Białystok

Białystok

Zlikwidowanie 18 plantacji konopi w Hiszpanii, przejęcie 270 kilogramów marihuany i 25 kilogramów haszyszu i kokainy - to efekt operacji "Przebudzenie mocy" przeprowadzonej wspólnie przez polskich i hiszpańskich policjantów. Wśród 63 zatrzymanych są Hiszpanie, Polacy, Litwini i Marokańczycy. Przejęte narkotyki są warte, według czarnorynkowych cen, 90 milionów złotych.

Podczas kontroli na przejściu granicznym w Dorohusku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej postanowili sprawdzić laptopa jednego z podróżnych. Okazało się, że była to przemytnicza skrytka. W laptopie znaleźli ponad 440 zabytkowych monet.

Przed śmiercią 47-letni mężczyzna był prawdopodobnie zamknięty w piwnicy i pobity. Z domu zginęły rzeczy o łącznej wartości 600 złotych. Trzej mieszkańcy Hajnówki (województwo podlaskie) zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty. Wobec dwóch 36-latków sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Próbę przemytu ponad osiemdziesięciu raków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z przejścia granicznego w Dorohusku w województwie lubelskim. Przesyłka miała trafić do Warszawy, niewykluczone, że do jakiejś restauracji.

Miasto szuka wykonawcy, który przygotuje i zamontuje bariery ochronne w wyznaczonych lokalizacjach, a następnie przeniesie migrujące płazy. Dotychczas w Białymstoku uratowano w ten sposób ponad pięć tysięcy ropuch szarych, żab moczarowych, żab jeziorkowych i innych drobnych płazów.

Świnka chodzi po schodach i umie tęsknić. Przytula się, uczy się sztuczek i wystawia brzuch do drapania. Jest jak budzik, chrumka nad głową, aż obudzi. Trzy lata temu była wielkości kota. Dzisiaj waży prawie 120 kilogramów i śpi w pokoju z Pawłem. Bo Nono to nie tylko domowy zwierzak, ale i "terapeutka" chorego chłopca. 

Zwierzę uciekło z ogrodu zoologicznego. Zebra przeskoczyła trzy ogrodzenia i przemaszerowała prawie dziesięć kilometrów. Jej tropem ruszyli policjanci, jednak schwytał ją jeden z mieszkańców Wąwolnicy, wsi w województwie lubelskim.