TVN Warszawa | Ulice

Generał Mirosław H. z zarzutem za jazdę po alkoholu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała Hermaszewskiego w Kiełpieńcu na Mazowszu
Google EarthDo zatrzymania doszło w Kiełpieńcu na Mazowszu

Generał Mirosław H. usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości po tym, jak policja zatrzymała go za jazdę po alkoholu koło Gostynina. Pomiar wykazał wtedy, że miał prawie 0,6 promila alkoholu. H. nie przyznał się do popełnionego czynu.

Generał Mirosław H., pierwszy i jedyny Polak w kosmosie, pod koniec października został zatrzymany przez policję w Kiełpieńcu, w pobliżu Gostynina na Mazowszu. Jak podał wówczas Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, policjanci zatrzymali 80-letniego kierowcę volvo, który był pod wpływem alkoholu - miał 0,567 promila w wydychanym powietrzu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W poniedziałek policja poinformowała o zarzutach dla kierowcy volvo. - W dniu 18 listopada 80-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Nie przyznał się do popełnionego czynu. Teraz sprawą zajmie się sąd - powiedział nam Łukasz Rydzewski z gostynińskiej policji. Nie podał tożsamości mężczyzny.

Grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności

Gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, wówczas określa się, że badany znajduje się w stanie nietrzeźwości. Podstawę odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi artykuł 178a Kodeksu karnego.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może między innymi orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości