Najnowsze

Najnowsze

Unia Europejska kontra Eurazjatycka Unia Gospodarcza. Co warto wiedzieć?

Eurazjatycka Unia Gospodarcza powstanie 1 stycznia 2015 roku na bazie Unii Celnej i Jednolitego Obszaru Gospodarczego, dwóch struktur integracyjnych tworzonych przez Rosję, Białoruś i Kazachstan. Będzie ona otwarta na inne państwa. Swój akces zgłosiły już Armenia i Kirgistan. Doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. integracji gospodarczej Siergiej Głazjew w środę wyraził nadzieję, że przystąpi do niej też część Ukrainy.

Pendolino wjeżdża do Sejmu. Będzie awantura o superszybkie pociągi?

Grupa posłów reprezentowana przez członków klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, chce nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury ws. Pendolino. W komunikacie, który dotarł do tvn24bis.pl, grupa posłów popierających wniosek o zwołanie posiedzenia komisji domaga się informacji ministra infrastruktury i rozwoju na temat umowy na zakup superszybkiego pociągu.

Arktyka. Ziemia obiecana przemysłu wydobywczego?

Według szacunków na Arktyce znajdują się ogromne zasoby gazu ziemnego i ropy naftowej. Na poszukiwanie gazu ma zaostać wydane w najbliższym czasie 100 mld dolarów. Szczegóły prezentuje dziennikarka TVN24 Biznes i Świat Karolina Hytrek-Prosiecka.

Avans upadł. Media Expert chce go podnieść

Właściciel elektromarketów Media Expert chce przejąć sieć Avans. Dziś firma TERG wystąpiła do syndyka masy upadłościowej z propozycją kupna lub dzierżawy aktywów spółki Domex, zarządzającej siecią Avans. W połowie maja sąd ogłosił upadłość Domeksu.

YouTube w Turcji wciąż zablokowany

Turecki nadzór telekomunikacyjny BTK poinformował w piątek, że nie otrzymał jeszcze orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które nakazuje zniesienie wprowadzonej dwa miesiące temu przez rząd blokady internetowej sieci udostępniania materiałów wideo YouTube.

Jak zniknąć z internetu? Wyjaśniamy krok po kroku

Google uruchomiło w piątek specjalną stronę internetową, dzięki której użytkownik może zażądać, aby z sieci zniknęły linki prowadzące do informacji o nim. Koncern realizuje w ten sposób postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który 13 maja orzekł, że Google musi dać internautom "prawo do bycia zapomnianym". Przeczytaj, jak to zrobić.

E-papierosy w defensywnie. Zakazane w miejscach publicznych

Francja przygotowuje się do umieszczenia e-papierosów w tej samej kategorii prawnej co palenie zwykłego tytoniu - donosi "The Guardian". Projekt specjalnej ustawy zawiera zakaz używania elektronicznych papierosów w miejscach publicznych. Jak podaje dziennik "Le Figaro", specjalne uregulowania ma przedstawić niedługo francuski minister zdrowia.

Gospodarcze mistrzostwa świata. Francja vs. Honduras

PKB Francji to aż 2,7 bln dolarów, natomiast Hondurasu to zaledwie 18,5 mld dolarów. Piłkarskie reprezentacje obu krajów już niedługo zmierzą się podczas mundialu w Brazylii. Jak prezentują się gospodarki Francji i Hondurasu - opowiada Łukasz Kijek.

Czesi chcą rozwijać energetykę jądrową

Mimo niedawnego unieważnienia przetargu na rozbudowę elektrowni atomowej w Temelinie energetyka jądrowa jest dla Republiki Czeskiej najlepszym rozwiązaniem - oświadczył w opublikowanym w piątek wywiadzie czeski minister przemysłu Jan Mladek.

Kolejne tajemnicze odejście z Kompanii Węglowej

Wiceprezes Kompanii Węglowej Marek Uszko zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Rada nadzorcza ogłosiła już konkurs na stanowisko wiceprezesa ds. produkcji – poinformował w piątek rzecznik spółki Zbigniew Madej.

Siemens będzie zwalniał. Nawet 11 tys. pracowników

Ok. 11,6 tys. stanowisk pracy zamierza zrestrukturyzować niemiecki Siemens - podały w piątek władze spółki, zastrzegły, że nie wszystkie z tych miejsc pracy zostaną zlikwidowane. Nie wiadomo, w jakim stopniu plany te dotkną kilka tysięcy polskich pracowników.

Najbardziej rozpoznawalne parki rozrywki

Wakacje już za chwilę. Wielu z nas zdecyduje się na wyjazd rodzinny, by spełnić marzenia dzieci. W takim wypadku najlepszym kierunkiem są parki rozrywki. Takich z prawdziwego zdarzenia niestety w Polsce brakuje, więc warto pomyśleć o wycieczce do Berlina, Wiednia, czy Paryża.

Biedronka wchłonie MarcPol. UOKiK dał zielone światło

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka może przejąć część mienia spółki MarcPol. Właściciela zmieni 11 sklepów w woj. mazowieckim, łódzkim i śląskim. Postępowanie przeprowadzone przez UOKiK wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

"Milion w portfelu", 30.05

Sebastian Buczek, prezes QUERCUS TFI był gościem "Miliona w portfelu". Jego portfel odnotował minimalną stratę po raz drugi, po serii sporych wzrostów.

Zmiany w Anwilu. Prezes rezygnuje

Dotychczasowy prezes włocławskiego Anwilu, z grupy PKN Orlen, Krzysztof Wasielewski złożył rezygnację. Do pełnienia obowiązków szefa spółki rada nadzorcza delegowała czasowo Piotra Chełmińskiego, członka zarządu płockiego koncernu ds. rozwoju i energetyki.

USA chce 10 mld dolarów od BNP Paribas. Bank miał omijać amerykańskie sankcje

Bank Centralny Francji "z najwyższą uwagą" śledzi śledztwo przeciwko BNP Paribas prowadzone przez Departament Sprawiedliwości USA. Największy bank nad Loarą podejrzewany jest o prowadzenie interesów w Iranie i Sudanie, czyli państwa, na które Stany Zjednoczone nałożyły sankcje. Amerykanie domagają się od BNP Paribas 10 mld dolarów kary. Bank poinformował, że może zapłacić nie więcej niż 8 mld dolarów.

Podwykonawcy dróg będą chronieni. Zapłaci im GDDKiA

Duże firmy, które pracowały przy budowie autostrad i nie otrzymały zapłaty, będą mogły zwrócić się do GDDKiA o wypłacenie zaległości - przewiduje nowelizacja specustawy drogowej z 2012 r., którą przegłosowali w piątek posłowie. Dotychczas takie prawo miały tylko mniejsze firmy.