Najnowsze

Najnowsze

Eurolot do restrukturyzacji. Plan do końca tygodnia

Eurolot ma przedstawić Ministerstwu Skarbu Państwa plan restrukturyzacji spółki do końca tego miesiąca - poinformowała rzecznik MSP Agnieszka Jabłońska-Twaróg. Dodała, że w dokumencie ma być określony przyszły scenariusz funkcjonowania firmy.

Tajemniczy satelita Kremla. Czym jest?

- Rosjanom nie można odmówić zdolności wojskowych ani technicznych - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Bartosz Głowacki z magazynu Raport WTO. - Są różne pomysły czym może być ten obiekt. Wykonuje on precyzyjne manewry i to może świadczyć o jego przeznaczeniu - dodaje Głowacki.

Chmura Microsoftu ma problemy. Klienci odcięci od sieci

Microsoft ma problemy z tzw. chmurą. Seria błędów doprowadziła do awarii i zawieszenia usługi Microsoft Azure. Firmy korzystające z usługi musiały przełączyć się na tryb offline. - Seria błędów miała też wpływ na działanie produktów własnych Microsoftu - pisze BBC News.

Z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od marca z Lufthansą

Przewoźnik lotniczy Lufthansa ogłosił w środę, że w marcu uruchomi połączenia lotnicze pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem. - Pasażerowie wylatujący z Bydgoszczy będą mogli dotrzeć z jedną przesiadką do 160 miast na całym świecie – poinformował Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Polityka wobec Rosji? Generał Pacek: większy skutek mają działania polityczne i dyplomatyczne

- Wyraźnie widać, że większy skutek mają działania polityczne i dyplomatyczne. Wielu ekspertów spodziewało się większej dynamiki działań ze strony Rosji. I zwiększenia ilości agresywnych zachowań - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat gen. Bogusław Pacek. Według niego ważne są także skutki gospodarcze sankcji. Uważa, że szczególnie dokuczliwy dla Rosjan stał się spadający kurs rubla.

Słaba sytuacja na rynku mleka. Konieczna pomoc KE

Sytuacja na rynku mleka w Polsce pogarsza się, spadają ceny mleka i opłacalność jego produkcji, zmniejszyła się rentowność branży - poinformował w środę prezes Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Waldemar Broś. W jego ocenie, konieczna jest pomoc KE.

Jawne życie komisarzy KE. Każde spotkanie będzie w internecie

Od 1 grudnia informacje o spotkaniach komisarzy, członków ich gabinetów i dyrektorów w Komisji Europejskiej mają być upubliczniane w internecie - ogłosiła w środę KE. Ułatwiony ma być dostęp do dokumentów dotyczących umowy o wolnym handlu między UE-USA (TTIP).

SMS-y gwarantowały udział w loterii, ale nie wygraną. Kara UOKiK-u słuszna

Informowanie konsumentów o tym, że po wysłaniu SMS-a otrzymają nagrodę, podczas gdy w rzeczywistości gwarantowany jest tylko udział w jej losowaniu, to praktyka niezgodna z prawem - ocenił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzję UOKiK potwierdził Sąd Apelacyjny w Warszawie. Dotyczy ona loterii BMW od Orange Druga Edycja.

EBOiR chce wesprzeć prywatyzację TK Telekom

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju chce wziąć udział w finansowaniu transakcji zakupu papierów TK Telekom przez potencjalnych inwestorów. Oferty wstępne ws. prywatyzacji, należącej do Grupy PKP, spółki mogą składać do 26 listopada br.

Koniec z kartami płatniczymi. Teraz zapłacisz dłonią

Szykuje się kolejna technologiczna rewolucja. Teraz, aby zapłacić rachunek, nie potrzeba ani karty kredytowej, ani też gotówki. Wystarczy, że klient przyłoży dłoń do urządzenia i wpisze cztery ostatnie cyfry swojego numeru telefonu, a terminal pobierze odpowiednią kwotę z jego konta.

