Nie miał prawa jazdy, był pijany, uciekał przed policją kradzionym autem. Zatrzymał się dopiero na radiowozie

Autor:
katke/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Mężczyzna wjechał w radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)

20-latek i jego 17-letnia koleżanka uciekali przed policją kradzioną toyotą przez warszawską Pragę. Aż do momentu, kiedy auto uderzyło w radiowóz blokujący im przejazd. Po zatrzymaniu oboje zostali przesłuchani. - Mężczyzna odpowie za kradzież samochodu, jazdę w stanie nietrzeźwości i bez prawa jazdy oraz spowodowanie kolizji - przekazała rzeczniczka północnopraskiej policji komisarz Paulina Onyszko.

W nocy z soboty na niedzielę z warszawskiego Śródmieścia skradziono samochód marki Toyota. Z ustaleń, jakie dokonali w tej sprawie policjanci wynikało, że pojazd porusza się po terenie Pragi Północ.

Uderzył w radiowóz

Komunikat drogą radiową został przekazany do wszystkich patroli pełniących nocną służbę w tej dzielnicy. Mundurowi ustalili prawdopodobną lokalizację skradzionego pojazdu. - Na widok oznakowanego radiowozu mężczyzna kierujący poszukiwanym autem rozpoczął ucieczkę. W jednej z ulic został zablokowany przez ścigające go radiowozy. Chcąc pokonać barykadę, uderzył w jeden z nich - opisała komisarz Onyszko. I dodała: - Policjanci błyskawicznie znaleźli się przy toyocie, wydostali mężczyznę z auta i go obezwładnili. Kajdanki założyli również 17-letniej pasażerce, która z nim podróżowała.

Wezwana na miejsce załoga stołecznej drogówki sprawdziła trzeźwość uczestników kolizji. - Alkomat wykazał, że 20-latek kierujący toyotą był pijany. Poza tym nie miał prawa jazdy - wskazała policjantka.

Auto warte 100 tysięcy złotych

Policjanci zatrzymali obie osoby i umieścili je w policyjnym areszcie w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej. Następnego dnia zostały przesłuchane. - Funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi dwa zarzuty za kradzież wartej 100 tysięcy złotych toyoty oraz kierowanie nią w stanie nietrzeźwości. Dodatkową karę mężczyzna poniesie za jazdę bez prawa jazdy i spowodowanie kolizji drogowej - podsumowała Onyszko.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/PKoz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości