Jaka będzie strefa płatnego parkowania na Kamionku? Ruszają konsultacje społeczne

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego
Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plStrefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego

Drogowcy rozpoczynają konsultacje społeczne w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Pradze Południe. Tym razem mieszkańcy mogą do 28 kwietnia zgłaszać uwagi do jej kształtu we wschodniej części Kamionka. Decyzję o ewentualnym wprowadzeniu zmian na praskich ulicach będzie podejmowała Rada Warszawy.

Zarząd Dróg Miejskich planuje rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Pradze Południe. Nadchodzące konsultacje społeczne rozpoczną się 8 kwietnia i potrwają do 28 kwietnia. Dotyczą wschodniego Kamionka, czyli obszaru ograniczonego ulicami Podskarbińską, Terespolską, Stanisława Augusta i Międzynarodową oraz linią kolejową. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania oraz zgłosić do niej uwagi. Będą mogli również poznać wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji. Konsultacje nie dotyczą samego wprowadzenia SPPN - decyzja o ewentualnym rozszerzeniu strefy zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy.

Jesienią ubiegłego roku drogowcy konsultowali z mieszkańcami zmiany w organizacji ruchu w innych częściach dzielnicy - na ulicach Saskiej Kępy i zachodniej części Kamionka. "W trakcie prowadzonych wówczas spotkań padło wiele głosów za tym, by analizując rozszerzenie SPPN nie pomijać pozostałego fragmentu Kamionka: właśnie tej części, której granice wyznaczają ulice Podskarbińska i Terespolska (od wschodu), Stanisława Augusta (od południa) i Międzynarodowa (od zachodu) oraz linia kolejowa (od północy)" - zaznaczył ZDM.

"Na tym obszarze znajdują się liczne obiekty przyciągające ruch: siedziby urzędu dzielnicy i ZTM, sądy i uczelnia wyższa. Prowadząc konsultacje dla tego obszaru wywiążemy się z obietnicy, jaką daliśmy mieszkańcom pół roku temu" - dodano w komunikacie

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują miejscy radni. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. "Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, konsultujemy je z mieszkańcami" - podkreślił ZDM.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Poszerzenie SPPN na KamionkuZDM

Terminy konsultacji w sprawie SPPN na Kamionku

Uwagi do projektu SPPN na Kamionku można zgłaszać mailowo na adres: sppnpragapld@zdm.waw.pl do 28 kwietnia 2022 roku włącznie

ZDM zaplanował spotkanie online - w środę, 13 kwietnia, w godzinach 18-20. Będzie ono transmitowane na portalu YouTube. Podczas transmisji będzie można zadawać pytania na czacie. W drugiej części spotkania na platformie Zoom będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Wszyscy, którzy chcą wziąć w nim udział muszą napisać maila na adres: sppnonline@gmail.com. Link do spotkania oraz instrukcja zostaną przesłane w mailu zwrotnym.

Odbędzie się też dyżur konsultacyjny w czwartek, 21 kwietnia, w godzinach 18-20 w Centrum Promocji Kultury przy ulicy Podskarbińskiej 2.

Raport podsumowujący konsultacje zostanie opublikowany przez drogowców w czerwcu.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości