Najnowsze

Najnowsze

Coraz więcej cyberataków. Straty idą w setki miliardów dolarów

W ostatnim roku liczba cyberataków notowanych przez firmy na świecie wzrosła o 48 proc., czyli o ponad 117 tys. ataków dziennie - wynika z najnowszego raportu PwC "Zarządzanie ryzykiem w cyberprzestrzeni". Rocznie na świecie dochodzi do ok. 42,8 mln naruszeń cyberbezpieczeństwa. Co ważne, w Polsce sytuacja w tej kwestii jest podobna do tej obserwowanej w Europie. Na Starym Kontynencie w ostatnim roku zjawisko to wzrosło o 41 proc.

Księgarnie walczą o świątecznego klienta

Rok w rok Polacy zarzekają się, że to właśnie książki są nie tylko najchętniej dostawanym, ale też kupowanym prezentem na Boże Narodzenie. Nie ma co się więc dziwić księgarniom walczącym o świątecznego klienta – pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

USA unikną paraliżu. Jest porozumienie ws. budżetu

Republikanie i Demokraci porozumieli się we wtorek wieczorem czasu lokalnego w sprawie budżetu, dzięki czemu nie dojdzie do powtórki z ubiegłego roku, czyli paraliżu pracy rządu - poinformował "Washington Post", powołując się na źródła parlamentarne.

"Świat", 09.12

W specjalnym wydaniu magazynu "Świat" raport amerykańskiego Senatu komentowali były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i dziennikarz Janusz Rolicki. Odniosła się do niego także komentatorka TVN24 BiŚ Ewa Ewart. O raport, ale także o sankcje wobec Rosji Bartosz Węglarczyk zapytał Janusza Piechocińskiego - wicepremiera i ministra gospodarki.

Piechociński: Embargo i sankcje dotknęły 15 proc. polskiego eksportu

Sankcje i rosyjskie embargo dotknęły 15 proc. polskiego eksportu, który w 2013 r. wart był 10,8 mld dolarów- powiedział wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, który był gościem programu "Świat". - Mamy bardzo istotne tąpniecie, nie tylko spowodowane sankcjami, ale także dramatyczną dewaluacją rubla - dodał.

Uber zakazany w Hiszpanii. Na wniosek taksówkarzy

Sędzia w Madrycie zakazał we wtorek działalności firmy Uber w Hiszpanii w odpowiedzi na skargę złożoną przez madryckie stowarzyszenie taksówkarzy, którzy czują się zagrożeni rozwojem tego amerykańskiego start-upu.

"Biznes dla Ludzi", 9.12

Kiedy możemy ściąć drzewo na własnej działce? Ile wynosi ekwiwalent za wypranie służbowego stroju? Jak skutecznie zareklamować wadliwy prezent? Jak skorzystać z funduszu socjalnego? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi".

Kraje zaangażowane w South Stream łączą siły

Kraje zaangażowane w odwołany przez Rosję projekt gazociągu South Stream utworzą grupę roboczą wysokiego szczebla, aby koordynować swoje działania ws. opracowania transgranicznych projektów pozwalających na dywersyfikację dostaw gazu do regionu - podała Komisja Europejska.

Australia chce wprowadzić „podatek Google'a”

Australijczycy podobnie jak Brytyjczycy zamierzają walczyć z firmami, które wyprowadzają zyski poza granicę kraju do rajów podatkowych. Australijski rząd myśli o wprowadzeniu tzw. „podatku Google'a”. Nazwa pochodzi od internetowego potentata, który regularnie unika płacenia podatków, nie tylko na terenie Australii.

Diesle na cenzurowanym. Najpierw Paryż, teraz Londyn

Samochody z silnikiem diesla mogą być wkrótce zakazane w Londynie - twierdzi brytyjski dziennik "The Telegraph". Władze stolicy Wlk. Brytanii chcą pójść śladami Paryża i ogłosić zakaz poruszania się dieslami na terenie aglomeracji. Decyzja związana jest z nadmierną emisją spalin, które są szkodliwe nie tylko dla środowiska, ale przed wszystkim dla człowieka.

Rafał Hirsch: paliwa tanieją znacznie wolniej niż ropa naftowa

Cena baryłki ropy naftowej bije kolejne rekordy schodząc do poziomu najniższego od 2009 roku. Ceny paliw na stacjach benzynowych też schodzą coraz niżej, coraz łatwiej znaleźć stację, na której można zatankować płacąc mniej niż 5 złotych za litr paliwa. Wiele osób ma jednak wrażenie, że paliwa na stacjach tanieją wolniej niż ropa naftowa na świecie.

Polska dyskryminuje SKOK-i? Skarga w Brukseli

Komisja Europejska zarejestrowała skargę Kasy Krajowej SKOK na dyskryminację przez polskie władze. SKOK-i skarżą się, że Polska faworyzuje banki i parabanki kosztem bankowości spółdzielczej, którą poddaje "nieproporcjonalnym sankcjom, uniemożliwiającym działanie".

Zarobki wzrosną? Eksperci: Tak, ale nie we wszystkich branżach

- Prawie 40 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracownika. Gdzieś jest ten kłopot w znalezieniu właściwych kwalifikacji w takich zawodach jak inżynierowie, informatycy. Można powiedzieć, że w tych zawodach jest rynek pracownika - mówiła dyrektor generalna Manpower Group Iwona Janas. Natomiast Piotr Lewandowski z Instytutu Badań Strukturalnych wskazywał na to, że podwyżki płac będą, ale w zawodach technicznych, wykorzystujących nowoczesne technologie. - Te zawody będą pierwsze w kolejności do podwyżek - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Lewandowski.

Czeska wojna z polską żywnością. "Niedopuszczalne działania"

Działania czeskich służb kontrolnych w stosunku do polskiej żywności są niedopuszczalne - mówił minister rolnictwa Marek Sawicki we wtorkowej rozmowie z szefem resortu Czech Marianem Jureczką. Jak zapewnił Jureczka, instrukcja ws. kontroli została przygotowana bez jego wiedzy.

"Milion w portfelu", 9.12

Gościem "Miliona w portfelu" był prezes zarządu Copernicus Marcin Bilewicz. Od początku jego portfel zwiększył swoją wartość prawie o połowę. Teraz zanotował delikatną stratę. Wynik jednak wciąż napawa optymizmem. Co miało największy wpływ na obecny rezultat?

W przyszłym roku Polska pożyczy mniej

Przyszłoroczne potrzeby pożyczkowe państwa będą mniejsze o ok. 4,5 mld zł dzięki drugiemu etapowi konsolidacji finansów publicznych - podała we wtorek wiceminister finansów Dorota Podedworna-Tarnowska. To efekt noweli ustawy o finansach publicznych z września tego roku.