Najnowsze

Najnowsze

Jakie prawa ma dłużnik? Wyjaśnił Paweł Blajer

Okazuje się, że pomysłowość komorników w ściąganiu długów nie zna granic. Problem w tym, że nie powstrzymują ich nawet granice prawa. W dzisiejszym programie "Biznes dla ludzi", Paweł Blajer zajął się przypadkiem komornika, który wysłał ostateczne wezwanie - do zapłaty prawie pół miliona złotych - do ośmiu osób, które z prawdziwym dłużnikiem łączyło tylko imię i nazwisko. Jakie mamy prawa, jeżeli i nas spotkała wątpliwa przyjemność spotkania z ponad przeciętnie pomysłowym komornikiem?

Szef Orlenu w radzie nadzorczej czeskiego Unipetrolu

Walne Zgromadzenie czeskiego Uniepetrolu dokonało reelekcji prezesa PKN Orlen Jacka Krawca, wiceprezesa płockiego koncernu Sławomira Jędrzejczyka oraz dyrektora tamtejszego departamentu akwizycji Roberta Kearneya do rady nadzorczej czeskiej spółki – podał Unipetrol.

Jaceniuk: cena gazu powinna być rynkowa, a nie polityczna

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył w środę w Berlinie, że jego kraj jest gotów do kompromisu z Rosją w sprawie gazu, lecz cena za gaz musi być rynkowa, a nie polityczna. Jaceniuk uczestniczył w konferencji nt. bezpieczeństwa energetycznego.

Prawie połowa europejczyków to cyfrowi analfabeci

Według danych KE 47 proc. Europejczyków nie potrafi w wystarczającym stopniu korzystać z nowych technologii cyfrowych. Duże grupy w Europie pozostają cyfrowymi analfabetami - ocenia Komisja Europejska.

Europa nie pomoże Ukrainie. Jeśli Rosja zakręci kurek

Unia Europejska nie zdoła w perspektywie tygodni zapewnić dostaw gazu ziemnego na Ukrainę, jeśli przestanie tam dopływać gaz z Rosji - poinformował w środę czeski delegat na odbywającą się w Berlinie międzynarodową konferencję w sprawie bezpieczeństwa energetycznego.

Protest przed Sejmem. Nie chcą uboju rytualnego

Kilkadziesiąt osób reprezentujących organizacje obrońców praw zwierząt protestowało przed Sejmem w środę przeciwko ubojowi rytualnemu. Uczestnicy akcji skandowali: "ubój rytualny jest nielegalny".

Stabilny złoty. Najpierw taniał, a potem drożał

Podczas środowej sesji złoty początkowo tracił na wartości, by w drugiej części handlu odrobić starty. Ok. godz. 17 euro kosztowało 4,15 zł, a dolar - 3,05 zł. Zdaniem analityków inwestorzy czekają na przyszłotygodniowe posiedzenie EBC.

Piwo odbije się od dna? Szansą mundial

Kompania Piwowarska oczekuje, że w tym sezonie na rynku piwa w Polsce nastąpi odbicie. Między innymi ze względu na piłkarskie Mistrzostwa Świata. W zeszłym roku spadek wolumenu sprzedaży spółki wyniósł 9 proc.

Już ponad 130 tys. osób wybrało OFE

132 420 oszczędzających zdecydowało do tej pory o pozostawieniu części składki w Otwartych Funduszach Emerytalnych - poinformował TVN24 Biznes i Świat Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do końca okresu wyboru między ZUS a OFE pozostało 64 dni. W najbliższy poniedziałek ZUS poinformuje ile osób zdecydowało się na OFE po pierwszych dwóch z czterech miesięcy wyboru.

Czy zimą zabraknie gazu? Europę czekają stress testy

Wraz z krajami UE i europejskim sektorem gazowym chcemy przeprowadzić stress testy w nadchodzących miesiącach, by spojrzeć na ryzyko zakłócenia dostaw energii nadchodzącej zimy - zapowiedział komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.

Polski gazoport prawie gotowy. Jest już 87 proc. terminalu

Terminal LNG w Świnoujściu jest już ukończony w 87 proc. Niedawno zakończono montaż wewnętrznych zbiorników, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Zamontowano też kolumny nalewcze do wtłaczana LNG do zbiorników - podała spółka Polskie LNG.

"Milion w portfelu", 28.05

Sprawdzamy jak zmienił się portfel Jacka Rzeźniczka, dyrektora departamentu zarządzania portfelami akcyjnymi Secus AM oraz jakie instrumenty przyczyniły się do spadku jego wartości.

Czeczeni wspierają prorosyjskich separatystów

Do walk po stronie prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy dołączyły dziesiątki Czeczenów, którym rozkaz wydał ich prorosyjski przywódca Ramzan Kadyrow - pisze "Financial Times". Kadyrow zaprzeczył, ale przyznał, że niektórzy Czeczeni mogli pojechać na własną rękę.

Rewolucja na rynku medialnym. Czas na telewizję hybrydową?

- Rynek nie jest jeszcze gotowy na telewizję hybrydową. Przez rynek rozumiem widzów. Mamy możliwości techniczne, które pozwalają na nadawanie takiej telewizji. Myślę, że ona zmieni rynek, ale jest to perspektywa dwóch-trzech lat - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Maciej Maciejowski, dyrektor pionu rozwoju biznesu i nowych mediów TVN.