Jak przekazał w komunikacie stołeczny ratusz, na niemal kilometrowym odcinku drogi powstały dwie jezdnie główne, z których każda ma po dwa pasy ruchu. Poza tym zbudowano: jezdnie serwisowe, chodniki, drogi rowerowe, siedem przystanków autobusowych, sygnalizację świetlną i oświetlenie uliczne. Przebudowane zostały także sieci teletechniczne i gazociąg. Przebudowa tego odcinka trwała od jesieni 2018 roku.
Nowa kanalizacja, 115 drzew i 20 tysięcy krzewów
Istotną częścią inwestycji jest budowa kanalizacji i wodociągu. Dzięki współpracy Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w ulicy znalazła się magistrala o długości trzech kilometrów, dwa kilometry kanalizacji sanitarnej i trzy kilometry kanalizacji deszczowej. Kolejne etapy rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej w tym rejonie przewidują budowę pompowni przy Skalnicowej, sieci kanalizacyjnej w tej ulicy oraz w Wale Miedzeszyńskim na odcinku Skalnicowa-Trakt Lubelski. Rozpoczęcie prac planowane jest w 2021 roku.
Wzdłuż drogi posadzono 115 drzew - głównie śliw i klonów, a także 20 tysięcy krzewów róży. Pozostałe ponad 6 tysięcy krzewów to między innymi śnieguliczki, tawuły i wiciokrzewy. Wysiane zostały także trawniki i posadzone kwitnące byliny. Inwestycja objęła również nasadzenia kompensacyjne na terenie całego miasta, w ramach których posadzono 1431 drzew.
Przebudowa za 80 milionów złotych
Koszt inwestycji to około 80 milionów złotych. Przebudowa na odcinku od ronda z ulicą Trakt Lubelski do węzła z planowaną trasą ekspresową S2 dofinansowana jest ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Jak informują drogowcy, przebudowany odcinek drogi łączy się z budowaną przez GDDKiA Południową Obwodnicą Warszawy (trasa S2) i zapewni "powiązanie układu komunikacyjnego miasta z siecią tras ekspresowych i autostrad".
Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o przesunięciu planów budowy przejść naziemnych na rondzie Dmowskiego:
Autorka/Autor: katke/ran
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa