39 pseudokibiców zatrzymanych. "Wdarli się na stadion"

Wrocław

Policja GłogówPolicjanci zatrzymali 39 pseudokibiców

Podczas meczu pomiędzy Chrobrym Głogów i Odrą Opole wdarli się na teren stadionu. Nie słuchali poleceń służb. 39 osób zostało zatrzymanych. A kilkanaście z nich usłyszało już sądowe wyroki. - Surowe - podkreślają policjanci.

Drużyny Chrobrego Głogów i Odry Opole grały w sobotę. Piłkarze na murawie walczyli o punkty w ramach 11. kolejki I ligi.

- Przed rozpoczęciem meczu pseudokibice wdarli się na teren stadionu i sektora kibiców drużyny gości. Nie mieli ważnych biletów. Nie słuchali wezwań służb porządkowych do jego opuszczenia - informuje podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Zakazy, grzywny i konieczność

Interwencja mundurowych zakończyła się zatrzymaniem 39 mężczyzn. - To pseudokibice z Lubina, sympatycy drużyny gości. Wobec wszystkich skierowano w trybie przyspieszonym wnioski do sądu o ukaranie w związku z niezastosowaniem się do poleceń organizatora imprezy masowej - mówi policjant.

16 osób już usłyszało wyroki. A te są surowe. Przez dwa lata nie będą mieli wstępu na imprezy masowe. Muszą też zapłacić grzywny w wysokości kilku tysięcy złotych i pokryć koszty postępowania sądowego.

Do zatrzymań doszło podczas meczu piłkarskiego w Głogowie:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: Policja Głogów