Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Rozpoczął się remont Saskiej. Objazdy do końca sierpnia

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rozpoczął się remont Saskiej

Od poniedziałkowego poranka frezarki działają już w rejonie alei Waszyngtona. Kompleksowa modernizacja wysłużonej ulicy Saskiej potrwa do końca sierpnia.

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, remont rozpoczął się zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek z samego rana. "Prace zaczynamy od frezowania wysłużonej nawierzchni jezdni. Frezarki działają w rejonie al. Waszyngtona" - czytamy.

Degradacja ulicy

Ulica Saska to jedna z ważniejszych na Saskiej Kępie. W okolicy znajduje się wiele szkół, ale także punkty użyteczności publicznej - między innymi Regionalne Centrum Krwiodawstwa. Jeździ tędy wiele popularnych linii autobusowych. "Kilka lat temu ulica przeszła okres wzmożonego ruchu w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego na czas jego odbudowy po pożarze. Konstrukcja ulicy nie była przygotowana do takiego obciążenia, co wpłynęło na jej szybszą niż zakładano degradację. Dlatego też zamiast weekendowej wymiany nawierzchni planujemy generalną modernizację" - wskazuje ZDM.

Prace obejmą odcinek od alei Waszyngtona do ulicy Zwycięzców. Jak wyjaśniają drogowcy, planowana jest wymiana nawierzchni jezdni wraz z podbudową oraz liczne prace brukarskie. Nowe będą wszystkie krawężniki, zjazdy bramowe, nawierzchnia miejsc parkingowych oraz chodniki (w tym przystanki autobusowe) po obu stronach ulicy.

Dwa etapy prac i utrudnienia

W pierwszym etapie wyłączone z ruchu są odcinki od alei Waszyngtona do Adampolskiej i od Angorskiej do Zwycięzców. W tym czasie z Adampolskiej można wyjechać w lewo na Saską i dojechać do skrzyżowania z ulicami Dąbrówki i Angorską (na tej ostatniej na odcinku od Saskiej do Niekłańskiej są teraz dwa kierunki ruchu). W drugim etapie zamknięty będzie odcinek od Adampolskiej do Zwycięzców: wyjazd z Angorskiej będzie możliwy w prawo do bocznej jezdni alei Waszyngtona, utrzymany będzie także przejazd w ciągu ulic Dąbrówki i Angorskiej. Objazdy zostały poprowadzone aleją Waszyngtona, Międzynarodową i Zwycięzców oraz aleją Waszyngtona, Francuską i Zwycięzców.

ZDM dodaje też, że na czas remontu połączenie z Saską straciły ulice Walecznych i Irlandzka. Na Walecznych pomiędzy Saską a Niekłańską oraz na Irlandzkiej został wprowadzony ruch dwukierunkowy. Nie można zaparkować na całej długości Irlandzkiej. Podobnie na ulicach Adampolskiej, Dąbrówki, Angorskiej i Walecznych, przy skrzyżowaniach z Saską - został wprowadzony zakaz zatrzymywania się.

Objazdy na SaskiejZDM Warszawa

Autobusy na objazdach

Objazdy zostaną poprowadzone aleją Waszyngtona, Międzynarodową i Zwycięzców oraz aleją Waszyngtona, Francuską i Zwycięzców. Autobusy linii: 111, 123, 507, 509 i nocnych N02 N22, N72, pojadą objazdem ulicami Zwycięzców i Francuską. Dojazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kościoła i ogrodu jordanowskiego będzie możliwy wyłącznie od ulicy Nobla. Chodnik po obydwu stronach ulicy Saskiej zostanie na czas prac zwężony do 1,5 metra szerokości. Przejścia dla pieszych przez Saską będą możliwe na wysokości ulicy Angorskiej, Walecznych, przy kościele i przy ulicy Zwycięzców.

Objazdy na SaskiejZDM Warszawa

ZDM informuje, że jednocześnie trwają już prace remontowe na wiadukcie w ciągu ulicy Saskiej nad trasą Łazienkowską. Wymieniana jest wykonana z żywicy nawierzchnia chodników oraz remontowane są schody prowadzące na obiekt. Przystanki autobusowe są czynne. Wymiana nawierzchni po obu stronach wiaduktu ma również potrwać do 31 sierpnia.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM Warszawa