Najnowsze

Najnowsze

Polak na działce letniskowej. Za ile i gdzie?

Ponad połowa z nas jest w stanie zapłacić ponad 50 tys. złotych za działkę z domem letniskowym. Przy wyborze najczęściej kierujemy się ceną, a dopiero później walorami krajoznawczymi, w których jest ulokowana działka. Jakie rodzaje domków letniskowych zyskały na popularności, o tym rozmawiał Jan Niedziałek z Martą Kosińską z portalu Szybko.

Amazon wprowadza zakupy przez Twittera

Sklep internetowy Amazon podpisał umowę partnerską z Twitterem, która pozwala użytkownikom portalu społecznościowego na zakupy za pomocą dodania postu z odpowiednim "hashtagiem".

Prawa majątkowe IDM idą pod młotek

Komornik licytuje prawa majątkowe Domu Maklerskiego IDM SA. Z obwieszczenia zamieszczonego w serwisie Licytacje Komornicze wynika, że pierwsza licytacja będzie dotyczyła praw majątkowych wartych ponad 2 mln zł.

Wakacyjny apartament na południu Europy. Gdzie warto kupić?

Ceny nieruchomości w Chorwacji spadły o 18 proc., w Grecji o 10,3 proc. a na Cyprze o 7,9 proc. Gdzie wybrać się na zakup letniego apartamentu? Ile trzeba wydać na nieruchomość na południu Europy? Czy można otrzymać kredyt w polskim banku na dom poza granicami kraju? Najważniejsze informacje zebrali dziennikarze TVN24 Biznes i Świat.

"Unia zaostrza stanowisko w sprawie South Streamu"

Komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger przyznał w wywiadzie dla wtorkowego "Financial Timesa", że z powodu agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy, Unia Europejska zaostrza stanowisko w sprawie gazociągu South Stream.

TVN najchętniej oglądaną stacją w primetime w kwietniu

TVN uzyskał w kwietniu 2014 r. najlepsze wyniki oglądalności na tle konkurencji. Była to też najchętniej oglądana telewizja w Polsce, w porze najwyższej oglądalności telewizji (primetime), we wszystkich ważnych grupach docelowych.

06.05 GPW najniżej od marca, coraz tańszy dolar

Wczoraj przecena na warszawskiej giełdzie zatrzymała się tuż nad poziomiem od którego zaczynaliśmy rok. Ale obroty były najniższe od ponad dwóch lat. Dziś aktywność inwestorów była już większa. Niestety oznaczałó to też większe spadki. Traciły też akcje na zachodzie, tracił także dolar. Dzień na rynkach - relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Manipulował kursem akcji. Sprzedawał i kupował z zyskiem

Pięć lat więzienia lub nawet 5 mln zł grzywny grozi 61-letniemu Władysławowi K., który usłyszał zarzut manipulacji kursem akcji jednej ze spółek giełdowych. Jak informuje policja, podejrzany składał przeciwstawne zlecenia z rachunków papierów wartościowych, co powodowało wzrost kursu akcji i tym samym możliwość sprzedaży ich z zyskiem.

Rosja wejdzie na Ukrainę? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Trwają walki ukraińskich sił rządowych z prorosyjskimi separatystami, którzy opanowali Słowiańsk na wschodzie kraju. Są ofiary, także wśród ludności cywilnej. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy wydarzenia na Ukrainie, ale też w Rosji. Przyglądamy się też szczytowi węglowemu na Śląsku, w którym uczestniczy premier Donald Tusk.

Koniec ery PIT-u, a co z 1 procentem?

Od przyszłego roku w rozliczaniu PIT-u mają nas wyręczać urzędnicy. Mogą drastycznie spaść wpływy z 1 procenta podatków, ostrzegają organizacje pozarządowe - informuje "Metro".

Portugalia zwiększa rezerwy złota

Wartość portugalskich rezerw złota zwiększyła się w ciągu pierwszych czterech miesięcy br. o ponad 800 mln euro. Tegoroczny wzrost odwrócił negatywną tendencję panującą w ub.r. Portugalia należy do 13 państw świata mających największe rezerwy złota w skarbcu.

Rodzina przed sądem. Rodzice chcą alimentów od dzieci

Blisko 70-letnia niepełnosprawna kobieta z Opola zażądała alimentów od syna i córek. Polskie prawo od dawna pozwala na to, by rodzice, jeśli cierpią niedostatek, dostawali alimenty od własnych dzieci - pisze wtorkowa "Gazeta Wyborcza".

"Świat", 05.05

Prezydium rady obwodowej w Ługańsku na wschodzie Ukrainy poparło postulaty separatystów prorosyjskich dotyczące przeprowadzenia referendum niepodległościowego w tym regionie 11 maja, czyli w najbliższą niedzielę. - Rosja prowadzi przeciwko Ukrainie wojnę – oświadczył pełniący obowiązki ukraińskiego prezydenta Ołeksandr Turczynow, ostrzegając przed kolejnymi prowokacjami prorosyjskich separatystów szykowanych na Dzień Zwycięstwa obchodzony w Rosji 9 maja.

Premier o "szczycie węglowym": będziemy rozmawiali twardo

- Musimy dbać i zaopiekować się naszym największym dobrem, jakim jest węgiel - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami górniczych związków zawodowych. Wskazał, że rozmowa w najbliższych dniach będzie dotyczyła m.in. możliwości obniżenia kosztów wydobycia i zaangażowania publicznych środków w ochronę polskiego węgla.

Dreamlinerem na wakacje. LOT podpisał umowę

Itaka jest kolejnym biurem podróży, którego pasażerowie będą latali dreamlinerami PLL LOT. Firma podpisała z przewoźnikiem umowę na czartery w sezonie letnim i zimowym m.in. do Egiptu, Tunezji, Meksyku, czy na Kubę. Wcześniej taką umowę LOT zawarł z Rainbow Tours.

"Biznes dla ludzi", 05.05

Na co uważać, gdy kupujemy nieruchomość obciążoną hipoteką? Czym charakteryzuje się kredyt konsolidacyjny? Jak przygotować firmę do kontroli urzędu skarbowego? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer wraz z ekspertami w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Handel USA i UE bez tandety? "Zadbamy o standardy"

Przedstawiciele UE i USA, którzy w poniedziałek prowadzili w Berlinie rozmowy o Transatlantyckim Partnerstwie Handlowym i Inwestycyjnym (TTIP) podkreślali, że ta umowa handlowa w żadnym razie nie doprowadzi do obniżenia standardów.

Blajer wyjaśnił, czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny

Raty za samochód, kredyt na mieszkanie, całkowicie wykorzystany debet na koncie, a dodatkowo wyczerpany limit karty kredytowej - jak sobie poradzić z dławiącą nas pętla zadłużenia? Czy dobrym pomysłem jest kredyt konsolidacyjny? Paweł Blajer wyjaśnił, jak najlepiej połączyć wszystkie kredyty w jeden i dlaczego może to nam się opłacać.

Co zastąpi gaz? Unia szuka alternatywy energetycznej

Unię Europejską czeka trudna decyzja, którą należy podjąć, aby uniezależnić się od rosyjskiego gazu - pisze Reuters. Coraz częściej w Unii brany pod uwagę jest również wariant ze zwiększeniem wykorzystania węgla. To jednak wiąże się z większą emisją zanieczyszczeń do środowiska - przypomina agencja.