Najnowsze

Najnowsze

500 plus z poślizgiem trafia do rodzin. Szydło zabiera głos

Nie ma w tej chwili żadnych przeszkód ku temu, żeby pieniądze wpływały do osób, które złożyły wnioski, bez zbędnej zwłoki - zapewniła we wtorek premier Beata Szydło pytana, dlaczego w niektórych samorządach opóźniają się wypłaty świadczeń z programu 500 plus.

Można pracować w korporacji i podróżować. Jak to zrobić?

- Można pracować w korporacji i można wziąć urlop na trzy miesiące - zapewniała na antenie TVN24BiS podróżniczka Joanna Kocik. Przyznała, że pierwszym krokiem przed odbyciem podróży jest najpierw ustalenie terminu, a następnie celu. Tym sposobem wraz z towarzyszem udało jej się przemierzyć pięć krajów w trzy miesiące: Turcję, Iran, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Sri Lankę. Materiał "Pokaż nam Świat".

Eksport rośnie. Import też

Od stycznia do kwietnia br. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r. eksport wzrósł o 6,7 proc., a import był wyższy o 3,8 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny. 87,3 proc. naszego eksportu trafia do krajów rozwiniętych.

Brexit a sprawa polska. Jest stanowisko resortu finansów

Zniesiemy każdy wynik referendum w sprawie tzw. Brexitu, nie będzie on długofalowo wpływał na zdolność MF do realizacji budżetu - zapewnił szef MF Paweł Szałamacha. Dla Polski jest niezwykle istotne, by Brytyjczycy zostali w UE - wskazała premier Beata Szydło.

Reuters: jest plan ratunkowy w razie Brexitu

Europejski Bank Centralny wraz z Bankiem Anglii oficjalnie wesprze rynki finansowe, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej - donosi Reuters, powołując się na urzędnika, który jest zaangażowany w sprawę

Rząd przyjął założenia do przyszłorocznego budżetu

Rząd przyjął założenia do budżetu na 2017 r. Szef MF Paweł Szałamacha podał, że według założeń wzrost gospodarczy w przyszłym roku ma wynieść 3,9 proc., a inflacja - 1,3 proc.; na koniec 2017 r. bezrobocie rejestrowane ma osiągnąć poziom 8,1 proc.

Więcej zarobisz. Rząd proponuje zaskakująco dużą podwyżkę minimalnego wynagrodzenia

- Kierując się odpowiedzialnością za budżet państwa, sytuację finansów i za los polskich obywateli, myśląc o godności polskich obywateli, rząd zdecydował, że w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2 tys. złotych - powiedziała premier Beata Szydło na wtorkowej konferencji prasowej. "To zaskakująco wysoka podwyżka" – uważa Konfederacja Lewiatan.

Polska nastawia się na Chiny. "To wielki rynek zbytu"

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział we wtorek, że z prezydentem Xi Jinpingiem będzie chciał rozmawiać w Warszawie o zwiększeniu eksportu polskiej żywności do Chin. Polska żywność jest w stanie podbić świat - dodał prezydent.

Brexit igra z walutami. Znany analityk ma swoją teorię

- Jestem dziwnie przekonany, że ta gra na osłabienie walut rynków rozwijających skończy się na dzień, dwa przed referendum (ws. Brexitu - red.). Może nawet w poniedziałek - uspokajał na antenie TVN24 BiS Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion. Tylko we wtorek szwajcarska waluta umocniła się względem złotego o ponad 4 grosze.

NBP: w maju podaż pieniądza większa o 10 mld zł

W maju br. podaż pieniądza M3 zwiększyła się w stosunku do kwietnia o 10 mld zł, a składnikami dominującymi w miesięcznym przyroście były zobowiązania banków wobec przedsiębiorstw, instytucji samorządowych oraz gospodarstw domowych - poinformował we wtorek NBP.

Kibice nie wejdą na Wieżę Eiffla. Zabrakło pracowników

Wieża Eiffla jest we wtorek zamknięta, bowiem z powodu zaplanowanej na godziny popołudniowe manifestacji w Paryżu zabrakło pracowników - wynika z komunikatu dyrekcji zarządzającej tym symbolem stolicy Francji, odwiedzanym rocznie przez blisko 7 mln osób.

Na Mazury samolotem. Nowe połączenie lotnicze

Od 2 lipca z lotniska Chopina w Warszawie zostaną uruchomione połączenia lotnicze na Mazury, na lotnisko w Szymanach. Ma to być linia sezonowa - przesiadkowa dla mieszkańców Mazur i ułatwiająca wypoczynek nad jeziorami mieszkańcom stolicy.

Sąd przyznał 50 tys. euro "wiecznej praktykantce"

Niemiecka firma musi wypłacić zaległe pobory w wysokości 50 tys. euro pracownicy, która przez pięć lat zatrudniona była w charakterze praktykantki zarabiając miesięcznie 300 euro, bez wynagrodzenia za nadgodziny. Decyzję podjął we wtorek sąd w Monachium.

Rząd walczy z oszustami podatkowymi. Powołano specjalna spółkę

Minister Finansów podpisał akt założycielski spółki celowej powołanej do celów informatyzacji służb skarbowych - poinformował we wtorek w komunikacie resort finansów. Spółka ma być odpowiedzialna za opracowanie systemu informatycznego, mającego pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.

"FT": Zagraniczni inwestorzy wycofują kapitał z Polski

Polska przestała być "ulubieńcem rynków wschodzących." Jak podaje "Financial Times", duża część inwestorów wycofuje swój kapitał z Polski. Swoją decyzję argumentują niepewną sytuacją polityczną, która może negatywnie wpłynąć na poziom zysków odnoszonych przez ich fundusze i spółki.

Frank wystrzelił w strachu przed Brexitem

W miarę zbliżającego się referendum ws. pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, nerwy inwestorów wystawiane są na ciężką próbę. Większość z nich nie zdaje egzaminu z zachowania spokoju i na rynkach panuje awersja do ryzyka. Złoty solidnie się osłabia, głównie w parze do franka. To zła wiadomość dla frankowiczów, bo szwajcarska waluta jest najdroższa od pół roku.

Producenci broni zarobili po zamachu w Orlando

Po krwawym zamachu terrorystycznym w klubie dla osób LGBT na Florydzie producenci broni w USA liczą już zyski. Na nowojorskiej giełdzie ceny akcji takich spółek wzrosły o 7-8,5 proc. Skąd tak duże wzrosty? Tłumaczy Mateusz Walczak z TVN24 BiS.

"SZ": Nord Stream 2 powstaje po cichu, pomimo sankcji

Zamówienie na rury wydane, przetarg rozpisany. Pomimo sprzeciwu Ukrainy, krajów bałtyckich i Polski, projekt budowy gazociągu Nord Stream 2 jest po cichu krok po kroku realizowany i cieszy się przychylnością rządu Niemiec, choć Rosja jest objęta sankcjami - konstatuje we wtorek "Sueddeutsche Zeitung".

Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa

Rayani Air, pierwsze islamskie linie lotnicze działające w Malezji otrzymały zakaz organizowania komercyjnych lotów. Tamtejszy Departament Lotnictwa Cywilnego poinformował, że odebrał spółce licencję, ponieważ firma nie spełniała wymogów administracyjnych oraz dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Prawo do działalności zostało zawieszone już trzy miesiące temu.