Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Nowe przejścia i przejazd rowerowy. Prace w samym centrum zaczynają się w poniedziałek

  TVN Warszawa | Ulice

  Aktualizacja:
  Autor:
  mp/ran
  Źródło:
  PAP
  Al. Jana Pawła II miała być zwężonaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4
  Zwężenie al. Jana Pawła II

  Już w poniedziałek rozpocznie się przebudowa ronda Czterdziestolatka i zwężenie alei Jana Pawła II. Ratusz poinformował, że w pierwszym etapie prace zajmą część jezdni w kierunku Żoliborza. Trzeba się liczyć z utrudnieniami.

  Ratusz podał, że drogowcy wejdą na teren budowy w poniedziałek około godziny 19. Wtedy wyłączone z ruchu mają zostać skrajne prawe pasy jezdni prowadzącej w kierunku Żoliborza na odcinku od ronda Czterdziestolatka do ronda ONZ. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Złota, Sienna i Śliska stracą połączenie z aleją Jana Pawła II i będą kończyły się ślepo - na ich końcu trzeba będzie zawrócić. Dodatkowo wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Utrudnienia

  Roboty obejmą także południowo-zachodni narożnik ronda ONZ. Na wylocie w kierunku Dworca Centralnego będą dwa pasy ruchu. Utrzymany zostanie wjazd na parking przy Dworcu Centralnym oraz na pętlę autobusową. Czynny będzie także przystanek dla autobusów linii 174 oraz nocnych N45 i N95.

  Plac budowy obejmie część chodnika po wschodniej stronie alei. Wzdłuż centrum handlowego utrzymane będzie przejście dla pieszych o szerokości 2,5 metra, dalej będą oni mieli do dyspozycji szerszą przestrzeń. Czynne będą wyjścia z przejścia podziemnego pod rondem Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym.

  Zwężone zostaną przejścia dla pieszych po południowej i wschodniej stronie ronda ONZ, nieczynne będą przejazdy rowerowe. Dodatkowo, w związku z budową wieżowca, zamknięta będzie droga dla rowerów po północnej stronie Świętokrzyskiej, pomiędzy rondem ONZ a ulicą Emilii Plater.

  Ujednolicą jezdnię, zyskają piesi i rowerzyści

  Cała inwestycja zakłada remont i przebudowę istniejących jezdni. "Dziś w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu, podczas gdy na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy" - przypomniał urząd, dodając, że dzięki ujednoliceniu szerokości jezdni, po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i szersze chodniki, zostaną wybudowane zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew, krzewów, żywopłotów i bylin.

  Ponadto w ramach tej inwestycji na rondzie Czterdziestolatka u zbiegu alei Jana Pawła II i Alej Jerozolimskich wyznaczone zostaną nowe naziemne przejścia dla pieszych po północnej stronie ronda (przy przystankach tramwajowych) oraz po stronie zachodniej (wraz z przejazdem rowerowym).

  "Ułatwi to pieszym, w tym osobom starszym, i o ograniczonej mobilności oraz podróżnym z bagażami, wygodne przedostanie się na Dworzec Centralny i do przystanków tramwajowych. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy powstaną również w osi ul. Nowogrodzkiej" - zaznacza magistrat.

  Autor:mp/ran

  Źródło: PAP

  Źródło zdjęcia głównego: urząd miasta