Prezes KW: sprzedaż kopalń jest niemal pewna

Prezes Kompanii Węglowej Mirosław Taras wyraził nadzieję, że z pomocą nowego pełnomocnika rządu ds. górnictwa uda się uratować płynność tej spółki po fiasku emisji euroobligacji. Potwierdził też, że niemal przesądzona jest sprzedaż kilku kopalń Węglokoksowi.

Rewolucja energetyczna z Polski. Tani system rurek ogrzeje dom

Oryginalny i tani system pozwalający ogrzewać zimą budynki dzięki ciepłu zgromadzonemu latem w ziemi opracował dr hab. inż. Marek Krzaczek z Politechniki Gdańskiej. Metodą zainteresowane są firmy budowlane. Na Kaszubach powstaje dom, w którym system będzie testowany.

Bilety na Pendolino nadal tylko w kasach. Czwarty dzień awarii

PKP Intercity kolejny dzień pracuje nad naprawą internetowego systemu sprzedaży. To oznacza, że bilety na przejazd pociągiem Pendolino można kupić tylko w kasach. - Działa sztab kryzysowy, który eliminuje kolejne źródła jego niestabilności - poinformowała dzisiaj Zuzanna Szopowska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity. Pendolino ma wyjechać na tory 14 grudnia.

Gazprom i BASF ubijają interes. Pomimo sankcji

Prezesi dwóch gigantów Gazpromu i BASF-u spotkali się w Niemczech, aby pomimo obowiązujących sankcji dobić interesu i wymienić się aktywami. Umowa ma być zawarta do końca tego roku.

Autostrada w szczerym polu, czyli gdzie kończą się marzenia o A1

Planowany odcinek autostrady A1 Częstochowa - Piotrków Trybunalski istnieje na razie tylko na papierze. To niestety tylko połowa złych wiadomości, bo druga jest taka, że w przyszłorocznym budżecie autostrada w ogóle znika z planów. Rząd nie chce budować trasy za publiczne pieniądze, choć wcześniej o tej zmianie nie było ani słowa. Pozostaje więc oswoić się z myślą, że z południa na północ – zamiast autostrady – będziemy mieli bieg z przeszkodami. Materiał "Faktów" TVN.

Ropa nadal tanieje. OPEC nie obniży produkcji?

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają przed spotkaniem OPEC. Na rynkach spekuluje się, że kartel oprze się namowom mniejszych członków grupy, aby obniżyć produkcję ropy - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 74,16 USD, po zniżce o 45 centów.

Prognoza finansowa TVN. "Rynek reklamy stabilny"

Wzrost PKB w Polsce wyniesie rocznie ok. 3,0 proc. do 3,5 proc. w okresie od 2014 do 2016 roku - wynika z prognoz Grupy TVN. Przy takim założeniu dynamika wzrostu Grupy TVN w latach 2015-2016 może przyśpieszyć do 5-9 proc. TVN spodziewa się, że tempo wzrostu rynku reklamy telewizyjnej będzie stabilne w nadchodzącym roku.

Kijów droższy od Warszawy, Nowy Jork wyprzedza Hongkong. Ranking handlowy ulic

Nowy Świat w Warszawie to najdroższa ulica handlowa w Polsce - wynika z najnowszego raportu "Główne ulice handlowe na świecie" przygotowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield. W globalnym zestawieniu Nowy Świat uplasował się na 44. miejscu. Pierwsza w rankingu jest Piąta Aleja w Nowym Jorku, który wyprzedziła lidera ostatnich lat dzielnicę Causeway Bay w Hongkongu. Najwyższe czynsze za lokal handlowy w Europie notuje się niezmiennie na Polach Elizejskich w Paryżu.

19.11 Płace rosną, ceny akcji spadają

Płace w październiku wzrosły realnie o 4,4 procent, czyli znacznie powyżej oczekiwań. Rosja wróciła dziś na rynek z nową emisją obligacji, ale powrót wypadł fatalnie - obligacji sprzedało się mało, a oprocentowanie podskoczyło powyżej 10 procent. Na giełdach światowych spokojnie, bo inwestorzy czekają na wieczorne sprawozdanie z ostatniego posiedzenia Fed, a na GPW dziś spadki. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch