Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa

Szef koncernu Pfizer mówi, kiedy możemy spodziewać się powrotu do normalności. Zapowiada też dodatkowe dostawy szczepionek, którymi Unia Europejska jest mocno zainteresowana. - Rynek zaczyna się kurczyć. Prawdopodobnie popyt na szczepionki w najbliższych latach może być pokryty głównie przez producentów preparatów mRNA – komentuje starszy analityk do spraw zdrowotnych "Polityki Insight" Piotr Żakowiecki. Materiał magazynu "Polska i Świat".

W przyszłym tygodniu w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) ruszy pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Jak podaje urząd wojewódzki, dziennie będzie mogło się tam zaszczepić 520 osób. - Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią - wskazuje wojewoda Michał Zieliński.

Przyspieszenie szczepień jest bardzo ważne - miały temu służyć punkty drive thru i punkty szczepień powszechnych. Samorządy ruszyły do realizacji, niektóre już powstały, ale nie wszystkie mają już zielone światło do działania. Materiał Anny Wilczyńskiej.