Najnowsze

Najnowsze

Maszyna zastąpi psychologów? Pacjenci ufają jej bardziej niż ludziom

Nazywa się Ellie i jest maszyną, a przy tym doskonałym psychologiem. Wsłuchuje się w każde słowo wypowiedziane przez pacjenta i szczegółowo analizuje jego emocje. Potrafi też trafnie reagować na odpowiedzi. Okazuje się nawet, że pacjenci więcej mówią psychologowi-maszynie niż żywym lekarzom.

Polacy polubili mobilne banki. Olbrzymie wzrosty

Już ponad 3 miliony Polaków korzystają z banku w komórce. To efekt szybko postępującego nasycenia rynku smartfonami oraz taniejącego dostępu do internetu - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

"Świat", 19.08

W programie "Świat" pytaliśmy naszych gości o to, co może wydarzyć się przed wrześniowym szczytem NATO. Czy i jak powinien zmienić się Pakt Północnoatlantycki wobec coraz bardziej ekspansywnej polityki Rosji?

"Epicentrum", 19.08

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy o tym, dlaczego ludzie wolą rozmawiać z maszyną niż z drugim człowiekiem. Naszych gości pytaliśmy również, jak uczyć dzieci czytania i pisania. W bibliotece w Detroit utworzono specjalny dział, w którym dzieci czytają na głos psom. Dlaczego? Bo przed nimi się nie krępują tak bardzo, jak przed kolegami z klasy.

"Biznes dla Ludzi", 19.08

Podział środków z OFE po rozwodzie, zwolnienie z pracy emeryta, umowa użyczenia sprzętu, dzierżawy, najmu bądź leasingu oraz VAT na klimatyzatory - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Szef chce zwolnić emeryta? Blajer wyjaśnia, czy może

Wiele osób w wieku emerytalnym lub chwilę przed emeryturą chce i może pracować. Co jednak, gdy pracodawca jest innego zdania i wręcza nam wypowiedzenie? Czy może tak zrobić, co na to prawo pracy? W programie "Biznes dla Ludzi" odpowiedzi szukał wraz z ekspertem Paweł Blajer.

Polski windykator będzie ściągał długi od Niemców

Firma windykacyjna KRUK wchodzi na niemiecki rynek. Spółka zawarła we wtorek umowę na założenie KRUK Deutschland GmbH z siedzibą w Berlinie. - Ekspansja zagraniczna stanowi element naszej strategii długoterminowej - tłumaczy prezes zarządu Piotr Krupa.

Na świecie wrze, a ropa wciąż tanieje. To gra na osłabienie Putina?

Inwestorzy dziwią się, dlaczego mimo niepokoju w Iraku, konfliktu na Ukrainie i epidemii Eboli ropa nadal tanieje. Cena baryłki rosyjskiej ropy URAL już spadła poniżej 100 dolarów. Z kolei cena ropy Brent spadła do ok. 102 dolarów za baryłkę. Bank of America Merrill Lynch spodziewa się, że w 2014 r. średnia cena ropy europejskiej Brent wyniesie 110 dol. za baryłkę, a w 2015 r. - 108 dol. Wcześniej bank prognozował odpowiednio 106 dolarów i 103 dolary.