Najnowsze

Najnowsze

Ukraino, co dalej? Najnowsze analizy w TVN24 Biznes i Świat

Rosja kończy ćwiczenia wojskowe na zachodzie kraju, ale Kreml nie myśli o wycofaniu się ze wschodniej Ukrainy, w tym z Krymu. Tak wynika ze słów prezydenta Rosji Władimira Putina. Do Kijowa przyjechał sekretarz stanu USA John Kerry, który przywiózł obietnice pomocy finansowej. Europa i Stany Zjednoczone wciąż grożą Moskwie sankcjami za Ukrainę. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się sytuacji na Ukrainie.

04.03 Deeskalacja i wzrosty

Może być wojna - rynek spada, nie będzie wojny - rynek rośnie. Tak to działa. Chociaż dziś obecność wojsk rosyjskich była dokładnie taka sama jak wczoraj, dziś już nikt na rynkach się tym nie przejmował. Pierwszy raz od lat najważniejszym rynkowym wydarzeniem dnia była konferencja Władimira Putina. Dzień na rynkach - w relacji Rafała Hirscha

Zanieś PIT do supermarketu

W Małopolsce PIT-y będzie można złożyć w centrach handlowych - poinformował rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Krakowie Konrad Zawada. W marcu i kwietniu pracownicy fiskusa będą czekać na podatników w galeriach handlowych m.in. Krakowa, Tarnowa, Oświęcimia.

Zapłacisz składkę od umów zlecenie? Rząd zajmie się "śmieciówkami"

Większą ochronę ubezpieczeniową pracujących na umowy zlecenia i oskładkowanie wynagrodzeń członków rad nadzorczych zakłada projekt, którym dziś ma zająć się rząd. Jego efektem mają być większe wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. To pierwszy krok w zmianach dotyczących tzw. umów śmieciowych.

Fałszywe alarmy sporo nas kosztują

Nawet ćwierć miliarda złotych rocznie kosztują nas nieuzasadnione wyjazdy ratowników medycznych i straży pożarnej – twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Wall Street traci w obawie o Ukrainę

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, głównie z powodu obaw o rozwój sytuacji na Ukrainie. Skala obniżek na Wall Street była jednak znacznie mniejsza niż na giełdach w Azji i Europie.

"Świat", 03.03

W programie "Świat" bieżącą sytuację na Ukrainie skomentowali: prof. Marek Figura z Instytutu Wschodniego Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Jan Piekło z Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej. Bartosz Węglarczyk porozmawiał też z Adamem Balcerem z Centrum Europy Wschodniej UW o tym, jakie interesy na Krymie ma Turcja. Z kolei o gazowym uścisku Rosji wobec Ukrainy opowiedział dr Filip Elżanowski, partner w kancelarii Elżanowski, Cherka, Wąsowski.

Sprzedaj dług i pozbądź się kłopotu. Jak to zrobić mówi Paweł Blajer

Co zrobić, gdy kupujący nie chce nam zapłacić? Możemy sprzedać dług. - Bez zgody dłużnika wierzyciel może przenieść swoją wierzytelność na osobę trzecią, która wstępuje całkowicie w prawa wierzyciela i to ona ma możliwość dochodzenia roszczenia od dłużnika - mówiła na antenie TVN Biznes i Świat mec. Joanna Parafianowicz.

"Biznes dla ludzi", 03.03

Co warto wiedzieć o licytacjach komorniczych, o co może zapytać pracodawca podczas rozmowy rekrutacyjnej, jak sprzedać dług oraz jak powinno wyglądać przygotowanie firmy do kontroli ZUS - w programie "Biznes dla ludzi" z gośćmi rozmawiał Paweł Blajer.

Rząd uprości rachunkowość. Skorzysta z tego 34 tys. firm

Ponad 34 tys. najmniejszych firm skorzysta z proponowanych przez resort finansów uproszczeń w rachunkowości, co pozwoli zaoszczędzić im około 17 mln zł. Projekt przewiduje m.in. obniżenie kosztów przygotowania sprawozdania finansowego oraz kosztów prowadzenia rachunkowości.

Licytacje komornicze. Zobacz, na co uważać i o czym pamiętać

Zastanawiasz się nad kupnem czegoś z licytacji komorniczej? Często może to być nie lada okazja. Warto jednak zapoznać się ze szczegółami, żeby rzeczywiście wylicytować dobrą cenę. W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer wraz z ekspertem opowiedział, gdzie powinniśmy szukać informacji dotyczących licytacji komorniczej. Gdzie komornik musi ją ogłaszać i co się z tym wiąże ze strony konsumenta?

GDDKiA: 23 wykonawców chce budować obwodnicę Warszawy

23 firmy i konsorcja są zainteresowane budową Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku Puławska-Lubelska - poinformowała GDDKiA. Łącznie ma powstać 18,5 km drogi ekspresowej, po trzy pasy ruchu. Koniec inwestycji planowany jest na 2019 rok.

Spadki na giełdach, drożeją surowce, zyskuje dolar i frank

Konflikt na Ukrainie spowodował wyprzedaż akcji na całym świecie, a na parkietach Polski i Rosji inwestorzy pozbywali się ich w panice. Wzrosły ceny surowców, m.in. ropy, a także i złota. Inwestorzy skierowali swoje oczy na dolara, jena i franka.

Wojna na Ukrainie? W TVN24 Biznes i Świat analizy i komentarze

W TVN24 Biznes i Świat na bieżąco relacjonujemy wydarzenia związane z konfliktem na Ukrainie. Naszemu sąsiadowi cały czas grozi interwencja zbrojna. Sytuacji przyglądają się światowi przywódcy. Agencja Interfax-Ukraina podała, że dowódca Floty Czarnomorskiej Rosji Aleksandr Bitko postawił ukraińskim żołnierzom ultimatum. Wieczorem agencja odwołała tę informację, powołując się na przedstawiciela sztabu floty.

"Milion w portfelu", 03.03

Przełom 2013/2014 roku nie był najlepszym okresem dla rynków akcji i znalazło to odbicie w stopie zwrotu z mojego portfela. Najsłabsza pozycja okazał się fundusz Skarbiec Akcja, którego jednostka spadła w trakcie 16. edycji "Miliona w portfelu" o 5,65 proc. - komentuje Grzegorz Zatryb, główny strateg Skarbiec Holding.

"Ukraina zapłaci za konflikt głęboką recesją". Co to oznacza dla Polski?

- Wydarzenia na Wschodzie nie pomagają w prowadzeniu stabilnej polityki pieniężnej - ocenił szef NBP Marek Belka. Czy to oznacza, że Rada Polityki Pieniężnej podwyższy stopy procentowe? - Wręcz przeciwnie - uważają eksperci mBanku w raporcie dziennym. Według nich "niemal pewna ukraińska recesja" przyczyni się do utrzymania stóp na niezmienionym poziomie.

Scania zwalnia pracowników. W Słupsku pracę straci 200 osób

Producent autobusów Scania zwolni 200 pracowników z fabryki w Słupsku, gdzie zatrudnionych jest ponad 500 osób. - To niełatwa decyzja, ale niestety jest konieczna, aby fabryka przetrwała w dłuższym okresie czasu - argumentuje tę decycję prezes Scania Production Słupsk Peter Bjoerk.