Najnowsze

Najnowsze

19.08 Europa na zakupach i emocjonujący finisz GPW

Po porannych wzrostach, na warszawskim parkiecie coraz mocniej rozpychali się sprzedający. Pozytywne dane GUS początkowo nie dodały energii do zakupów, ale to o zmieniło się po kilku minutach. Doszły dane z USA i inwestorzy zaczęli szturmować poziom wczorajszego zamknięcia, jednak tylko tym skupionym w WIG-u udało się tę barierę przebić. Dzień na rynkach - relacjonował Radosław Fellner.

Polsce grozi blackout. W 2016 r. zabraknie prądu?

Budowa nowych bloków energetycznych ruszyła za późno. W 2016 roku trzeba będzie wyłączyć ok. 3000 MW - alarmują energetycy. Operator systemu pospiesznie wdraża rozwiązania tymczasowe. Ale istnieje ryzyko blackoutu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Warszawskie biurowce pustoszeją. Jest najgorzej od dekady

W warszawskich biurowcach przybywa pustostanów. Eksperci firmy Knight Frank, na badania których powołuje się „Puls Biznesu”, szacują, że wskaźnik powierzchni niewynajętej przekroczył już 15 proc., osiągając poziom najwyższy od 10 lat.

Piechociński: mniejsze podatki zamiast waloryzacji

Koalicja rządowa rozważa wprowadzenie wyższej kwoty wolnej w podatku dochodowym zamiast kwotowej waloryzacji emerytur – powiedział w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

"Biznes dla Ludzi", 18.08

Co zrobić, gdy z naszego konta znikną pieniądze? Kiedy przysługują świadczenia urlopowe? Jak można dokonać darowizny na rzecz niepełnoletniego? Jak wyczuć intencje klienta? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Bilans: rozmowy bez Sikorskiego, gorsze prognozy dla Polski

W niedzielę w Berlinie odbyły się rozmowy ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Rosji ws. Ukrainy. Nie uczestniczył w nich szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. W reakcji na rosyjskie embargo Komisja Europejska ogłosiła, że przeznaczy 125 mln euro na wsparcie sektora produkcji owoców i warzyw. ZUS zarejestrował 2 mln 564 tys. 72 deklaracji osób, które chcą, by część ich składki emerytalnej trafiała także do OFE.

"Świat", 18.08

W programie "Świat" zastanawialiśmy się czy dyplomatyczne rozmowy z Rosją na temat sytuacji na Ukrainie mają sens? Czy Paryż i Berlin to dobrzy partnerzy do negocjacji dla Moskwy? Dlaczego w stolicy Niemiec nie było szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego? O to spytaliśmy Stanisława Cioska, byłego ambasadora Polski w Moskwie oraz dr. Ryszarda Żółtanieckiego.

W Berlinie bez Sikorskiego. "Polska nie mieściła się w formule tego spotkania"

W niedzielę w Berlinie odbyły się rozmowy ministrów spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Rosji ws. Ukrainy. Nie uczestniczył w nich szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. - Dziwi też brak w berlińskich negocjacjach przedstawiciela USA. Wydaje się, że to Rosja postawiła stanowcze warunki: będziemy rozmawiać z przestawicielem rządu ukraińskiego, ale bez Amerykanów i Polaków - powiedział TVN24 Biznes i Świat Wojciech Hernes, berliński korespondent Radia ZET. Z kolei historyk dyplomacji Janusz Sibora komentował na naszej antenie, że Polska nie mieściła się w formule tego spotkania.

Rosyjskie embargo szansą dla ubogich Polaków? Żywność może trafić na cele społeczne

Pula wynosząca 125 mln euro ma wesprzeć sektor owoców i warzyw, dotknięty rosyjskim embargiem - zdecydowała Komisja Europejska. - Jest to szansa na zapobiegnięcie marnotrawstwu żywności na ogromną skalę, pomoc żywnościową dla najuboższych Polaków oraz wsparcie polskich rolników w sytuacji kryzysu - uważa Agnieszka Bielska, koordynatorka ds. mediów z Federacji Polskich Banków Żywności.

"Epicentrum", 18.08

W programie "Epicentrum" wraz z gośćmi - Aleksandrą Jakubowską i Jerzym Gruzą - rozmawialiśmy o tym, czy odmowa służby wojskowej to dezercja, czy obywatelskie prawo. Pokażemy historię 19-latka z Izraela, który nie chce iść do wojska. Twierdzi, że nie zamierza brać udział w konflikcie w Strefie Gazy. Nie dba o patriotyzm, a o uniwersalne wartości.

Eksperci: OFE muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością

Ostatecznie ponad 2,5 mln osób zdecydowało się na odkładanie części składki emerytalnej w OFE - podał ZUS. Zdaniem ekspertów oznacza to, że fundusze będą się konsolidować. Przekonują też, że aby mieć wyższe emerytury, musimy dodatkowo oszczędzać.

Chojna-Duch: we wrześniu możliwe obniżenie stóp procentowych

Deflacja w Polsce nie ma charakteru trwałego, tylko przejściowy. Jest spowodowana wysoką bazą poprzedniego roku i niskimi cenami towarów żywnościowych. We wrześniu zastanowimy się nad obniżeniem stóp procentowych - powiedziała na antenie TVN24 Biznes i Świat Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej.

Bank Rosji wprowadza płynny kurs wymiany rubla

Bank Rosji podał w poniedziałek, że do końca 2014 roku planuje wprowadzenie płynnego kursu wymiany rubla. Poinformował też o dostosowaniu parametrów mechanizmu wymiany walutowej do dalszego zwiększenia elastyczności kursu rubla.

"Milion w portfelu", 18.08

Sprawdzamy portfel Mariusza Pawlaka z Lorek Pawlak Family Office. Jego zdaniem warto zainwestować w fundusze absolutnej stopy wzrostu i koronę norweską.

Miedwiediew liczy, że zakaz importu żywności do Rosji nie potrwa długo

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew wyraził dzisiaj nadzieję, że zakaz importu żywności z Zachodu nie potrwa długo - poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti. Z kolei wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz powiedział w poniedziałek, że Białoruś i Kazachstan mogą rozpocząć dostarczanie Rosji żywności przetworzonej z produktów usankcjonowanych przez Moskwę.

BNP Paribas tnie prognozy dla Polski. I liczy na obniżkę stóp

BNP Paribas obniżył prognozę tegorocznego wzrostu PKB dla Polski z 3,3 do 3,0 proc. W 2015 r. szacowane tempo wzrostu spadnie z 3,3 do 2,5 proc. Bank oczekuje też redukcji oprocentowania stóp o 50 punktów bazowych przed końcem tego roku. Wcześniej prognozy dla naszego kraju ściął bank JP Morgan.