Najnowsze

Najnowsze

Miliarder z dziurą w budżecie. Trump nie ma pieniędzy na kampanię?

Najbogatszy kandydat na prezydenta w historii USA nie ma pieniędzy na kampanię wyborczą? - Z pieniędzmi Trumpa nie jest taka jasna sprawa, bo wcześniej zdążył już dwa razy zbankrutować. Teraz wiele razy zapewniał, że nie potrzebuje żadnych sponsorów i darczyńców bo sam sobie sfinansuje kampanię. No chyba jednak nie, bo jak się okazuje w kasie kampanijnej pustki, a Hillary Clinton na same reklamy telewizyjne ma spokojnie odłożone na koncie 150 milionów dolarów. To czy miliarder ma pieniądze? - mówi Marcin Wrona, korespondent z USA. Materiał "Faktów z Zagranicy".

Giełdy przygotowują się do "dzikich rajdów" z powodu Brexitu

Zachodnioeuropejskie giełdy zwyżkują w środę. To już ostatnie godziny przed czwartkowym wyborem: "Leave" albo "Stay" na Wyspach Brytyjskich. Zależnie od wyników "Brexit vote" na rynkach możliwe są "dzikie rajdy" na wszystkim: giełdach akcji, walutach, surowcach itd. - wskazują maklerzy.

Szałamacha: Jesteśmy gotowi na Brexit

Minister finansów Paweł Szałamacha zapewniał dzisiaj, że Polska jest dobrze zabezpieczona przed Brexitem, choć po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może nastąpić przejściowe osłabienie złotego. I dodał: - Wokół Brytyjczyków chodzimy na paluszkach. Jest nastrój wyczekiwania.

Amerykanie opuścili Polskę. Ogromny spadek w rankingu inwestycji

Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji – pisze "Puls Biznesu". Wyprzedza nas nawet Chile.

Paweł Blajer o obniżce CIT: to nieprawda, że najmniejszym będzie łatwiej

Rząd przyjął projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT dla małych przedsiębiorców - z 19 proc. do 15 proc. - To nieprawda, że najmniejszym firmom będzie łatwiej - mówił w programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BiS. - Najmniejszych polskich przedsiębiorców dalej będzie obowiązywać dotychczasowa stawka podatku - dowodził.

Kontrowersyjna ustawa była zbędna? Cudzoziemcy nie są zainteresowani polską ziemią

460 hektarów ziemi nabyli w Polsce cudzoziemcy w 2015 roku; to ponad dwa razy mniej niż rok wcześniej, kiedy sprzedano im 1000 ha. Najczęściej - wynika z przedstawionego we wtorek w Sejmie sprawozdania MSWiA z realizacji ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Wygląda więc na to, że zaostrzenie przepisów o obrocie ziemią nie było konieczne.

Kurczab-Redlich: Putinowi bardzo zależy na tym, aby UE rozpadła się

- Putina nie obchodzi polityka wewnętrzna i stan rosyjskiej gospodarki. A tam jest dziś straszliwy kryzys - oceniła w "Faktach z zagranicy" Krystyna Kurczab-Redlich, wieloletnia korespondentka mediów polskich w Rosji. Dodała, że prezydentowi Rosji zależy na rozpadzie Unii Europejskiej. - Nadal nie doceniamy rozwiniętej agentury Putina. Lobbowanie Brexitu przez stronę rosyjską jest ogromne - podkreśliła ekspertka.

Czystki w kadrach Polskiej Grupy Górniczej

W nowej strukturze Polskiej Grupy Górniczej (PGG), która 1 lipca połączy ze sobą niektóre kopalnie, ograniczając ich liczbę z jedenastu do pięciu, będzie znacząco mniej dyrektorów. W kierownictwie kopalń nastąpi też zmiana pokoleniowa. Dwie kopalnie otrzymają nowe nazwy: Ruda i ROW.

