Najnowsze

Najnowsze

Operatorzy przesyłek sądowych pod lupą. UKE stwierdził naruszenia

Skontrolowani operatorzy korespondencji z sądów i prokuratur: Polska Grupa Pocztowa (PGP), InPost i Ruch muszą w ciągu 30 dni usunąć stwierdzone przez Urząd naruszenia - poinformował w piątek UKE. Jak zapewnia rzecznik PGP, naruszenia "w dużej części zostały już uwzględnione". Kontrola UKE dotyczy bowiem stanu z 2014 roku.

Rosną zyski ze sprzedaży muzyki cyfrowej. Płyty CD w odwrocie

Po raz pierwszy roczne zyski serwisów oferujących streaming muzyki przerosły w USA wpływy ze sprzedaży płyt CD - wynika z raportu amerykańskiego zrzeszenia wydawców muzycznych (RIAA). W 2014 r. wartość sprzedaży cyfrowej muzyki wyniosła 1,87 mld dolarów.

Chiński bank rozwoju do końca roku. Co zrobią USA?

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB), w którym wiodącą rolę będą odgrywać Chiny, powstanie do końca tego roku. Termin ten podał w piątek chiński minister finansów Lou Jiwei dodając, że Pekin rozmawia z USA i Japonią o utworzeniu tej instytucji.

Sejmowa podkomisja zajmie się SKOK-ami

Na przyszły wtorek zaplanowane jest pierwsze posiedzenie sejmowej podkomisji ds. SKOK - poinformował w piątek jej szef Marcin Święcicki (PO). Podkomisja została powołana w czwartek. Jej celem jest zbadanie, jak realizowane były ustawy o SKOK-ach.

Chińska cenzura uderza w agencję Reuters. Strony zablokowane

W Chinach zostały zablokowane strony internetowe agencji Reutera - poinformowała w piątek ta światowa agencja. Wcześniej w Chinach blokowano dostęp m.in. do witryn amerykańskich dzienników "New York Times" i "Wall Street Journal", a także agencji Bloomberga.

Zaćmienie Słońca. Jak wygląda cały cykl zjawiska?

Polacy wlepiali dzisiaj oczy w niebo, wypatrując zaćmienia Słońca. Ostatnie takie zjawisko było 16 lat temu, a kolejne czeka nas w 2021 roku. O tym niezwykłym wydarzeniu opowiadał Mateusz Borkowicz z planetarium Niebo Kopernika, który był gościem "Otwarcia dnia".

Gdzie szukać szczęścia w Europie? Polacy nie są największymi ponurakami

Na czele rankingu znajdują się kraje skandynawskie - co mało kogo dziwi. Ale zaskoczeniem jest miejsce Polski, bo okazuje się, że nasz poziom szczęścia jest powyżej europejskiej średniej. Stawkę zamykają Bułgarzy, którzy są najsmutniejszym narodem. Raport opublikował Eurostat z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Szczęścia.

Unia w społecznym kryzysie? "Ludzie czują się upośledzeni"

Czego domagają się alterglobaliści, którzy protestowali we Frankfurcie i jakie partie polityczne stanowią zagrożenie dla europejskiej integralności? O wyzwaniach stojących przed Europą rozmawiali goście programu "Otwarcia dnia". W studio pojawili się prof. Piotr Wawrzyk z Katedry Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Krzysztof Opolski z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Za paliwo znów zapłacisz mniej. Sprawdź, o ile

Na stacjach paliw obserwujemy delikatne spadki. Średnio cena benzyny w tym tygodniu spadła o grosz na litrze, a olej napędowy o 3 groszy na litrze. Tymczasem drożeje autogaz, średnio o 7 groszy na litrze - podało BM Reflex.

Niemcy uciekają od węgla. Priorytetem zielona energia

Wicekanclerz, minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel zamierza nałożyć na starsze elektrownie węglowe emitujące zbyt dużo CO2 dodatkową "opłatę klimatyczną", co jest zapowiedzią rezygnacji z węgla jako źródła energii - pisze w piątek "Sueddeutsche Zeitung".

Moda na tanią ropę. Ceny wciąż lecą, OPEC nic nie zrobi

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są nadal w trendzie spadkowym - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 43,80 USD, po spadku o 16 centów.

Przesyłkę dostarczy ci dron. Amazon rozpoczyna testy

Federalna Administracja Lotnictwa (ang. FAA - Federal Aviation Administration), amerykański organ nadzoru lotniczego (FAA), zatwierdziła plany Amazonu dotyczące testowania dostarczania przesyłek za pomocą dronów.

Od przemysłu do technologii. Apple zmienia Amerykę

Technologia wkroczyła do najbardziej prestiżowego indeksu amerykańskiej giełdy. Chodzi o firmę Apple, która dołączyła do Dow Jonesa. To wydarzenie historyczne, bo pokazuje, jakiej transformacji dokonała największa gospodarka świata. Ponad sto lat temu w indeksie królowały firmy przemysłowe, w ciągu ostatnich dekad największą wagę miały spółki finansowe i surowcowe. A teraz nadszedł czas na technologię. Kapitalizacja rynkowa Apple wynosi obecnie około 736 mld USD, czyli więcej niż wynosi PKB całej polskiej gospodarki.