Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Tak się kończy cwaniactwo"

Warszawa

Jakub StachowiakKolizja na Puławskiej z Dolną

Cwaniactwo i pośpiech na drodze nie popłacają. Boleśnie przekonał się o tym kierowca białego SUV-a, któremu tramwaj "przeszorował" przód.

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 maja na skrzyżowaniu ulicy Puławskiej z Dolną. Zarejestrował je dziennikarz Jakub Stachowiak.

Na nagraniu widać, jak jeden z kierowców zamiast poczekać na swoją kolej na pasie do skrętu w lewo, postanowił zaoszczędzić sobie czasu i wjechał na torowisko z pasa do jazdy na wprost. Gdy zauważył tramwaj, zahamował i próbował wycofać. Nie zdążył, jadący w stronę Ursynowa skład zahacza o białe volvo i całą długością trze o przód luksusowego auta.

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Stołecznej Policji, zderzenie nie zostało zgłoszone. Kierowca prawdopodobnie rozliczył się bezpośrednio z Tramwajami Warszawskimi. Brak mandatu to chyba jedyny pozytywny aspekt tego drogowego incydentu.

- Tak się kończy cwaniactwo. Pech. Głupota. Piątek 13. - podsumował Stachowiak.

skw/b