Najnowsze

Najnowsze

Francuski rząd chce pomóc gospodarce. Takich reform nie było od lat

Francja próbuje naprawić kulejącą gospodarkę. W Zgromadzeniu Narodowym trwają właśnie rozmowy o zmianach w prawie, mających pobudzić wzrost i aktywność gospodarczą kraju. To łącznie ponad 200 punktów przygotowanych przez ministra gospodarki Emmanuela Macrona. Takich reform nie było we Francji od 1958 roku.

Firmy tracą miliony przez hakerów. Zobacz, jak się skutecznie obronić

Światowa gospodarka traci miliardy dolarów, a polskie firmy miliony złotych na atakach hakerów. Cyberprzestępcy wykorzystują nie tylko nowoczesne technologie, ale przede wszystkim niski poziom świadomości szefów przedsiębiorstw. Wyjaśniamy, co zrobić, aby się przed hakerami obronić.

Rusza Polska Agencja Kosmiczna. "Jeśli chcemy się bronić np. przed atakami rakietowymi, potrzebne są satelity"

Dziś zaczyna formalnie obowiązywać ustawa powołująca do życia Polską Agencję Kosmiczną. Już sama nazwa zobowiązuje i przywodzi na myśl choćby amerykańską NASA. Co jednak kryje się za tą nazwą, czego możemy się spodziewać po działalności takiej instytucji. Między innymi o tym mówi w wywiadzie dla tvn24bis.pl prezes Polskiej Agencji Kosmicznej prof. Marek Banaszkiewicz.

"Świat", 6.02

Gościem programu "Świat" w TVN24 Biznes i Świat był wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Wśród tematów rozmowy na szczycie o Ukrainie i solidarność Unii Europejskiej wobec konfrontacji z Rosją.

Rozmowy zarządu TK Telekom ze związkowcami zakończone. Koniec okupacji siedziby firmy

Zakończyły się rozmowy zarządu TK Telekom z przedstawicielami związków zawodowych - podała w komunikacie spółka TK Telekom. Związkowcy od czwartku okupowali siedzibę firmy w Warszawie; ich zdaniem złamano ustalenia ws. realizacji programu dobrowolnych odejść. Firma poinformowała, że przedstawiciele związków zawodowych opuścili już jej siedzibę.

Brazylijski karnawał technologii. "Święto prawdziwych nerdów"

Technologiczny karnawał w Brazylii. W Sao Paulo odbywa się święto nerdów. Campus Party Brazil przyciąga programistów, graczy, czy blogerów, ale także naukowców i przedsiębiorców inwestujących w nowe technologie. Na prawdziwych fanów technologicznych nowinek czeka ponad 600 godzin seminariów.

Ateny rezygnują z pakietu pomocowego. S&P obniża im rating

Agencja Standard & Poor's obniżyła w piątek rating Grecji o jeden stopień, z "B" do "B-". Tego samego dnia greckie władze poinformowały, że nie chcą nadal korzystać z pakietu pomocowego UE, lecz będą zabiegać o tymczasowe finansowanie pomostowe.

Jak ogłosić upadłość konsumencką? Wyjaśnił Paweł Blajer

Pod koniec minionego roku weszły w życie przepisy ułatwiające upadłość konsumencką. Trudny do zrealizowania do tej pory zabieg prawny, teraz może stać się dla wielu osób początkiem nowego życia. - Zadłużony nie może zostać na ulicy - mówiła Joanna Pluta z kancelarii podatkowo-prawnej Baran&Pluta.

