Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej. Ponad 50 osób zakażonych, 90 w kwarantannie

Autor:
ib/ks
Źródło:
TVN24 Wrocław
Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej sióstr marianek
Ognisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej sióstr marianekTVN24 Wrocław
wideo 2/5
TVN24 WrocławOgnisko koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej sióstr marianek

51 pozytywnych wyników testów na koronawirusa stwierdzono w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu, prowadzonym przez zakonnice ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Ta liczba może jeszcze wzrosnąć, część wyników jest niejednoznaczna. Kwarantanną objęto 90 osób.

- DPS-y to rzeczywiście miejsca szczególnie narażone na rozwój epidemii. To tam właśnie jest niestety sytuacja umożliwiająca bardzo bliski kontakt, więc trudno utrzymać reżim sanitarny. Jeżeli pojawi się zainfekowany pracownik czy mieszkaniec i nie wykryje się tego wystarczająco wcześnie, mamy problem - przyznaje Paweł Wróblewski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

51 zakażonych

Problem, i to niemały, powstał w Domu Pomocy Społecznej sióstr marianek przy ulicy Objazdowej we Wrocławiu. Wróblewski nie ukrywa, że to miejsce budzi obecnie największą troskę wrocławskiego sanepidu. W mieście nie ma obecnie podobnych ognisk.

- Mamy w tej chwili 37 osób, jeśli chodzi o zakażonych pensjonariuszy i 14 pracowników. Sprawa jest rozwojowa, ponieważ część wyników jest niejednoznaczna. Powtarzamy je. Oczywiście za tymi liczbami idzie natychmiast wywiad epidemiologiczny w kierunku rodzin i innych osób, które stykały się z zakażonymi. Na dzisiaj mamy już 90 osób w kwarantannie - mówi Wróblewski.

Dyrektor sanepidu twierdzi, że koronawirus pojawił się w DPS-ie najprawdopodobniej przez jednego z pracowników.

Autor:ib/ks

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości