Najnowsze

Najnowsze

Rating Włoch w dół. Blisko poziomu śmieciowego

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła w piątek rating Włoch z BBB do BBB-. Decyzję tę uzasadniono silnym wzrostem zadłużenia publicznego, któremu - jak podaje komunikat - towarzyszy stale słaby wzrost gospodarczy i niska konkurencyjność.

"Świat", 5.12

Tusk ma świadomość zagrożenia płynącego z Rosji i to jego wielki atut - czytamy w najnowszej analizie The Economist. Czy były polski premier spełni oczekiwania? Gościem programu "Świat" był europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski.

"Biznes dla ludzi", 5.12

Jak zostać instruktorem nurkowania? Co trzeba zrobić, by pasję wykorzystać w karierze zawodowej? Wyjaśni Paweł Blajer. W programie także o tym, czy należy zapłacić cło i VAT, za prezenty zakupione za granicą. A także o tym, kto odpowiada za rzeczy zostawione w szatni i co zmienić w kwiaciarni, by przyciągnąć więcej klientów.

8 milionów Włochów bez pracy. Roztrwoniony kapitał ludzki

Roztrwoniony kapitał ludzki, 8 milionów osób nieaktywnych zawodowo, powszechny lęk przed ubóstwem i ryzyko niepokojów na przedmieściach wielkich miast - taki społeczny obraz Włoch przedstawił krajowy Instytut Statystyczny Censis w swym dorocznym raporcie.

Rewolucja w urzędach: założysz firmę w tydzień

Rewolucja w polskich urzędach - wymienią się informacjami i przyszli biznesmeni krócej będą czekać na uruchomienie firmy. A to dzięki wdrożeniu systemu informatycznego, który integruje rejestry prowadzone przez resort sprawiedliwości, finansów, Główny Urząd Statystyczny i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czas oczekiwania zostaje skrócony o ok. 17 dni.

Rosję czeka seria upadków? Koncerny i banki utopione w obligacjach

Spadająca wartość rubla, zachodnie sankcje i załamanie na rynku cen ropy naftowej sprawiają, że rosyjskie koncerny mogą mieć problem z wykupem obligacji. Chodzi o około 650 mld dolarów, które przedsiębiorstwa zaciągnęły poza granicami kraju. Niektóre z nich mogą mieć problem ze spłatą - pisze agencja Reuters.

"Milion w portfelu", 5.12

Gościem "Miliona w portfelu" był Mariusz Staniszewski, prezes Noble Funds TFI, który uzyskał niewielki spadek podczas ostatniej odsłony. Co wpłynęło na wynik?

Miliony odkryte w Watykanie. To "stajnia Augiasza"

Podczas kontroli watykańskich finansów odnaleziono setki milionów euro, których nie wykazano w żadnych budżetach - ujawnił kardynał odpowiedzialny za reformę kościelnej kasy prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii kardynał George Pell. - Dotykamy stajni Augiasza - komentuje dr Magdalena Ogórek.

Piątek należy do dolara. Mocniejszy wobec wszystkich walut

W piątek oczy inwestorów były skierowane za ocean, gdzie swoją siłę pokazał dolar - wspierany danymi z amerykańskiego rynku pracy. Mocnemu dolarowi nie oparł się złoty. Około godz. 17-tej za euro trzeba było zapłacić 4,16, za dolara ponad 3,38, a za franka 3,46 zł.

Podbój kosmosu i nowy Bond. Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Jak będzie wyglądał nowy etap podboju kosmosu? Co przyniesie sztuczna inteligencja? Czym obecnie jest pokaz bielizny Victoria’s Secret? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy w weekendowym wydaniu TVN24 Biznes i Świat. Będziemy również analizować orędzie Władimira Putina, rozmawiać o tym, gdzie kończy się turystyka, a zaczyna głupota. Powiemy też o najnowszym filmie o "Jamesie Bondzie".

Mikołajki i Boże Narodzenie. Jak kupić trafiony prezent?

80 proc. przebadanych Polaków z okazji mikołajek kupi prezenty - wynika z badań PAYBACK Opinion Poll. Najczęściej będą to słodycze, kosmetyki, książki, płyty z muzyką lub gry komputerowe oraz zabawki. Więcej wydadzą pieniędzy na bożonarodzeniowe święta - średnio aż 1160 złotych. Co zaskakujące, sfinansują je przede wszystkim z oszczędności. Jak kupować, by prezent był trafiony?

Dobre dane z USA. Jest więcej pracy

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 321 tys., podczas gdy w październiku - o 243 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Analitycy spodziewali się wzrostu, ale mniejszego - te dobre dane sprawiły, że amerykańska waluta umocniła się.

Pokazowy przejazd Pendolino. Zobacz, jak wygląda w środku

Pendolino pokonało dziś drogę z Warszawy do Gdańska w specjalnym pokazie przygotowanym dla dziennikarzy. Składy będą jeździły regularnie na tej trasie od 14 grudnia. Średni czas przejazdu będzie wynosił 3 godziny. Bilety na Pendolino kupiło już 22 tys. osób. W pociągach są specjalne przedziały dla osób z dziećmi do lat 6, a w restauracji będzie można zamówić np. ser camembert z żurawiną.

Jak wygląda praca agenta? "To nie są przygody z filmu o Bondzie"

Praca agenta nie przypomina przygód Jamesa Bonda. 90 proc. tego, co dzieje się w filmie jest fikcją - mówił w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat oficer polskiego wywiadu. Jak wyjaśniał, dobry agent jest wszechstronnie wyszkolony: świetnie strzela, znakomicie jeździ samochodem, jest wysportowany i zna zasady savoir-vivre'u. - Szkolenie jest żmudne, kosztowne i bardzo mocno wpływa na psychikę - mówił.

Niemcy tną prognozy dla swojej gospodarki. Pomimo dobrych danych z przemysłu

Zamówienia niemieckiego przemysłu w październiku wzrosły znacznie bardziej niż prognozowano. Pomimo tego Bundesbank ściął prognozy wzrostu dla największej europejskiej gospodarki. Zdaniem szefa niemieckiego banku centralnego zwiększone zamówienia to oznaki, że słabość wkrótce zostanie przezwyciężona.

Gospodarka strefy euro rośnie nieco szybciej

Produkt Krajowy Brutto w strefie euro w III kwartale 2014 r. wzrósł o 0,2 proc. kwartał do kwartału, podczas gdy w II kw. wzrósł o 0,1 proc. - poinformował w komunikacie urząd statystyczny Eurostat w kolejnym wyliczeniu.

Lotnisko Chopina przyjmie w piątek 10-milionowego pasażera

W piątek liczba pasażerów obsłużonych w warszawskim porcie lotniczym przekroczy 10 mln. Choć z Chopina startuje coraz mniej tanich linii to port ma coraz więcej pasażerów. Warszawski port chce się rozbudowywać i co roku zwiększać liczbę pasażerów o 5-6 proc.

Apple przed sądem. Koncern usuwał z iPodów muzykę od konkurencji?

Apple usuwał z iPodów ponad 8 mln użytkowników muzykę zakupioną w konkurencyjnych do iTunes sklepach - twierdzą prawnicy w toczącej się właśnie sprawie sądowej przeciwko koncernowi z Cupertino. Skarżący się w pozwie zbiorowym klienci firmy spod znaku nadgryzionego jabłka żądają od niej 350 mln dolarów odszkodowania. Apple tłumaczy się, że chciał ochronić klientów przed hakerami.