jedna cyfra" dzieli nas od finalizacji umowy na dostawy gazu do Chin przez 30 lat - poinformował Gazprom. Oczekuje się, że "kropkę nad i" postawi podczas przyszłotygodniowej wizyty w Pekinie prezydent Władimir Putin.
Ferrari na torach, które zmieni polską kolej - takie zapowiedzi towarzyszyły informacjom o tym, że Polska kupi superszybkie pociągi Pendolino. Im bliżej planowanego terminu oddania ich do użytku, tym więcej wątpliwości, czy w ogóle wyjadą na polskie tory.
Przetargi publiczne, a zwłaszcza ustawa "Buy American", która wymaga, by rząd USA preferował w nich amerykańskie produkty, będzie jednym z głównych punktów spornych w negocjacjach handlowych UE-USA - ocenił ekspert German Marshall Fund Guillaume Xavier-Bender.