Białystok

Białystok

Białostocki sąd rejonowy utrzymał w mocy postanowienie prokuratury, która w styczniu odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, które złożył prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. A chodzi o zamieszanie wokół "Ody do radości", która w grudniu miała wybrzmieć z wieży ratusza (jako odniesienie się do trwającego wówczas w Brukseli szczytu liderów UE). Dyrektor instytucji podległej samorządowi województwa (większość ma tam Zjednoczona Prawica) wyłączył jednak prąd. 

Dziesięcioletni chłopiec przechodził obok nieogrodzonej posesji. Rzuciły się na niego dwa agresywne psy. Trafił do szpitala. Właściciel czworonogów twierdzi, że były one zamknięte w kojcu, z którego uciekły. Wstępne ustalenia policji jednak temu przeczą. Mężczyzna w momencie zatrzymania był pijany. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 

Od ośmiu dni w niewielkim powiecie w województwie podlaskim nikt nie miał pozytywnego testu na koronawirusa. - Jesteśmy w dobrej sytuacji, ponieważ nasz powiat jest głównie rolniczy. Gęstość zaludnienia jest mała. Przy pandemiach to jest na plus – mówi Urszula Gołębiewska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolnie (woj. podlaskie).