Ulice

Zderzenie busa i autobusu. Jedna osoba nie żyje, ranni

Ulice

[object Object]
Osiem osób podróżujących autobusem zostało rannychArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Poważny wypadek na krajowej "siedemnastce". Dostawczy bus zderzy się z autobusem miejskim. Pięć osób trafiło do szpitala, jedna nie żyje. Trasa była zablokowana przez blisko pięć godzin.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 17 w miejscowości Majdan. - Zderzyły się bus i autobus komunikacji miejskiej - poinformował Maciej Łodygowski ze straży pożarnej w Otwocku.

Dodał, że osiem osób z autobusu zostało poszkodowanych. - Ponadto jedna osoba z busa została ewakuowana przez karetkę, która przejeżdżała w okolicy. Druga była wycinana z busa i przekazana ratownikom medycznym. Trwa reanimacja - podał Łodygowski.

Chwilę później Antoni Rzeczkowski z Komendy Stołecznej Policji powiedział nam, że jedna osoba nie żyje. To kierowca busa. - Najprawdopodobniej doszło do zderzenia czołowego obu pojazdów - dowiedział Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, trzy karetki i policja.

We wtorek rano, Daniel Niezdropa, oficer prasowy z komendy powiatowej w Otwocku zweryfikował liczbę rannych - ostatecznie do szpitala trafiło pięć osób.

- Zmarły kierowca samochodu dostawczego miał 37 lat. Był mieszkańcem gminy Kołbiel. Jego pasażer trafił do szpitala. Poza nim, karetki zabrały też kierowcę autobusu i troje pasażerów - podsumował.

Utrudnienia

Trasa była zablokowana w obu kierunkach przez blisko pięć godzin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu utrudnień przed godziną 22.

Policja wyznaczyła objazdy. - Kierowcy, którzy podróżują z Warszawy kierowani są na drogę krajową numer dwa. W miejscowości Stojadła muszą wjechać na "pięćdziesiątkę", a później wracają na "siedemnastkę" - opisywał nadkomisarz Daniel Niezdropa, oficer prasowy z komendy powiatowej w Otwocku.

Dla osób podróżujących w kierunku stolicy objazdy zostały wyznaczone tymi samymi trasami.

Zarząd Transportu Miejskiego informował o utrudnieniach w kursowaniu linii 720, 722, 730.

kz/b

Pozostałe wiadomości