Najnowsze

Najnowsze

Nord Stream 2 pod specjalnym nadzorem. Bruksela zaprezentuje raport

Ewentualna budowa gazociągu Nord Stream 2 nie poprawi bezpieczeństwa surowcowego UE; KE będzie bardzo dokładnie oceniać zgodność projektu z europejskimi regulacjami - takie przesłanie ma płynąć z raportu o stanie unii energetycznej, który KE przyjmie w środę.

"Świat", 16.11

- To nie jest wydarzenie bezpośrednio związane z napływem uchodźców - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat prof. Dariusz Rosati. - Teraz bezpieczeństwo jest rzeczą nadrzędną i myślę, że społeczeństwa europejskie to zrozumieją - dodał eurodeputowany. - Potrzebna jest polityczna wola działania, nie można zwlekać. Trzeba dostosować prawo tak, żeby służby były skuteczne. Bezpieczeństwo nader wszystko - zaznaczył gość Jolanty Pieńkowskiej. - Podstawowy cel, to odcięcie terrorystów od finansowania, możliwości organizowania i trenowania – trzeba temu podporządkować całą politykę - dodał były szef MSZ.

Portugalczycy na bruku. Masowe zwolnienia w sektorze bankowym

W ciągu ostatniego roku z pięciu największych banków Portugalii odeszło ponad 1600 pracowników. Redukcje są konsekwencją restrukturyzacji tego sektora w efekcie umowy kredytowej, jaką Lizbona zawarła z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Unią Europejską w 2011 roku.

Kredytodawca ukarany. Za żądanie spotkania w przypadku opóźnień w spłacie

W przypadku opóźnienia w spłacie kredytu, konsumenci byli zobowiązywani do spotkania z pożyczkodawcą, pod groźbą kary umownej. UOKiK zakwestionował praktyki firmy Nobilon. To kolejny przypadek naruszania zbiorowych interesów konsumentów przez włocławskiego przedsiębiorcę. Na Nobilon nałożono kary w łącznej wysokości 66 601 zł.

Po szczycie G20 możliwa współpraca Rosji i USA. "Ogłaszamy nowe porozumienie"

Prezydent Barack Obama wykluczył w poniedziałek zmianę strategii w walce z Państwem Islamskim (IS) mimo zamachów terrorystycznych w Paryżu i oświadczył, że użycie sił lądowych USA do walki z dżihadystami "byłoby błędem". - Sądzę, że to (utworzenie wspólnej antyterrorystycznej koalicji) nie tylko można, lecz należy zrobić - powiedział po szczycie Władimir Putin.

Nowe otwarcie w resorcie pracy. Zmiana nazwy i ministra

Nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska objęła w poniedziałek po południu swój resort. Odchodzący minister Władysław Kosiniak-Kamysz powitał ją w i przekazał obowiązki, kończąc swoją czteroletnią misję.

Chorzów wyprodukuje pociągi dla Arabii Saudyjskiej

Francuski koncern Alstom rozpoczął w swej fabryce w Chorzowie produkcję pociągów metra dla Rijadu. Chorzowski zakład będzie odpowiedzialny za produkcję 69 składów o nazwie Metropolis, które trafią do stolicy Arabii Saudyjskiej – podali przedstawiciele Alstomu.

Ukraina spłaca długi. Propozycja Moskwy "interesująca"

Rosja przedstawiła Ukrainie i Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu propozycję dotyczącą trybu spłaty ukraińskiego długu, którego zapadalność przypada na grudzień - podał w poniedziałek rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.

Turyści we Francji całują klamki. Ataki uderzają w turystykę

Wieża Eiffla nieczynna do odwołania, zamknięty Luwr, sklepy zatrzaśnięte na kłódkę. Piątkowe zamachy w Paryżu mogą okazać się ciosem we francuską gospodarkę. Turyści drżą o swoje bezpieczeństwo i wycofują się z planów podróży do kraju nad Sekwaną. Eksperci obawiają się, że może to przynieść trwałe konsekwencje dla biznesu - nie tylko w sektorze turystycznym.

Paryż po krwawych zamachach. "Po smutku pojawi się gniew"

Paryż pogrążony w smutku i strachu. Po krwawych zamachach w których zginęło 129 osób przyszedł czas na odwet na Państwie Islamskim. Na Syrię spadają bomby, a w Paryżu panuje atmosfera żałoby i napięcia. Gościem programu "Otwarcie Dnia" był Sebastian Mikosz, były dyrektor francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. - Kiedy we Francji opadnie szok i smutek może pojawić się złość i gniew - zaznaczył.

"Cały świat powinien uczyć się od Polski, jak przyjąć muzułmanów"

Francja na wojnie z radykalizmem. - Jedność Unii Europejskiej, wolę działania i wolę przeciwdziałania terroryzmowi - mówiła w TVN24 Biznes i Świat Marta de Zuniga z Uniwersytetu Warszawskiego. - Można zintegrować ludzi tak, aby kochali ten kraj - komentuje natomiast Adham Abd El All, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce.