Dziwi mnie taka pewność siebie pana prezydenta Dudy, który już wyraźnie się spieszy, żeby ogłosić swój własny sukces - mówił w wieczór wyborczy w "Kropce nad i" były prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się także do zaproszenia Andrzeja Dudy dla Rafała Trzaskowskiego. - Pan prezydent wykazał się brakiem dobrego wychowania, bo jak można zapraszać kogoś, kto nie wiadomo, w jakim charakterze ma przyjechać? - pytał.

Lokalny dziennik z chorwackiego Splitu "Slobodna Dalmacija" na swojej stronie internetowej publikuje zdjęcia kolejki sprzed lokalu wyborczego w konsulacie honorowym. W swojej relacji dziennik opisuje, że Polacy "blokują" miasto, a setki turystów cierpliwie czekają na swoją kolej, żeby zagłosować w wyborach prezydenckich. Zdjęcia z głosowania otrzymaliśmy też na Kontakt 24.

Chciałbym, żeby w Polsce można było pójść do sąsiada, który zawiesił na swoim płocie baner kontrkandydata, żebyśmy mogli ze sobą normalnie rozmawiać i dalej budować Polskę - powiedział Andrzej Duda. Ubiegający się o reelekcję prezydent zapewnił przy tym, że nie żałuje żadnych słów wypowiedzianych w kampanii wyborczej.

Andrzej Duda zdobył 50,8 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,2 procent - wynika z opublikowanego tuż przed północą sondażu prezydenckiego late poll przeprowadzonego przez Ipsos. Jak wskazuje przeprowadzone badanie - przewaga urzędującego prezydenta rośnie. Margines błędu przy tym sondażu wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 1,6 punktu procentowego.

W 1995 roku zasypiałem z przekonaniem, że Lech Wałęsa wygrał, a rano, po obliczeniu głosów przez PKW, okazało się, że ja jestem prezydentem - wspominał w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem Andrzej Duda, ogłaszając swoje zwycięstwo przed ogłoszeniem oficjalnych wyników, chce "upokorzyć Państwową Komisję Wyborczą".

Sondażowe wyniki exit poll pokazują, że Andrzej Duda utrzymał przewagę wśród wyborców mieszkających na wsi. Rafał Trzaskowski umocnił swoje poparcie w największych miastach.

Andrzej Duda powtórzył sukces z pierwszej tury. Według sondażu late poll urzędujący prezydent utrzymał przewagę wśród rolników, bezrobotnych i emerytów. Na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego chętniej głosowali właściciele firm, dyrektorzy i specjaliści oraz uczniowie i studenci.

Zapraszam Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego w niedzielę na godzinę 23. Chcę, żebyśmy podali sobie ręce i żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. "Nasze spotkanie to dobry pomysł" - odpowiedział Trzaskowski, zaznaczając jednak, że lepszym momentem będzie ten po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów przez PKW.

Wyborcy Krzysztofa Bosaka w II turze głosowania nie mieli wyraźnego faworyta. 51,5 proc. postawiło krzyżyk przy nazwisku Andrzeja Dudy, a 48,5 proc. wskazało Rafała Trzaskowskiego - wynika z sondażu late poll przeprowadzonego przez Ipsos.