Śródmieście

Śródmieście

Wymienią stare wiaty. Pięć firm w finale

Poszukiwanie firmy, która wymieni i będzie utrzymywać półtora tysiąca wiat przystankowych, wchodzi w finałową fazę. Pięć spółek zaproszonych przez miasto do współpracy, dostało dwa miesiące na przygotowanie oferty. Zwycięzca będzie zarabiał na wynajmowaniu powierzchni reklamowej.

Wtorek pod parasolem

Po upalnym poniedziałku, przyszedł deszczowy wtorek. Warszawa przywitała dziś spieszących się do pracy mieszkańców deszczem, wiatrem i spadkiem temperatury. Najpopularniejszym gadżetem we wtorkowy poranek jest parasol.

Żydowska kultura wróci na Pragę

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera po raz drugi zagości na warszawskiej Pradze. Projekty przybliżające kulturę żydowską odbędą się m.in. w klubach Hydrozagadka, Znośna Lekkość Bytu i La Playa. Początek 25 sierpnia. Projektem La Playa: Warszawa - Tel Aviv 25 sierpnia rozpocznie się praska część Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Od godz. 15.00 w klubie La Playa Music Bar goście festiwalu będą mogli wybrać się w podróż po gorącym Tel Awiwie. Różne oblicza Izraela poznamy dzięki fotografiom dokumentującym street art autorstwa Zuzanny Szarek oraz pejzażom uchwyconym obiektywem Shai Ginott. Kuchnia, taniec, kulinaria

Rok od śmierci Leppera. Odsłonięto tablicę pamiątkową

W pierwszą rocznicę śmierci przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, na fasadzie budynku, w którym mieściła się siedziba partii przy Al. Jerozolimskich 30 w Warszawie, odsłonięto tablicę upamiętniającą tego polityka. Wcześniej w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży odbyła się msza święta w jego intencji.

Tablica z latawcem. Pamiątka tragedii na PKiN

Tu, gdzie obecnie znajduje się Teatr Lalka, mieścił się w 1942 Dom Sierot Janusza Korczaka. Stąd, wraz z dziećmi, opiekun wyruszył w ostatnią drogę - do obozu zagłady. W 70. rocznicę tych wydarzeń odsłonięto tablicę pamiątkową.

Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę.Możliwe utrudnienia

Jak co roku, wyruszają ze stolicy pielgrzymki na Jasną Górę. Pierwsi wierni udadzą się w trasę już w niedzielę sprzed kościoła św. Anny, świątyni przy ul. Deotymy czy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Na trasach ich przejścia mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Chmielna ulicą książek

Ulicą książek w Śródmieściu - zgodnie z pomysłem władz dzielnicy - ma stać się Chmielna. Na bukinistów czeka osiem stoisk przy skwerku. Do otwarcia przygotowują się też księgarnie z literaturą anglojęzyczną, książkami dla dzieci oraz psychologicznymi

"Nie lubię poniedziałku" w warszawskim tramwaju

Zawiany Bohdan Łazuka idzie po szynach tramwajowych przez Warszawę. To jedna z pierwszych scen jednego z najsłynniejszych filmów ze stolicą w tle. W ten weekend będzie można obejrzeć go w… tramwaju. Start seansów na przystanku przy pl. Narutowicza.

Lepiej wypożyczyć rower na Bemowie. Ukradną - nie zapłacisz

- Regulaminy Bemowo Bike i rowerów miejskich Veturilo są sprzeczne – zwraca uwagę jeden z internautów tvnwarszawa.pl. Jeżeli zostaniemy napadnięci i ktoś ukradnie nam rower Veturilo będziemy musieli zapłacić 2 tysiące zł kary. Na Bemowie jest inaczej.

"Tu leży trup nieznanego mieszkańca Warszawy"

33 tys. białych, kremowych, szarych i czarnych kamieni, ułożonych w kształt twarzy nieznanej kobiety, stworzyło mozaikę warszawianki. Obraz odsłonięto w czwartek koło stołecznego Mostu Poniatowskiego.

Rower miejski wystartował z drobnymi kłopotami

Miejski rower, ochrzczony z Esperanto Veturilo jest już dostępny dla warszawiaków w centrum, na Bielanach i Ursynowie. Jednośladów jest ponad tysiąc, a miejsc, gdzie można je wypożyczyć prawie 60. Pierwszego dnia pojawiły się też pierwsze problemy, a rowerzyści zwracają uwagę, że w stolicy wciąż brakuje ścieżek.

Premier wybuczany na Powązkach

Mieszkańcy Warszawy zebrani na Powązkach, wybuczeli premiera Donalda Tuska i Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta, w momencie składania przez nich kwiatów pod pomnikiem Gloria Victis.

Piosenki powstańcze z "warszawskim biglem"

– Bez epatowanie patosem. W święto poległych gramy w wesoły sposób – mówią. Zespół Czessband zaśpiewał stołeczne szlagiery na rogu Chmielnej i Nowego Światu tuż po godzinie "W".

Denerwowały go banki Straszył bombą

Kryminalni ze śródmieścia zatrzymali sprawcę pięciu fałszywych alarmów. Mężczyzna wysyłał smsy z groźbą wybuchu bomby do instytucji finansowych w: Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu i Warszawie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Obchody powstańcze: tu nie zaparkujesz

Część ulic jest zamknięta dla ruchu. W wielu miejscach wprowadzono zakaz parkowania. Sprawdź utrudnienia związane z obchodami 68. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Warszawa w hołdzie bohaterom: sprawdź plan wydarzeń

68 lat temu, o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Odziały Armii Krajowej zaatakowały wojska okupanta we wszystkich dzielnicach stolicy. Tak rozpoczęło się jedno z najtragiczniejszch wydarzeń w historii Polski.