Dwaj polscy giganci ze specjalną ochroną. Przed wrogim przejęciem

Grupa Azoty oraz KGHM Polska Miedź znalazły się w wykazie firm chronionych przed wrogim przejęciem - wynika z rozporządzenia, które wydał we wtorek rząd. Spółki te reprezentują branże gospodarki istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a Skarb Państwa ma w nich znaczące udziały.

"Bilans", 21.06

W "Bilansie" prowadzący dyskutowali o zbliżającym się referendum w Wielkiej Brytanii - konsekwencjach, jakie może przynieść dla brytyjskiej gospodarki oraz skutkach, jakie odczuwają już dziś rynki walutowe.

Clinton przestrzega przed "recesją Trumpa"

Hillary Clinton, która ma zapewnioną nominację Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA, przestrzegła we wtorek w Ohio, że zwycięstwo jej rywala, prawdopodobnego kandydata Republikanów Donalda Trumpa, byłoby katastrofą dla gospodarki.

"Biznes dla ludzi", 21.06.

W "Biznesie dla ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz zastanawiali się, czy małe firmy rzeczywiście skorzystają na obniżonym do 15 proc. podatku CIT. Radzili też, co zrobić, gdy nastąpi awaria bankomatu.

Rząd chce niższego podatku. Ekonomistka: firmy zaoszczędzą 57 zł

- Proponowane obniżenie podatku CIT z 19 do 15 proc. dla małych przedsiębiorstw, które wprowadza przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy jest kompletnie bez znaczenia dla małych firm - powiedziała główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Europejski Bank Centralny szykuje się do Brexitu

- Europejski Bank Centralny (EBC) jest gotowy do reakcji na wszelkie konsekwencje referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - zapewnił we wtorek jego prezes Mario Draghi. Zaznaczył, że skutki referendum są trudne do przewidzenia.

Brexit przyniesie "czarny piątek". Znany miliarder ostrzega

George Soros, najbardziej znany na świecie spekulant walutowy, ostrzega przed możliwymi konsekwencjami Brexitu. W jego ocenie, jeśli Wielka Brytania zdecyduje się opuścić europejską wspólnotę, funt szterling straci na wartości nawet 20 proc. - Wszyscy zbiedniejecie - przestrzega Brytyjczyków.

Brytyjczycy zdecydują też o losie Polaków. Ile możemy stracić?

400 tys. Polaków prawdopodobnie wróci do kraju w przypadku ewentualnego Brexitu. Oznacza to, że jednocześnie zmniejszy się także suma środków przelewanych przez nich do kraju, która obecnie wynosi 902 mln euro. To jednak nie jedyny możliwy skutek. Wielka Brytania do unijnej kasy wpłaca bowiem ok. 10 mld euro. Proporcjonalnie największa część tych pieniędzy płynie do Polski, mało prawdopodobne jednak, by inne kraje chciały wyrównać straty po Brexicie. Opuszczenie Wspólnoty przez Brytyjczyków wywoła także problemy dla eksporterów i przewoźników. O szczegółach mówił Piotr Kraśko.

Ekstremalnie po górach, czyli jazda poza szlakiem

- To nie jest to sport dla wszystkich. Trzeba wiedzieć, jak góry reagują na nas, bo lawina to często reakcja na to, jak my jeździmy - tłumaczy w TVN24 BiS Michał Trzebunia, instruktor narciarstwa, który uprawia freeride. - Za dawnych czasów trenerzy narciarscy uważali, że jazda poza trasą jest dalszym ćwiczeniem. Jak mówi, do tego sportu najlepszy jest kontynent amerykański, "bo ma gwarancję dużych opadów". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Ojciec uczy dzieci inwestowania. Ten wpis podbił internet

1 dolar tygodniowo i cztery opcje ulokowania kieszonkowego. Post o tym, jak kilkulatek dysponuje swoim niewielkimi funduszami, stał się hitem internetu. Pojawił się na profilu Humans of New York na Facebooku, gdzie został udostępniony już ponad 90 tys. razy i otrzymał niemal 800 tys. "polubień".