Najnowsze

Najnowsze

Lufthansa odwołała pół tysiąca lotów. Przez stewardesy

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa musiały odwołać w sobotę z powodu strajku stewardes i stewardów 520 lotów. Związek zawodowy Ufo zapowiedział na niedzielę przerwę w akcji protestacyjnej, lecz od poniedziałku trzeba się liczyć z kontynuacją strajku,

Frankowicze muszą poczekać na pomoc. Ile zostało z obietnic prezydenta Dudy?

- Jest wiele osób, które są w rozpaczliwej sytuacji. Uważam, że te kredyty mogłyby być przewalutowane według kursu po jakim były brane - zapewniał jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej Andrzej Duda. Wybory wygrał i tuż po objęciu urzędu wciąż zapewniał, że o frankowiczach nie zapomni. Od tego czasu minęło już prawie pół roku, nadal brakuje jednak konkretnych rozwiązań, które pomogłyby zadłużonym w obcej walucie. Rozmowy w Kancelarii Prezydenta trwają, jednak frankowicze powoli tracą resztki nadziei na szybką pomoc. - Nie jestem w stanie dać słowa, że uzgodnimy ten projekt - stwierdził w piątek Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Internetowe balony wkrótce w Indiach. Google negocjuje

Alphabet, czyli firma należąca do Google'a, negocjuje z władzami Indii ws. projektu wykorzystania balonów stratosferycznych do zapewnienia dostępu do Internetu dla mieszkańców obszarów o słabej infrastrukturze telekomunikacyjnej - informuje "Wall Street Journal".

Tajemniczy zakaz lotów dla Boeinga w Rosji. W tle prywatny interes Anodiny

O losie Tatiany Anodiny wciąż nic nie wiadomo. Rosyjski "Forbes" donosi jednak, że musiała opuścić kraj w obawie przed reakcją Kremla na "okrutną zemstę" szefowej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego. Nazwisko Anodiny najczęściej pojawia się bowiem przy okazji zaskakującej decyzji o cofnięciu certyfikatów dla Boeingów 737. Przypusza się, że decyzja MAK-u miała być zemstą za upadek linii lotniczych jej syna, Transaero.

PiS pomoże państwowym spółkom? "To interesujące pomysły"

Pomysł PiS tworzenia funduszy inwestycyjnych przy spółkach z udziałem Skarbu Państwa jest interesujący z punktu widzenia wzrostu gospodarczego, rynku kapitałowego i rozwoju samych spółek - uważają eksperci. Ważne są jednak szczegółowe rozwiązania - wskazują.

Słaby rubel wykańcza Rosję. "Wszystko, co mogliśmy zrobić, to usiąść i modlić się"

Rosyjskie banki znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Wciąż w dół ciągną je: niska cena ropy i spadająca wartość rubla. Zachodnie sankcje oraz trudna sytuacja na rodzimym rynku powodują, że bankierzy unikają zaciągania kolejnych kredytów, obawiając się niewypłacalności. Nie sprzyja to krajowym inwestycjom. - Bank Centralny Rosji zamyka kolejne nierokujące banki i zapowiada kolejne czystki - zauważa agencja Bloomberga.

Rynek pracy zaskakuje, Wall Street nie reaguje

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła małe zmiany głównych indeksów po wyraźnie lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy, które przybliżają perspektywę podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną na najbliższym posiedzeniu w grudniu.

"Świat", 06.11

- Zachód musi podzielić się cząstką swojego bogactwa - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat profesor Adam Daniel Rotfeld, odnosząc się do kryzysu migracyjnego. - Słabością Unii jest doraźność - postępowanie reaktywne, a nie aktywne - dodał były minister spraw zagranicznych. - To co może zmobilizować do działania, to wspólna strategia, ale mamy kryzys przywództwa - zaznaczył gość Jacka Stawiskiego.

Jacht, który skruszy lód i dopłynie na koniec świata. Tylko dla ultrabogatych żeglarzy

SeaXplorer kruszy lód i dotrze do najtrudniej dostępnych miejsc globu. Najnowszy, luksusowy jacht przedstawiono na tegorocznych targach Monaco Yacht Show. Najsolidniejszy na świecie statek zaprojektowano w oparciu o rozwiązania wykorzystywane w okrętach marynarki wojennej. Zdaniem twórców - holenderskiej firmy DAMEN, SeaXplorer jest przygotowany do żeglugi w każdym klimacie - zarówno polarnym, jak i egzotycznym. Okręt dostępny jest w trzech modelach - 65, 90 oraz 100 metrów i ma kształt... wyspy. Cena luksusowego jachtu zaczyna się od ok. 22 mln euro.

Rosjanie zmieniają decyzje. Boeingi jednak mogą latać

Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) wycofał pismo w sprawie czasowego odwołania certyfikatu dla samolotów Boeing 737 - poinformowała w piątek współwłaścicielka S7 Airlines Natalia Filewa po naradzie w Moskwie rosyjskich władz lotniczych.

Kościół niczym korporacja. Milion pracowników, ogromny majątek

Gdyby potraktować Kościół z czysto biznesowego punktu widzenia, to papież Franciszek jest szefem jednej z największych, a na pewno najstarszych korporacji na świecie. Kościół daje pracę blisko milionowi ludzi. O tym jak wielki jest majątek Watykanu nie wiadomo, a coroczne sprawozdania przychodów i wydatków Stolica Apostolska składa dopiero od 1981 roku. Dzięki przeciekom wiemy, że Watykan zaniża wartość swoich nieruchomości szacując ją na 2,7 mld euro. Podstawowe źródło finansowe stanowi zaś "Świętopietrze", czyli danina dla Papieża. Te przychody jednak począwszy od 2006 roku stale spadają.

Volkswagen dopłaci klientom do podatku

Koncern Volkswagen oświadczył w piątek, że wyrówna ewentualne niedobory podatkowe swych klientów, którzy padli ofiarą afery z manipulowaniem pomiarami emisji dwutlenku węgla w sprzedawanych im samochodach.

Projekt ustawy ws. frankowiczów trafił do kosza. Prezydent ma inny pomysł

Frankowicze są rozczarowani współpracą z prezydentem. Przygotowany przez nich projekt ustawy po tygodniach prac został odrzucony przez urzędników kancelarii Andrzeja Dudy. W jego miejsce ma powstać nowy projekt odrzucający m.in. przewalutowanie kredytów. Frankowicze zapowiadają, że nie składają broni, a "projekt popierany przez nas i tak będzie złożony w Sejmie".

Kto pojedzie na unijny szczyt? "Ta sprawa bulwersuje"

Trwa konflikt na szczycie władzy ze względu równoczesne terminy unijnego spotkania ws. uchodźców i posiedzenia Sejmu. - To klasyczne młócenie słowem - ocenił sytuację Paweł Kowal były eurodeputowany, członek Polskiej Akademii Nauk. Jak zaznaczył, "ktokolwiek nie pojedzie na szczyt powinien zadbać o to, żeby prezentować stanowisko odchodzącego i przyszłego rządu". Wtórował temu Paweł Zalewski, eurodeputowany PO. - Ta sprawa bulwersuje, bo nawet jeżeli jest to szczyt nieformalny, to mogą zapaść na nim kierunkowe decyzje - wyjaśniał.