TVN Warszawa | Włochy

Dreamliner leciał do Los Angeles. Zawrócił przez "usterkę silnika"

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
kz,
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Sytuacja na Lotnisku Chopina po awaryjnym lądowaniu dreamlinera
Sytuacja na Lotnisku Chopina po awaryjnym lądowaniu dreamlineraTVN24
wideo 2/2
TVN24Sytuacja na Lotnisku Chopina po awaryjnym lądowaniu dreamlinera

Samolot z Warszawy do Los Angeles zawrócił na Lotnisko Chopina. Jak poinformowało biuro prasowe PLL LOT, powodem była usterka silnika.

Do zdarzenia doszło około godziny 13. Po krótkim locie maszyna zawróciła do stolicy. Samolot, jak poinformowało Kontakt 24 biuro prasowe PLL LOT, bezpiecznie wylądował na Lotnisku Chopina. "W samolocie Boeing 787, o znakach SP-LRF, wykonującym rejs LO21 z Warszawy do Los Angeles, nastąpiła usterka silnika. Zgodnie z procedurą samolot zawrócił na lotnisko w Warszawie – lądowanie odbyło się w asyście służb lotniskowych" - napisali przedstawiciele LOT-u.

Dodali, że przygotowany został kolejny samolot, którym pasażerowie będą kontynuowali podróż. Jego start planowany był około godziny 16.

W związku z incydentem z opóźnieniem startowały i lądowały inne maszyny. Między innymi samolot lecący z Paryża, Nicei czy Colombo.

Joanna Krupa opisała awaryjne lądowanie dreamlinera

Jedną z pasażerek samolotu do Los Angeles była Joanna Krupa, modelka i jurorka programu "Top Model" w TVN. W mediach społecznościowych zamieściła relację z pokładu. Jak opisywała, po około godzinie lotu zapadła decyzja o powrocie do Warszawy.

- Niestety mieliśmy awarię w samolocie. Wylądowaliśmy szczęśliwie. Wszyscy piloci i stewardessy wykazali się klasą. Czuliśmy się bezpiecznie, nie było paniki, był spokój - przekazała Krupa. 

Joanna Krupa była pasażerką samolotu do Los AngelesJoanna Krupa / Instagram

Autor:kz, kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości