Najnowsze

Najnowsze

Rosja będzie się domagać od Ukrainy wcześniejszej spłaty długu? "Naruszyła warunki, ale decyzji jeszcze nie ma"

Jest "wysoce prawdopodobne", że Rosja będzie się domagać od Ukrainy wcześniejszej spłaty 3 mld dolarów długu - podaje Reuters powołując się na doniesienia agencji RIA Novosti. - Ukraina naruszyła warunki uzyskania pożyczki w wysokości 3 mld dolarów od Rosji, ale nie ma jeszcze decyzji, czy w związku z tym Moskwa zażąda od Kijowa wcześniejszej spłaty - oświadczył z kolei w sobotę rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.

Co czeka polską energetykę do 2030 roku? Karpiński: "będzie oparta na naszym węglu"

- Wysiłki władz skoncentrowane są na tym, żeby bezpieczny system energetyczny działał w oparciu o nasze naturalne zasoby węgla – powiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński, który w piątek uczestniczył w uroczystości wręczenia nagród Opolskiej Izby Gospodarczej. Zapowiedział, że ostateczna decyzja ws. kształtu rządowego programu dotyczącego polityki energetycznej ma być znana na przełomie 2017/2018 roku.

Kowalczyk pisze list do górników i jedzie na Śląsk. Czeka na propozycje w sprawie ratowania KW

O pilne przedstawienie planu racjonalnych i możliwych do wdrożenia działań, które ustabilizują sytuację w Kompanii Węglowej, zwrócił się w liście do związków KW pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji węgla kamiennego Wojciech Kowalczyk. Zgodnie z zapowiedziami, przedstawiciele rządu, w tym pełnomocnik ds. restrukturyzacji węgla kamiennego, pojadą w sobotę na Śląsk, by rozmawiać o naprawie Kompanii Węglowej z samorządami.

Już ponad 2 tys. górników nie wyjechało na powierzchnię

Coraz więcej górników protestuje przeciwko planom likwidacji czterech kopalń Kompanii Węglowej (KW). Według związkowców w piątek wieczorem w podziemnych strajkach w tych zakładach bierze już udział ponad 2 tysiące górników. Na powierzchni protestuje blisko tysiąc kolejnych osób.

Bank Światowy da Białorusi 250 mln dolarów kredytu

Bank Światowy udzieli Białorusi kredytu w wysokości 250 mln dol., m.in. na modernizację drogi Mińsk-Grodno – poinformował w piątek przedstawiciel Ministerstwa Transportu i Komunikacji w Mińsku. Odpowiednie porozumienie zostało podpisane w czwartek.

Jeszcze więcej telewizji. Jest 16 chętnych na ósmy multipleks

W piątek o godz. 15 minął termin składania stanowisk w postępowaniu konsultacyjnym na telewizyjny multiplex 8. Do UKE wpłynęły stanowiska 16 podmiotów zainteresowanych konkursem. Częstotliwości z zakresu 174 – 230 MHz posłużą do poszerzenia oferty telewizji naziemnej.

Rafał Hirsch: ECB nie uratuje strefy euro, skup obligacji nic nie da

Najważniejszym wydarzeniem stycznia w światowej gospodarce może być posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego zaplanowane na 22 stycznia, pod warunkiem, że ECB zdecyduje się na ogłoszenie skupu obligacji. Będzie to symboliczny przełom w dziejach strefy euro i symboliczna porażka Niemców, ale zapewne na symbolach się zakończy.

Konsolidacja energetyki z górnictwem. PGE połączy się z Energą a Tauron z Eneą?

Ewa Kopacz zapowiedziała, że decyzja o zlikwidowaniu Kompanii Węglowej i zastąpieniu jej nową spółką doprowadzi do konsolidacji przemysłu energetycznego z przemysłem górniczym. Do końca stycznia resort skarbu państwa ma skończyć prace "nad wyborem optymalnej ścieżki konsolidacji polskiego przemysłu energetycznego". Z nieoficjalnych informacji wynika, że PGE ma połączyć się z Energą a Tauron z Eneą - pisze serwis wysokienapiecie.pl. To pogrąży energetyczne firmy czy je wzmocni?

Rząd chce zamknąć kopalnie. "Region straci swojego głównego żywiciela"

Rząd w planie naprawczym dla Kompanii Węglowej zapowiedział likwidację czterech kopalń. Zdaniem ekspertów likwidacja kopalń mocno uderzy w firmy działające w ich otoczeniu. - Region straci swojego głównego żywiciela - uważa Andrzej Szcześniak, ekspert rynku energetycznego. - Cała otoczka producentów dookoła kopalń też będzie miała problemy - zgadza się analityk Paweł Cymcyk z ING.

Brytyjczycy wybierają samozatrudnienie. Przez kryzys?

40 proc. nowych miejsc pracy na brytyjskim rynku począwszy od 2010 roku powstało w efekcie samozatrudnienia. To wyższy wskaźnik wśród krajów Unii Europejskiej. Według Institute for Public Policy Research (IPPR), jest to zarówno powód do optymizmu jak i źródło obaw o kształt rynku pracy.

Obława na północy Francji, terroryści zabici. Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Francuska policja przeprowadziła jednoczesne szturmy w Dammartin-en-Goele i we wschodnim Paryżu. Bracia Kouachi zginęli w drukarni, a przetrzymywany przez nich zakładnik został uwolniony. Zginął też napastnik, który wziął zakładników w sklepie koszernym we wschodnim Paryżu. Tam też zginęło co najmniej czworo zakładników. Wydanie specjalne o wydarzeniach we Francji trwa w TVN24 Biznes i Świat.