Najnowsze

Najnowsze

Bilans: Grecja porzuca trojkę, frank na chwilę poniżej 4 zł

Grecja nie chce współpracować z trojką, a frank na chwilę poniżej 4 zł. Rosja walczy z kryzysem i tnie stopy procentowe, w premier Kopacz zapowiada, że "nie ma żadnych przesłanek" do złagodzenia sankcji wobec Rosji. Najważniejsze wydarzenia dnia.

Włoscy bankierzy strajkowali kolejny dzień

Piątek był dniem strajku we włoskich bankach, ogłoszonego przez związek zawodowy pracowników tej branży. Domagają się oni odnowienia kontraktu zbiorowego. Według organizatorów protestu uczestniczyło w nim 90 procent zatrudnionych w bankach.

"Sposób na franka", 30.01

W programie "Sposób na frank" Paweł Blajer wraz z ekspertami zastanawia się, jakie możliwości poradzenia sobie z zobowiązaniem frankowym ma kredytobiorca.

Spadek po małżonku, a kredyt we frankach? Blajer podpowiada, co zrobić

Co zrobić, gdy kredyt na mieszkanie został wzięty przez małżonków, a w pewnym momencie jeden z nich zmarł? Drugiemu małżonkowi pozostał spadek, w którego skład wchodzi kredyt. Czy jest to okazja, aby bankowi zapłacić mniej bądź w ogóle pozbyć się długu? W programie “Sposób na franka” sprawdzał Paweł Blajer.

Grecja zawiesza współpracę z trojką. Czy porzuci euro?

Grecja nie będzie dalej współpracować z kontrolerami tak zwanej trojki, skupiającej głównych dostarczycieli pomocy kredytowej dla stabilizowania jej finansów - oświadczył w piątek grecki minister finansów Janis Warufakis. Zamiast tego rząd Grecji będzie współpracował z "prawowitymi instytucjami Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego".

"Frankowicze" ślą wnioski do Prokuratury Generalnej. Przeciwko bankom

Około 900 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa wysłali do Prokuratury Generalnej "frankowicze" - informuje Polskie Radio. Trwa analiza tych dokumentów, a efekty pracy prokuratorów mamy poznać najpóźniej za miesiąc - informuje serwis. W piątek "frankowicze", którzy chcą wszczęcia śledztwa przeciwko zarządom banków i powołania komisji prokuratorskiej w tej sprawie, protestowali przed siedzibą Prokuratury Generalnej.

Nie będzie złagodzenia sankcji wobec Rosji. Kopacz w Paryżu: zgodziliśmy się, że nie ma żadnych przesłanek

- Omawialiśmy sytuację na Ukrainie oraz wynikające z niej zagrożenia dla bezpieczeństwa w Europie. Zgodziliśmy się w związku z tym, że nie ma obecnie żadnych przesłanek do złagodzenia sankcji unijnych wobec Rosji - powiedziała na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Francji Francois Hollande'em premier Ewa Kopacz. W Paryżu w piątek trwały polsko-francuskie konsultacje międzyrządowe.

Rosja wznowi import mięsa z Polski. Za trzy lata

Rosja wznowi import mięsa wieprzowego z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii najwcześniej za trzy lata - przekazał szef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) Siergiej Dankwert.

Paliwa coraz tańsze. To już koniec spadków?

Ceny paliw na stacjach benzynowych w przyszłym tygodniu mogą jeszcze spaść - oceniają analitycy. Wskazują jednak, że ceny paliw w hurcie już nie spadają i bez zmiany tej sytuacji należy się spodziewać wyhamowania spadków na stacjach.

Internet dla całej ludzkości. Francuzi współpracują z Google

Napełnione helem balony mogą przynieść rozwiązanie poważnego problemu. Spora część ludzkości wciąż nie ma dostępu do sieci. Google stawia na projekt Loons, by to zmienić. Zmienić to mają latające hot-spoty zasilane energią słoneczną. Mogą utrzymywać się w powietrzu przez 3 miesiące i dotrzeć w każde miejsce na Ziemi. Google nie jest jedyną firmą , która pracuje nad rozwiązaniem problemu. Facebook chce zbudować specjalne drony. A Elon Musk we współpracy z Richardem Bransonem system mini-satelitów. Jednak podłączenie do sieci całej planety to duże wyzwanie i wymaga zastosowania różnorodnych rozwiązań. Żadne z nich nie jest perfekcyjne.

General Motors wstrzymuje produkcję w Rosji. To kolejny cios dla Rosji?

Rzecznik General Motors (GM), poinformował, że koncern zawiesza produkcję w swojej fabryce w Sankt Petersburgu. Przerwa w produkcji nastąpi w połowie marca i potrwa do połowy maja. Dodatkowo Amerykanie potwierdzili wzrost cen produktów, ze względu na słaby i niestabilny kurs rosyjskiego rubla.

Rosja niespodziewanie tnie stopy. Rubel mocno w dół

Bank Centralny Rosji obniżył w piątek główną stopę procentową z 17 do 15 proc. Ten ruch zaskoczył rynki, które spodziewały się, że bank utrzyma ceny w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W reakcji na obniżkę stóp rubel mocno osłabił się wobec dolara.