Najnowsze

Najnowsze

400 zł za kg wołowiny, 140 zł za bilet. Ale Szwajcarzy i tak nie chcieli płacy minimalnej

Głównym argumentem inicjatorów zakończonego niepowodzeniem referendum w Szwajcarii ws. minimalnego wynagrodzenia był bardzo wysoki koszt utrzymania w miastach takich, jak Genewa czy Zurych. - Kiedy rozmawiam z moimi kolegami z Niemiec i z USA, to oni sami mówią, że Szwajcaria jest najdroższym krajem, w jakim mieszkali - podkreślił w TVN24 Biznes i Świat Maciej Sokołowski z Instytutu Europy, Uniwersytetu w Bazylei.

Unia Europejska. Jak to się wszystko zaczęło?

Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Włochy i Luksemburg - to kraje, które stworzyły Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, będącą zalążkiem obecnej Unii Europejskiej. Co warto jeszcze wiedzieć o początkach UE?

Zabytkowe auta dla kolekcjonerów i inwestorów

- One zawsze drożały o 6-8 proc. rocznie. W ostatnich pięciu latach można mówić o wzmożonym zainteresowaniu kolekcjonerów i inwestorów - mówił o autach kolekcjonerskich, Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat".

Na OFE postawiło już ponad 100 tys. osób

101 tys. 707 osób zdecydowało się do 16 maja na pozostawienie części składki emerytalnej w OFE - dowiedziała się TVN24 Biznes i Świat w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. To efekt pierwszych siedmiu tygodni wyboru między ZUS a OFE. Zgodnie z ustawą czas na wybór oszczędzający mają do 31 lipca tego roku.

Łatwiej i taniej sprawdzisz partnera biznesowego. Jest projekt

Ministerstwo gospodarki proponuje zmiany w przepisach o informacji gospodarczej. Dzięki nim będzie łatwiej i taniej sprawdzić wiarygodność płatniczą partnera w biznesie. Biura zyskają nowe narzędzia do oceny firm i konsumentów, a dłużnicy większą ochronę przed nieuczciwym wpisem.

19.05 Wzrosty na giełdzie, wzrost płac w przedsiębiorstwach

Małe obroty i małe zmiany. Tak to dzisiaj wyglądało. GPW lekko w górę, złoty w miejscu. ZAchód żył głównie fuzjami - nieudaną między Pfizerem i Astrą Zeneką i udaną - między AT&T i DirecTV w USA. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Ktoś kradł przesyłki, więc postawili paczkomat

Na jednej z ulic w centrum San Francisco stanął wielki, żółty kontener. To paczkomat Amazona, którego przez całą dobę pilnują ochroniarze. Internetowy sklep chce w ten sposób ustrzec się przed coraz częstszymi kradzieżami paczek, które dostarcza.

Zagadkowa transakcja warta 3,2 mld dolarów. Dlaczego Apple chce kupić Beats?

W ostatnich dniach światem IT wstrząsnęła informacja o chęci przejęcia przez Apple’a firmy Beats Electronics. Ewentualna transakcja, której wartość ma wynieść 3,2 mld dolarów byłaby największym zakupem w historii giganta z Cupertino. Wokół sprawy narodziło się sporo pytań bez odpowiedzi, a eksperci z branży zachodzą w głowę, jaki jest prawdziwy cel tego przedsięwzięcia.

Przekleństwa, pornografia, arogancja. Jak zaliczyć wpadkę i nie zginąć?

Już nie tylko wielkie koncerny, ale także małe firmy chcą zaistnieć w świadomości milionów użytkowników Facebooka oraz Twittera. Jak na drożdżach rosną działy budowania internetowego wizerunku. W ten sposób łatwo zdobyć nowych klientów. Ale czasem wystarczy drobny błąd by firma stała się pośmiewiskiem.

Japonia stawia na kolej elektromagnetyczną

Jesienią rozpocznie się w Japonii budowa linii superszybkiej kolei elektromagnetycznej, łączącej Tokio z Nagoją. Japonia liczy na to, że technologię, która umożliwia pociągom osiągnięcie prędkości ponad 500 km/h, uda się wyeksportować do Stanów Zjednoczonych.

Hyundai wzywa do serwisów. Wada groźna dla kierowców

Południowokoreański producent samochodów Hyundai Motor Co. zakomunikował, że odwołuje do naprawy 137 tys. samochodów sportwo-użytkowych (SUV) modelu Tucson. Powodem jest wadliwe zamocowanie poduszek powietrznych w kole kierownicy.

Apple i Google zakopały topór. Będą współpracować

Giganci branży elektronicznej - Apple i Google - zgodzili się cofnąć pozwy dotyczące wzajemnych roszczeń patentowych - pisze BBC News. We wspólnym oświadczeniu firmy poinformowały, że zamierzają pracować razem w "niektórych obszarach reformy systemu patentowego".

"Buy American". To dlatego USA nie dogadają się z Europą?

Przetargi publiczne, a zwłaszcza ustawa "Buy American", która wymaga, by rząd USA preferował w nich amerykańskie produkty, będzie jednym z głównych punktów spornych w negocjacjach handlowych UE-USA - ocenił ekspert German Marshall Fund Guillaume Xavier-Bender.