Najnowsze

Najnowsze

"Każdy może decydować o nowych domenach internetowych"

Każdy może wpływać na przyznawanie domen internetowych. Chcemy zmienić sposób zarządzania internetem i włączyć w nie nowe grupy społeczne - mówi Jean-Jacques Sahel z ICANN, organizacji zarządzającej domenami najwyższego poziomu, takimi jak .pl, .gov czy .com.

12.11 Nadzorcy na tropie oszustów na rynkach forex

Kilka dużych banków dostało rano 3,4 mld USD kary za oszustwa na rynku walutowym. Kilka godzin później Fed wszczął swoje własne śledztwo. To zepsuło nastrój na giełdach, na których taniały banki. Spadł cena ropy, która rano było najtańsza od 2010. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Węgry zamierzają sprowadzać gaz z Azerbejdżanu

Węgierski premier Viktor Orban oraz prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew podpisali w Budapeszcie deklarację o "partnerstwie strategicznym", przewidującym import azerskiego gazu na Węgry. Szczegółów porozumienia nie podano.

Pięć powodów, dla których Rosję czekają trudne czasy

Ceny ropy naftowej i sankcje nałożone na Rosję doprowadziły do inflacji i stagnacji rosyjskiej gospodarki, a także utraty zaufania zagranicznych inwestorów. Rosyjski bank centralny poinformował, że nie oczekuje wzrostu w nadchodzącym roku. Oto 5 powodów, dla których Rosję czekają trudne czasy.

"Sankcje nałożone na Moskwę skuteczną bronią". Będzie dalsze zaostrzenie?

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini potwierdziła we wtorek w Berlinie, że z powodu trwających walk na Ukrainie UE zastanowi się nad nowymi sankcjami wobec Rosji. Mogherini i Frank-Walter Steinmeier wyrazili zaniepokojenie sytuacją w Donbasie. Dalszych restrykcji gospodarczych wobec Rosji nie planuje natomiast Angela Merkel, która poinformowała, że możliwe jest rozszerzenie listy osób, które obejmuje zakaz podróżowania do UE.

Polska krzyżem podzielona? Narodowe problemy z promocją

Polska próbuje pokazać się światu z najlepszej strony. Pozytywny wizerunek ma przełożyć się na pieniądze: te które przywiozą tu inwestorzy, ale i te pozostawione przez turystów. Niestety, nasz kraj wciąż ma ogromne problemy ze skuteczną promocją. Tym razem powstał spektakularny film, ale nie wiadomo, kiedy pojawi się w zagranicznych mediach. A w Polsce jednym z symboli nowej kampanii stała się debata, o tym że w nowym filmie ktoś wyretuszował krzyż na Giewoncie.

Raport: "pozytywne trendy na rynku pracy i solidny przyrost płac" w Polsce

Eksporterzy w dobrej kondycji, mocny trend inwestycyjny - m.in. dzięki temu Polska może osiągnąć długofalowy wzrost na poziomie 3,5 proc. - prognozuje bank UBS. Należy jednak spodziewać się w tym roku obniżki dynamiki PKB o 0,1 punktu proc. z powodu mniejszego wykorzystania środków unijnych w okresie 2014-15. Natomiast popyt krajowy - główny czynnik wzrostu - będzie rósł w kolejnych latach w reakcji na pozytywne trendy na rynku pracy i solidny przyrost płac.

Powrót zimnej wojny i nowe WTC. Wtorek w TVN24 Biznes i Świat

We wtorek w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o sytuacji na wschodzie Ukrainy, gdzie trwają ostre walki pomiędzy siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. Opowiemy też historię żołnierza, który zabił Osamę bin Ladena. Naszych gości zapytamy, czy możliwy jest wybuch nowej zimnej wojny.

"Świat", 10.11

W programie "Świat" Bartosz Węglarczyk rozmawiał z amerykanistą Longinem Pastusiakiem i Oskarem Pietrewiczem, z CSPA m.in. o szczycie APEC, interesach amerykańskich w Azji, czy napięciach japońsko-chińskich.

Globalne ambicje Chińczyków. "Prowadzą ekspansywną politykę"

- Chiny mają wielki potencjał zarówno militarny, jak i ekonomiczny, ale zachowują się bardzo ostrożnie. Jednak w praktyce prowadzą politykę ekspansywną. Jeżeli zwrócimy uwagę na to, co robią Chińczycy w Afryce, Ameryce Łacińskiej i to nie tylko gospodarczo, to zauważymy, że robią to, aby wzmacniać swoją pozycję polityczną na świecie. Chińczycy są świadomi, że inne państwa nie lubią podlegać szczególnej zależności od wielkich mocarstw, więc ich retoryka jest skromna, ale praktyczna działalność bardzo aktywna - uważa amerykanista Longin Pastusiak. - Barack Obama chciałby zawrzeć z Chińczykami porozumienie w sprawie współpracy inwestycyjnej. Amerykanie są zainteresowani ekspansją inwestycyjną na tamtejszy rynek. Dlatego prezydent USA chciałby stworzyć lepsze warunki biznesowi amerykańskiemu do lokowania swojego kapitału w Chinach - dodaje Pastusiak. Chiny i USA będą też miały decydujący wpływ na globalne porozumienie dotyczące polityki klimatycznej - podkreśla Oskar Pietrewicz z CSPA.

Bilans. Pat na rynku ropy, bezrobocie w Polsce spada, Apple ma dziurę

Trwa cicha walka pomiędzy największymi dostawcami ropy naftowej na świecie a producentami gazu łupkowego. Stopa bezrobocia spadła zdaniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej do poziomu 11,3 procent. Specjaliści z firmy FireEye zajmującej się cyberbezpieczeństwem twierdzą, że odkryli błąd w systemie operacyjnym iOS Apple na iPady i iPhony.