Maraton zmienia trasę przez remont w Śródmieściu

Zmiana trasy maratonu
Zmiana trasy maratonu
Źródło: Jacek Fomicki /maratonwarszawski.com / mat. organizatora

Wrześniowy maraton zmienia trasę. Powód? Zaplanowany przez drogowców remont Krakowskiego Przedmieścia.Wprawdzie bieg odbędzie się dopiero 24 września, ale już teraz organizatorzy informują o zmianach w trasach, który wynikły z zaplanowanych remontów. Biegacze, którzy zdecydowali się na pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów, rozpoczną bieg z placu Trzech Krzyży, a nie Krakowskiego Przedmieścia. Zamiast ulicą Myśliwiecką, zawodnicy pobiegną: Szwoleżerów, Czerniakowską i Łazienkowską.

"Salon Warszawy" do poprawy

- Jako organizatorzy mamy nadzieję, że ta nieznaczna zmiana trasy Wielkiego Biegu nie będzie stanowiła utrudnienia dla biegaczy. Start z placu Trzech Krzyży ma swój urok, ponieważ już podczas pierwszych kilometrów można podziwiać wyjątkową "ambasadorską" dzielnicę Warszawy - komentuje Marek Tronina, prezes fundacji "Maraton Warszawski".

ZOBACZ TRASĘ MARATONU

Jak precyzuje Magda Skrocka-Kołodziejska z organizacji, o zmiana była konieczna ze względu na remont Krakowskiego Przedmieścia. Chodzi o poprawienie fatalnego stanu kostki.- Prace na Krakowskim Przedmieściu będzie realizować na nasze zlecenie Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Ze względu na zaplanowany remont ZRiKD nie zgodził się na maraton w tym miejscu - podkreśla Paweł Olek z biura prasowego ZDM.

Szczegółowy przebieg trasy 39. PZU Maratonu Warszawskiego: Start odbędzie się z Placu Trzech Krzyży. Zawodnicy pobiegną Alejami Ujazdowskimi do Placu Na Rozdrożu, gdzie skręcą w Aleję Szucha, a na Placu Unii Lubelskiej skierują się ulicą Puławską w stronę południowej części Warszawy. Po dotarciu do ulicy Domaniewskiej, biegacze przemkną Bukowińską i Nowobukowińską, by znaleźć się na Rolnej i ruszyć w kierunku Ursynowa. Kolejnym odcinkiem będzie Aleja Komisji Edukacji Narodowej, natomiast przy stacji metra Imielin nastąpi zwrot w ulicę Indiry Ghandi, a po chwili w Jana Rosoła, która zaprowadzi zawodników aż do Płaskowickiej. Następnie biegnący miną Kokosową i Orszady, skręcą w Prymasa Augusta Hlonda i dobiegną do Alei Rzeczypospolitej. Tam rozpocznie się długi etap przez Aleję Rzeczypospolitej i Jana III Sobieskiego, odbicie w Aleję Wincentego Witosa i prosty odcinek Czerniakowską. Po skręceniu w Gagarina, zawodnicy dotrą do Łazienek Królewskich, z których skręcą w Szwoleżerów, Czerniakowską następnie w Łazienkowską i trafią na Rozbrat. Po tym odcinku wbiegną w ulicę Leona Kruczkowskiego, skręcą w Zajęczą i Mostem Świętokrzyskim przedostaną się na prawą stronę Wisły. Za mostem nastąpi skręt na Wybrzeże Szczecińskie, a po minięciu Wybrzeża Helskiego zawodnicy wykonają zwrot w Ratuszową. Długi odcinek zakończy się skrętem w Namysłowską. Następnie biegnących czeka długi odcinek przez Starzyńskiego, Most Gdański i Międzyparkową, zakończony skrętem w Bonifraterską i szybkim zwrotem w Muranowską. Kolejnym długim odcinkiem będzie trasa przez generała Andersa i Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, gdzie zawodnicy skręcą w Krasińskiego. Na tym etapie na biegaczy czeka długi prosty odcinek przez Gwiaździstą, na końcu którego wykonają zwrot o 180 stopni i Wybrzeżem Gdyńskim ruszą do usytuowanej na Wybrzeżu Gdańskim mety.

Bieg na 5 kilometrów

Zmieni się też trasa biegu na 5 kilometrów. – Od kilku lat Bieg na Piątkę rozpoczynał się w tym samym miejscu, co maraton, ale tym razem – ze względu na prowadzone remonty – nie będzie to możliwe. Prace, które zaplanowano na ulicy Miodowej powodują, że jesteśmy zmuszeni zmienić trasę piątki. Zadbaliśmy jednak o to, aby nowa trasa dostarczyła biegaczom tyle samo radości, co poprzednia – tłumaczy Marek Tronina.

ZOBACZ TRASĘ BIEGU NA 5 KILOMETRÓW

Szczegółowy przebieg trasy Biegu na Piątkę: Wystartuje z Konwiktorskiej i przejdzie płynnie w Muranowską, po czym skręci na północ w gen. Władysława Andersa – tutaj zacznie się długi odcinek prowadzący przez Andersa i Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, gdzie biegnący skręcą w Krasińskiego, a następnie na Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie. Na tym ostatnim znajdować będzie się meta wyścigu.Organizatorzy zapewniają, że zmiany nie spowodują żadnych komplikacji dla startujących.

ARCHIWALNE NAGRANIE JEDNEGO Z MARATONÓW:

ran

Maraton

Źródło: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Prowadzący w maratonie
Prowadzący w maratonie
Teraz oglądasz
Zawodnicy przy punkcie z wodą na Puławskiej
Zawodnicy przy punkcie z wodą na Puławskiej
Teraz oglądasz
Biegacze na Wisłostradzie
Biegacze na Wisłostradzie
Teraz oglądasz
Start biegu
Start biegu
Teraz oglądasz
Ruszył maraton
Ruszył maraton
Teraz oglądasz
Przed startem
Przed startem
Teraz oglądasz
Jaką trasą pobiegną uczestnicy maratonu?
Jaką trasą pobiegną uczestnicy maratonu?
Teraz oglądasz

Maraton

Czytaj także: