Wrocław

Byk biegał po mieście. "Wpadł prosto na mój samochód"

Wrocław

[object Object]
Byk spacerował ulicami Kamiennej Góry. Staranował autoA. Pawlukiewicz | TVN24 Wrocław
wideo 2/7

Pan Łukasz, kierowca z Kamiennej Góry, najpierw zobaczył uciekającą koleżankę, później "zaliczył" zderzenie z bykiem. - Takiego ataku się nie spodziewałem - przyznaje mężczyzna, który po spotkaniu ze zwierzęciem ma wgniecione drzwi od samochodu. Byk uciekł jednemu z okolicznych gospodarzy i postanowił pozwiedzać miasto.

- W niedzielne popołudnie dyżurny otrzymywał nietypowe zgłoszenia dotyczące biegającego zwierzęcia gospodarskiego - informuje asp. sztab. Grzegorz Szewczyk z kamiennogórskiej policji.

Dzwonili zaniepokojeni mieszkańcy, którzy byka widzieli w różnych częściach miasta. Miał pojawiać się między innymi w okolicach placu zabaw i Góry Parkowej. Wysłani tropem zwierzęcia policjanci potwierdzili zgłoszenia. Zdezorientowany cielak został uśpiony i przekazany właścicielowi.

"Takiego ataku się nie spodziewałem"

Jednak w międzyczasie bliskie spotkanie ze zwierzęciem "zaliczył" pan Łukasz. - Najpierw zobaczyłem uciekającą przed czymś koleżankę. Później zwierzę wpadł prosto na mnie. Na skrzyżowaniu, na drzwi. Zostałem staranowany - opowiada kierowca, który teraz musi naprawić auto. I przyznaje: takiego ataku się nie spodziewałem.

Policjanci wyjaśniaj, dlaczego młody byk biegał po ulicach miasta.

Byk został uśpiony na ulicy Lubawskiej w Kamiennej Górze:

Mapa Targeo

Autor: tam/jb / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: zapis z monitoringu

Pozostałe wiadomości