Najnowsze

Najnowsze

Podróżują i poznają. Pomagają potrzebującym dzieciom

Gościem TVN24 BiS w cyklu "Pokaż nam świat" była Olga Ślepowrońska z mężem Grzegorzem Ryczywolskim i 3-letnim synkiem Rochem. Podczas swoich podróży przeprowadzają z dziećmi warsztaty z edukacji emocjonalnej. Najbardziej interesują ich małe narody w wielkich krajach: Kurdowie, Romowie, Tatarzy, Łemkowie, Czeczeni i Kistowie. Przy okazji starają się od podszewki poznać ich kulturę.

Dom maklerski bez zezwolenia. KNF cofnęła zgodę

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie cofnęła we wtorek w całości zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez Aforti Securities SA (wcześniej Invista Dom Maklerski SA) - poinformowała KNF w komunikacie.

Na poczcie przybywa usług. I niezadowolonych klientów

Od czasu liberalizacji na polskim rynku usług pocztowych panuje większa konkurencja i zaszły pozytywne zmiany m.in. w zakresie nowych usług - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej o stanie rynku pocztowego za 2015 r. UKE wskazał jednak na wzrost reklamacji.

Umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty. Rusza "Program Kariera"

Prestiżowe staże dla studentów. "Program Kariera" to program płatnych staży realizowany przez Polską Radę Biznesu (PRB) i przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Laureaci zyskują praktyczne umiejętności, doświadczenie i bezcenne kontakty z szefami największych firm zrzeszonych Polskiej Radzie Biznesu. O tym w programie "Otwarcie Dnia" mówili Marian Owerko, wiceprezes PRB oraz Wojciech Kostrzewa, wiceprezes PRB.

"Odczarujmy mit". Zobacz, ile zarabiają pielęgniarki

- W tym strajku chodzi po prostu o kasę - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. "Odczarujmy mit o dobrze zarabiających, ale roszczeniowych pielęgniarkach i pielęgniarzach" - piszą tymczasem pielęgniarki, które, według autorki profilu na jednym z portali społecznościowych, od kilku dni pokazują swoje płace.

Taśmy pogrążają rząd. Kolejna dymisja

Minister ds. nadzoru, transparentności i kontroli Brazylii Fabiano Silveira podał się do dymisji po ujawnieniu nagrania, na którym słychać, jak krytykuje toczące się śledztwo w sprawie afery korupcyjnej wokół brazylijskiego giganta naftowego Petrobras.

GUS: gospodarka spowalnia. PKB na poziomie 3 proc.

PKB niewyrównany sezonowo, liczony w cenach stałych roku poprzedniego, wzrósł realnie w pierwszym kwartale 2016 roku o 3,0 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny we wstępnym szacunku PKB. To jednak spadek wobec ok. 4 proc. rok do roku w poprzednim kwartale.

Ruszają kontrole ws. 500 plus. "Skrócony wywiad środowiskowy"

"Zbieranie faktur, rachunków i kontrolowanie wydatków jest nieuzasadnione i nieuprawnione. Rodzice najlepiej wiedzą, na co przeznaczyć pieniądze z programu Rodzina 500 plus" - zapewnia w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jednak sami urzędnicy twierdzą, że będą zaglądać do portfeli i prosić o rachunki.

Steinmeier za stopniowym znoszeniem sankcji wobec Rosji

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier skrytykował rosyjską politykę wobec Ukrainy, zastrzegając jednak, że bez Rosji trwałe bezpieczeństwo Europy nie jest możliwe. Ponownie opowiedział się za możliwością stopniowego znoszenia sankcji wobec Moskwy.

Iracki szturm na Faludżę. Wyzwolenie czy krwawa łaźnia?

Irackie siły zaczęły główny szturm na Faludżę. Chcą odbić miasto z rąk tzw. Państwa Islamskiego. Czy to będzie triumfalne wyzwolenie, czy początek krwawej łaźni jaką szykują zdesperowani dżihadyści? Co z dziesiątkami tysięcy cywilów? W programie "24 Godziny" Kamila Kalińczak i Michał Sznajder rozmawiali o tym z byłym dowódcą zespołu bojowego GROM, płk Andrzejem Kruczyńskim z Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego.

By podróżować, sprzedała firmę

Trzy lata temu sprzedała swoją firmę, by móc podróżować i "zajrzeć w głąb siebie". Anna Żakowska, bohaterka cyklu "Pokaż nam Świat" za cel obrała sobie wówczas Nepal i jego himalajskie szlaki. Dzięki samotnej podróży do tego kraju odnalazła swoją nową ścieżkę życia - także zawodowego. Założyła firmę, która organizuje podróże, podczas których prowadzi warsztaty rozwojowo-liderskie.

