Najnowsze

Najnowsze

Audi: Afera spalinowa dotyczy ponad 2 mln naszych aut

Firma Audi poinformowała, że 2,1 mln aut tej marki na świecie miało instalowane oprogramowanie umożliwiające koncernowi Volkswagen, do którego należy producent samochodów audi, fałszowanie wyników testów toksyczności spalin z silników Diesla.

Ranking 100 najbogatszych Polek. Jest nowa liderka

Dominika Kulczyk, córka zmarłego w lipcu Jana Kulczyka jest najbogatszą Polką. Jej majątek szacowany jest na 8 mld złotych. Na podium znalazła się również Grażyna Kulczyk oraz Barbara Komorowska - wynika z rankingu "Wprost". W zestawieniu są też kobiety spoza świata biznesu - Agnieszka Radwańska i Anja Rubik.

Obama będzie rozmawiał z Putinem. Spotkanie na szczycie

Spotkanie na szczycie po mocnych słowach. Barack Obama i Władimir Putin od dłuższego czasu nie szczędzili sobie gorzkich słów, teraz spotkają się w cztery oczy. Przywódcy mają rozmawiać dziś w kuluarach Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Głównym tematem rozmów przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych ma być sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Niemcy zarabiają krocie na uchodźcach. "Geszefty kwitną"

Właściciele hoteli, firmy wypożyczające namioty i producenci przenośnych toalet wykorzystują trudną sytuację spowodowaną masowym napływem uchodźców do Niemiec. Zawyżając ceny usług i towarów, robią kokosowe interesy na imigrantach - pisze "Der Spiegel".

Megafuzja na rynku piwa coraz bliżej. Na stole miliardy

Największa piwowarska firma na świecie, AB InBev jeszcze w tym tygodniu może złożyć formalną ofertę zakupu jednego ze swoich największych rywali - koncernu SABMiller. Jeśli dojdzie do transakcji, to powstanie spółka warta 181 mld funtów, która będzie kontrolować ponad 400 marek piwa na całym świecie.

"To często dorośli umieszczają w sieci dane swoich dzieci"

Dorośli często nie myślą o tym, co umieszczają w sieci. Rodzice publikują w serwisach społecznościowych zdjęcia swoich dzieci, nie biorąc pod uwagę tego, że gdyby były o kilka lat starsze, mogłyby zaprotestować - mówi Kamil Śliwowski z Fundacji Panoptykon.

Zuckerberg chce dać uchodźcom dostęp do internetu

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg zapowiedział pomoc w doprowadzeniu internetu do obozów dla uchodźców. - Łączność pomoże im w lepszym dostępie do wsparcia ze strony wspólnoty i komunikacji z rodzinami i bliskimi - powiedział podczas weekendowego przemówienia w ONZ.

Przemysł motoryzacyjny pod ramię z polityką? "Obchodzili się z nim jak z jajkiem"

Skandal w Volkswagenie odbił się szerokim echem na świecie, przynosząc konkretne straty dla samochodowego giganta. Odsłonił także lekko kulisy niemieckiej polityki. - Do tej pory politycy obchodzili się z niemieckim przemysłem samochodowym jak z jajkiem - podkreśla Klaus Mueller, szef Federacji Niemieckich Organizacji Konsumenckich. Nic dziwnego, w końcu to kluczowa gałąź niemieckiej gospodarki. Czy ostatnia afera zmieni coś na linii polityka-biznes motoryzacyjny?

Chińska Dolina Krzemowa. Coraz odważniej depcze po piętach tej amerykańskiej

- Ludzie, którzy przyjeżdżają tutaj, chcą realizować swoje marzenia - mówi Liam Casey, dyrektor generalny firmy PCH. Jeszcze 30 lat temu miasto Shenzhen było niewielką wioską rybacką, dzisiaj liczy już sobie ponad 23 mln mieszkańców. W położonym niedaleko granicy w Hongkongiem ośrodku powstaje większość sprzętu elektronicznego, który używamy na co dzień. Według lokalnych władz, biznes technologiczny, który rozwinął się w Shenzhen jest warty bagatela 220 mld dolarów, a swoje siedziby ma tutaj 3 tys. firm. Dlatego też niektórzy nazywają to miasto chińską Doliną Krzemową.

"Wszyscy walą tu drzwiami i oknami". Polacy też próbują swoich sił

Iran już niedługo może stać się atrakcyjnym krajem dla polskiego biznesu. Dlatego już teraz firmy mocno zabiegają o kontrakty w tym kraju. Polskie przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją wagonów kolejowych, ciągników rolniczych i kosmetyków liczą na kontrakty intratne kontrakty. - Ten kraj potrzebuje praktycznie wszystkiego, od przysłowiowych garnków i maszynki do mięsa, po inwestycje w przemysł gazowy, petrochemiczny, linie kolejowe - mówi Wojciech Warski z BCC.

PO: koszt propozycji podatkowych Nowoczesnej to ok. 20 mld zł

Wprowadzenie propozycji podatkowych Nowoczesnej to koszt dla budżetu ok. 20 mld zł - ocenił na sobotniej konferencji prasowej Dariusz Rosati z PO. Pomysły PO ws. podatków są rewolucyjne, sprawiedliwe i uwzględniają sytuację rodzin - dodał Marcin Święcicki (PO).