Najnowsze

Najnowsze

Kupujemy na potęgę

Zakaz handlu niestraszny Polakom. Sprzedaż detaliczna w sierpniu 2018 roku wzrosła o 9 procent w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 0,9 procenta - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Kolejne problemy Ryanaira. Poszło o bagaż podręczny

Włoski organ nadzoru do spraw konkurencji wszczął dochodzenie w sprawie decyzji Ryanaira o obciążeniu pasażerów kosztami przewozu w kabinie bagażu podręcznego. Według urzędu, jest on "istotnym elementem transportu" i powinien być uwzględniony w cenie biletu.

Niewypłacalność biura podróży. Ponad 300 osób za granicą

Biuro podróży Millennium Travel International złożyło oświadczenie o niewypłacalności; nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w zakresie ich powrotu do kraju - poinformował rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski.

Balcerowicz: bonanza może się wkrótce skończyć

Obietnice Morawieckiego to jest oszukiwanie ludzi - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz. Były wicepremier i minister finansów dodał, że "bonanza", jaką duża część ludzi w Polsce odczuwa i niesłusznie przypisuje PiS-owi, może "nagle zniknąć".

Stawką są ceny prądu w Polsce. Minister chce interwencji Brukseli i "pomocy służb"

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zwrócił się z pisemną prośbą do komisarzy unijnych, by przyjrzeli się ostatnim dużym wzrostom cen CO2 – poinformował wiceminister energii Tomasz Dąbrowski. Resort energii zapewnia, że gospodarstwom domowym nie grożą zmiany cen energii elektrycznej. Jednak w środę szef Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zasygnalizował, że obecnej sytuacji może być zmuszony nie tylko zadbać o interesy klientów, ale też przedsiębiorstw energetycznych.

Wiceminister: kierowcy padają ofiarą tego typu oszustw

Dzień przed coroczną wizytą u diagnosty potencjalny sprzedawca pojazdu może pojechać i licznik sobie "przekręcić" – zauważył w programie "Bilans" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. - Konsumenci padają ofiarą takiego typu oszustw - dodał. We wtorek rząd zaakceptował przygotowane w resorcie sprawiedliwości propozycje zmian w prawie, które mają ukrócić przekręcanie liczników w używanych samochodach. Będzie za to groziło od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Odpowiadać za oszustwo ma zarówno ten, kto zleca cofnięcie licznika, jak i wykonawca, na przykład mechanik w warsztacie.

Wyścig z czasem w sprawie podatku. "Musi zostać przyjęty do końca listopada"

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych otwiera nowe możliwości pomocy i wypełnienia istniejących luk w systemie – powiedziała w czwartek w Kutnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. We wtorek projekt nowego podatku, który zapłacą najlepiej zarabiający, przyjął rząd. Jak zauważa Rafalska, żeby fundusz zaczął działać, przepisy muszą zostać uchwalone i podpisane przez prezydenta do końca listopada.

Szybki transfer z ministerstwa. Nowy szef zbrojeniowego giganta

Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformowało w czwartek Ministerstwo Obrony Narodowej. Wcześniej dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju informował o złożeniu przez Słowika rezygnacji z funkcji wiceministra w tym resorcie.

Chiński miliarder: wojna celna może potrwać 20 lat

Należy się przygotować na 20 lat konfliktu celnego pomiędzy Chinami a USA – ocenił w czwartek współzałożyciel chińskiego giganta technologicznego Alibaba Jack Ma podczas spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w Tiencinie na północy Chin.

Demencja "wisi w powietrzu". Alarmujące wyniki badania

Zanieczyszczenie powietrza może znacznie zwiększać ryzyko demencji starczej. Tak wynika z najnowszego badania brytyjskich naukowców. Ich zdaniem u ludzi żyjących w zanieczyszczonych miastach ryzyko zachorowania wzrasta od 20 do nawet 40 procent. Zgodnie z szacunkami, na demencję cierpi 47 milionów ludzi, jednak naukowcy spodziewają się, że już w 2030 roku liczba chorych wzrośnie do 75 milionów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Leżakowanie w biurze. "Za pieniądze otrzymujesz ciszę i spokój"

Choć w przedszkolu jest obowiązkowe, często tęsknią za nim także dorośli. Mowa o leżakowaniu, a dokładniej o drzemce w ciągu dnia. Naprzeciw zapracowanym londyńczykom wyszła pewna firma, która oferuje możliwość relaksu w godzinach pracy w specjalnym pomieszczeniu. - Nawet, jeśli chcesz odpocząć medytując, czy siedząc na ławce w parku ciężko zupełnie odłączyć się od świata. Tu układ jest prosty, w zamian za pieniądze otrzymujesz ciszę i spokój - powiedział Dan Andrews, jeden z klientów. Godzina kosztuje 15 funtów, czyli równowartość około 72 złotych.

Bryła wielkości Manhattanu oderwała się od lodowca

Ponad 8 kilometrów szerokości i prawie kilometr głębokości. Ogromny kawał lodu wielkości Dolnego Manhattanu oderwał się od lodowca Helheim. Zmiany na jednym z największych grenlandzkich lodowców według naukowców spowodowane są ociepleniem oceanów. Nowojorski oceanograf David Holland przyznał, że to najbardziej imponujące pojedyncze wydarzenie, którego był świadkiem w trakcie ponad dziesięcioletniego badania fiordów Grenlandii. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Krowy emitują więcej gazów cieplarnianych niż przemysł wydobywczy

Niebawem to właśnie one będą największym zagrożeniem dla atmosfery. Krowy wytwarzają więcej gazów cieplarnianych niż przemysł wydobywczy. Jest jednak ratunek - zmiana diety na wegańską. O tym, jak hodowla bydła wpływa na ocieplenie klimatu, opowiadał Marcin Masewicz w programie "24 Godziny".