Najnowsze

Najnowsze

Polacy bogacą się i coraz częściej fundują sobie zagraniczne wakacje

W 2014 roku w Polsce udzielono ponad 66 mln noclegów, z czego 53,5 mln turystom krajowym, a ok. 13 mln turystom zagranicznym - wynika z danych Eurostatu. W tym czasie w Polsce funkcjonowało blisko 10 tys. turystycznych obiektów noclegowych. I co ciekawe - liczba długookresowych podróży zagranicznych najbardziej wzrosła na Łotwie i w Polsce.

Najpierw zawieszona na GPW, teraz dostała karę: 200 tys. zł

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na spółkę Platynowe Inwestycje SA karę pieniężną w wysokości 200 tysięcy złotych m.in. za naruszenia ustawy o ofercie publicznej - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu. Spółka twierdziła, że jej wynik wyniósł ponad 200 tys. zł a w rzeczywistości była na sporym minusie.

"Biznes dla Ludzi", 23.02

Na co wydamy środki z programu 500 plus? Na jakie podwyżki mogą liczyć emeryci i renciści? Jak działa program wsparcia kredytów hipotecznych? Które kraje są najtańsze? Na te pytania odpowiedzieliśmy w programie "Biznes dla Ludzi".

Państwowa ziemia nie na sprzedaż. Rząd przyjął "konstytucję polskiej wsi"

Rząd przyjął projekt ustawy, który wprowadza pięcioletni zakaz sprzedaży państwowej ziemi i chroni przed "spekulacyjnym wykupem przez osoby krajowe i zagraniczne". Przepisy określają także, że podstawową formą użytkowania państwowej ziemi ma być wieloletnia dzierżawa. Rolnicy zwracają uwagę, że ustawa w takiej formie uniemożliwi przekazywanie gospodarstw w rodzinie, np. w formie spadku.

Plusy i minusy, czyli bilans obietnic po 100 dniach rządu

500 złotych na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie do 8 tys. złotych kwoty wolnej od podatku, bezpłatne leki dla osób po 75. roku życia i podniesienie minimalnej stawki godzinowej - takie m.in. były plany premier Beaty Szydło na pierwsze 100 dni rządów. Sprawdzamy, z których obietnic udało się wywiązać. Materiał programu "Świat w południe".

Widmo Brexitu krąży nad Europą

David Cameron wyklucza możliwość ewentualnej powtórki referendum ws. Brexitu. Brytyjski premier podkreślił, że czerwcowa decyzja mieszkańców Zjednoczonego Królestwa będzie w tej sprawie ostateczna. Tymczasem w brytyjskim parlamencie trwa zaogniona debata, w której opozycja zarzuca Cameronowi, że wykorzystuje referendum do własnych politycznych celów.

PARP wciąż bez szefa. Nikt się nie nadawał

Konkurs na nowego prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nie został rozstrzygnięty; wkrótce zostanie ogłoszony nowy - powiedział PAP wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. - Nie było kandydata, który spełniałby oczekiwania Ministerstwa Rozwoju - podkreślił.

Zwolnienia i mniejszy zarobek. Banki z gorszym wynikiem

W 2015 roku sektor bankowy w Polsce uzyskał gorszy wynik finansowy niż w 2014 roku, odprowadził mniej podatku CIT oraz zmniejszył zatrudnienie - wynika z danych przedstawionych na wtorkowej konferencji Związku Banków Polskich.

Polscy przewoźnicy wrócili do Rosji. Szmit: jest jeszcze jeden problem

Polskie ciężarówki tymczasowo wróciły na rosyjskie drogi, bo strona rosyjska zobowiązała się do zmian w przepisach. Ale jest jeszcze jeden problem. - To, że rozporządzenie podpisze minister transportu Rosji nie oznacza, że wejdą one w życie. Potrzebny jest kolejny podpis ze strony rosyjskiej - powiedział w TVN24 BiŚ Jerzy Szmit, wiceminister Infrastruktury i Budownictwa. Przejściowe porozumienie obowiązywać będzie do 15 kwietnia tego roku.

Bezrobocie znów rośnie

Bezrobocie w styczniu br. wyniosło 10,3 proc. wobec 9,8 proc. w grudniu 2015 r. - poinformował we wtorek GUS. Najwyższe bezrobocie - 17 proc. - odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim, a najniższe - 6,5 proc. - w woj. wielkopolskim.

Masz dużą lodówkę? Lepiej ją zarejestruj

Właściciele lodówek, które zawierają ponad 3 kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych muszą do 14 marca zarejestrować swój sprzęt. Chodzi także o komory składowe, duże klimatyzacje, czy pompy ciepła. Jeśli tego nie zrobią mogą spotkać ich kary.

Rynki finansowe bez litości o Brexicie

Bruksela nie ma "planu B" ws. Brexitu. Unia Europejska liczy na to, że taki wcale nie będzie potrzebny. Rynki finansowe nie są aż tak optymistyczne. Dwie czołowe agencje ratingowe Fitch oraz Moody’s przestrzegają, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE poważnie odbije się na finansach Londynu. Materiał z programu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiŚ.