Najnowsze

Najnowsze

"Milion w portfelu", 6.11

W czwartkowym programie sprawdzamy, które instrumenty w portfelu Piotra Greli uległy wzrostowi, a które nie. - Ten portfel był na dużym plusie. Teraz rynek wrócił do pozycji sprzed 2 miesięcy - komentował Grela.

Luksemburg na celowniku. KE sprawdzi podatkowe praktyki

Komisja Europejska będzie badać budzące wątpliwości praktyki podatkowe Luksemburga - zapewnił rzecznik KE Margaritis Schinas. Zaprzeczał sugestiom, jakoby rewelacje mediów na ten temat mogły osłabić szefa KE, b. premiera Luksemburga Jean-Claude'a Junckera.

Kazimierz-Juliusz sprzedany. Za symboliczną złotówkę

Katowicki Holding Węglowy (KHW) podpisał w czwartek ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) umowę sprzedaży przeznaczonej do likwidacji sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz. Pracownicy tego zakładu zostali przejęci przez Holding.

Timczenko prał brudne pieniądze w USA? "To atak na Putina"

Amerykańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie prania brudnych pieniędzy przez Giennadija Timczenkę, jednego z zaprzyjaźnionych z prezydentem Władimirem Putinem rosyjskich oligarchów - poinformował "The Wall Street Journal". Kreml odpowiada i uważa, że śledztwo to celowe działanie mające uderzyć w prezydenta Rosji Władimira Putina.

EBC nie zmienia stóp procentowych

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w komunikacie. Także bank centralny Anglii (BoE) pozostawił stopy procentowe bez zmian - poinformował bank po zakończeniu posiedzenia w czwartek.

Prezydent o przyjęciu euro: do tematu trzeba wrócić po wyborach parlamentarnych

Do tematu przyjęcia w Polsce waluty euro trzeba wrócić po wyborach parlamentarnych w 2015 roku - ocenił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. W czwartek w Sejmie szef polskiego MSZ Grzegorz Schetyna podkreślił, Polska nie rezygnuje z przystąpienia do strefy euro, ale określanie daty przyjęcia wspólnej waluty jest dziś przedwczesne.

Tajne umowy gigantów z Luksemburgiem. 300 firm ukrywało zyski?

Ponad trzysta firm, w tym Pepsi, Apple, Amazon, czy Ikea zawarło z władzami Luksemburga tajne umowy dotyczące ulg podatkowych - podały w czwartek europejskie media, powołując się na ustalenia Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarstwa Śledczego (ICIJ).

Mogherini: sankcje dla Rosji wciąż na stole

Kwestia unijnych sankcji wobec Rosji jest nadal na stole - powiedziała w czwartek w Warszawie nowa szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, dodając, że sprawa ta będzie omawiana przez ministrów spraw zagranicznych UE na spotkaniu 17 listopada.

Sankcje i słaby rubel dławią rosyjski sektor usług

Wartość Indeksu PMI dotyczącego sektora usług w Rosji spadł najmocniej od maja. Za spowolnieniem gospodarki stoją przede wszystkim sankcje, które Zachód nałożył na Moskwę, spadająca wartość rubla, a także mniejszy popyt wewnętrzny.

06.11 Draghi trzęsie walutami, euro słabnie, dolar po 3,40 PLN

Europejski Bank Centralny nie zmienił stóp procentowych, ale komentarze szefa banku powodują, że euro szybko traci do dolara. Przez to na naszym rynku dolar pierwszy raz od dwóch lat dolar jest po 3,40 PLN. Z zupełnie innych przyczyn rosyjski rubel traci ponad trzy procent do dolara i do euro. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

"Epicentrum", 05.11

Czy jest możliwa zgoda między różnymi religiami? Czy amerykański sen dobiegł już końca? Jak postrzegamy Amerykę teraz, a jak widzieliśmy ją kiedyś? Na te pytania w programie "Epicentrum" odpowiedzieli psycholożka Małgorzata Ohme i prawnik Krystian Legierski.

"Świat", 05.11

Prezydent Komorowski przyjął nową strategię bezpieczeństwa Polski. Z kolei w czwartek w sejmie expose ministra Schetyny. Jak zmieni się polska polityka zagraniczna w najbliższych latach? Gościem programu "Świat" o godz. 21.00 był Jan Rokita, były poseł PO i komentator TVN24 Biznes i Świat.