"Biznes dla Ludzi", 6.02

Jak korzystnie wspólnie rozliczyć się z małżonkiem? Jak mierząc wysoko, zrealizować swoje cele zawodowe? Co zrobić żeby sąd ogłosił upadłość konsumencką przy dużym zadłużeniu, a jednocześnie skarb państwa przekazał nam pieniądze na wynajem mieszkania? Jak zaplanować pierwszy tydzień działalności, aby naszą firmę odwiedzały tłumy klientów? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Solaris odnotował rekordowy rok. Ale Solange Olszewska rezygnuje z prezesury

Solange Olszewska rezygnuje z prezesury w Solarisie. Od kwietnia za sterami firmy zasiądzie Niemiec, Andreas Strecker. – To oczywiście bardzo emocjonalny moment, ale przyszedł na to czas. Długo się do tego przygotowywaliśmy. Andreas Strecker ma duże doświadczenie, takiego człowieka szukaliśmy – powiedziała Solange Olszewska. Rok 2014 był rekordowym dla Solarisa. Sprzedano 1 380 autobusów i trolejbusów, z czego 80 procent trafiło za granicę. Najwięcej autobusów trafiło do Niemiec, Bułgarii, Czech i Włoch. W planach na 2015 rok firma ma m.in. realizację projektów nowych autobusów: 24-metrowego dwuprzegubowego oraz 8-metrowego Midi Busa przeznaczonego w znacznej mierze do transportu dzieci i młodzieży szkolnej. 

Kryzys w Rosji? Kałasznikow przeżywa boom

Rosyjskie firmy cierpią w wyniku sankcji i kryzysu, ale nie wszystkie. Boom przeżywa Kałasznikow - pisze CNN Money. Pomimo sankcji Kałasznikow wypracował zysk netto po raz pierwszy od siedmiu lat - informuje producent.

Kto zajmie miejsce po Eurolocie na polskim niebie? "Nie spodziewam się kolejki chętnych"

- Eurolot od dłuższego czasu był w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Wydaje się, że początkiem końca tego przewoźnika była decyzja o rozwoju działalności handlowej na własną rękę, niezależnie od LOT-u - ocenia w rozmowie z tvn24bis.pl Bartosz Baca, ekspert z firmy doradczej BBSG. Skomentował w ten sposób informacje, że Eurolot będzie realizować swoje połączenia tylko do końca marca. Jak zapowiedziało Ministerstwo Skarbu Państwa, spółka finalnie ma zostać zlikwidowana.

Rafał Hirsch: taniej na stacjach benzynowych już nie będzie

Ceny paliw od półtora roku nie wzrastały w Polsce na rynku hurtowym tak szybko, jak dziś. Przez ostatnie pół roku powoli przyzwyczajaliśmy się do tego, że ropa naftowa tylko tanieje, a tymczasem w ciągu ostatnich trzech tygodni cena ropy wykonała ostry zwrot w górę - podrożała o 25 procent. Za chwilę to poczujemy w portfelach.

Merkel i Hollande u Putina. Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Trwa spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina z prezydentem Francji Francois Hollande'em i kanclerz Niemiec Angelą Merkel, którzy przylecieli do Moskwy, aby podjąć próbę zażegnania konfliktu na Ukrainie. Czy są to rozmowy ostatniej szansy dla Ukrainy?

Onet przejmuje Naszą Klasę. Jest zielone światło UOKiK-u

Grupa Onet może przejąć serwis Nasza Klasa. Według UOKiK-u ta koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. NK skupia miesięcznie ok. 5,2 mln użytkowników, z kolei Grupa Onet jest liderem wśród polskich serwisów i skupia miesięcznie ok. 15,5 mln internautów.

UOKiK przez pomyłkę ujawnił adresy mailowe "frankowiczów". "Przepraszamy"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez pomyłkę ujawnił listę kilkuset adresów mailowych osób, które komunikowały się z nim w sprawie kredytów frankowych. - Przepraszamy za tę sytuację - mówi w rozmowie z tvn24bis.pl rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch. Upublicznienie adresów mailowych, na podstawie których można zidentyfikować daną osobę, jest złamaniem ustawy o ochronie danych osobowych.

Bez przełomu na linii banki-KNF. Ustalono, że... trzeba znów się spotkać

Bez przełomu w rozmowach między bankami i Komisją Nadzoru Finansowego. Po zakończeniu spotkania KNF poinformowała, że podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia “dodatkowych analiz oraz wyliczeń mających na celu ocenę możliwości realizacji restrukturyzacji kredytów udzielonych we frankach”. Wyznaczono też kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w piątek 13 lutego.