Kolejne samobójstwo w koncernie ubezpieczeniowym

59-letni Martin Senn, do grudnia ubiegłego roku prezes największego szwajcarskiego koncernu ubezpieczeniowego Zurich Insurance, popełnił w piątek samobójstwo - potwierdzono oficjalnie w poniedziałek.

Mieszkanie plus już wkrótce. Wolność hipoteczna zatriumfuje nad własnością?

Lada chwila, na przełomie maja i czerwca poznać mamy szczegóły programu "Mieszkanie plus", który zastąpi Mieszkanie dla Młodych. Według obietnic rządu, ma on zrewolucjonizować polski rynek mieszkaniowy i sprawić, że ci, którzy nie mają swojego lokum, a mają rodziny, otrzymają wsparcie państwa. Samorządy i administracja centralna ma powierzyć swoje grunty pod budowę mieszkań, które będzie można tanio wynająć. Celem programu jest odchodzenie od własności i kupowania mieszkania na kredyt. - Jest to odejście od wsparcia własności, bo przede wszystkim państwo przez poprzednie lata pchało ludzi w kredyt na 30 lat. Bierzcie sobie na szyję ten kredyt, zwiążcie się z tym miejscem, w którym jesteście, żebyście się czasem nie ruszyli gdzieś tam, gdzie jest być może lepsza praca dla was - ironizował Robert Stanilewicz, który w tej polityce upatruje także przyczyny plagi kredytów we frankach. Paweł Blajer zwraca uwagę, że po wielu latach życia w czasach gospodarki centralnie planowanej, ludzie chcą mieć mieszkanie na własność.

Balcerowicz: polonizacja gospodarki przypomina strategię Putina

Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza "skok na oszczędności OFE to było wielkie głupstwo, które kosztowało Platformę wiele głosów, a Polsce zaszkodziło". Balcerowicz uważa, że podobne sytuacje się nie powtórzą, ponieważ oznaczałyby kolejny krok ku nacjonalizacji polskiej gospodarki. - A mamy ciągle własności państwowej najwięcej wśród OECD. Jeżeliby więc okazało się, że z natury prywatne fundusze stają się częścią postpeerelowskiego folwarku o nazwie "holding", oznaczałoby to krok wstecz - stwierdził na antenie TVN24. W opinii prof. Balcerowicza taka nacjonalizacja, przez władze nazywana "polonizacją", przypomina strategię Putina, która w Rosji - jeszcze przed spadkami cen ropy - doprowadziła do stagnacji. Były wicepremier odniósł się także do wizerunku Polski za granicą. - Ogromnie dużo straciliśmy w ciągu ostatnich 6-7 miesięcy i będziemy nadrabiać. Gdyby się okazało, że taki populizm i łamanie praworządności potrwa dłużej, będziemy dużo więcej tracić - i to nie są tylko szkody prestiżowe - mówił prof. Balcerowicz. - To się przekłada także na ocenę atrakcyjności inwestowania w Polsce. To są miliardowe konsekwencje, które są niewidoczne, dopóki się nie skumulują. Grecy przez wiele lat wybierali sobie takich populistów i oby Polska nie poszła tym torem - przestrzegał. Materiał "Faktów po Faktach".

Biznes dla Ludzi, 30.05

W "Biznesie dla Ludzi" o dwóch rządowych programach: Mieszkanie plus oraz Rodzina 500 plus. Celem pierwszego z nich jest zachęta do odchodzenia od własności i kupowania mieszkania na kredyt. Prowadzący program Paweł Blajer oraz Robert Stanilewicz dywagowali, które podejście dominuje aktualnie w społeczeństwie - wolność od zobowiązań kredytowych, czy może raczej kult własności. Z kolei, druga część programu poświęcona była dyskusji o możliwych kontrolach rodzin, które korzystają z rządowych świadczeń wychowawczych.

Oto najdroższa torebka na świecie. Jest warta ponad 300 tys. dolarów

Matowobiała skóra krokodyla z gatunku Diamond Himalaya Niloticus, 18-karatowe białe złoto oraz brylanty - właśnie z takich materiałów wykonano torebkę, która została sprzedana za rekordową sumę 300 168 dolarów. Egzemplarz Hermes Birkin, bo o tej marce mowa, należał do prywatnego kolekcjonera z Azji. Przez dom aukcyjny Christie uznany został za część "modowej historii" - podaje CNN. To także całkiem niezła inwestycja.