Śródmieście

Śródmieście

Odkrycie na Muranowie. Zastrzeżenia do pracy archeologa

Podczas budowy linii energetycznej na Muranowie znaleziono zabytkowe przedmioty. Mieszkańcy zrobili zdjęcia znalezisk leżących na chodniku i zaalarmowali, że nadzór archeologiczny jest źle prowadzony. Interweniował stołeczny konserwator zabytków.

Piwo nad Wisłą będzie legalne? Wyrok ma zapaść 19 kwietnia

We wtorek odbyła się kolejna rozprawa dotycząca spożywania alkoholu na lewym brzegu Wisły. Pojawił się na niej oskarżony Marek Tatała, który nie przyjął mandatu za picie piwa i funkcjonariusze, którzy ten mandat próbowali mu wręczyć. Wyrok ma zapaść za dwa tygodnie.

Pakistańczyk pobity w centrum Warszawy

- Mój przyjaciel Pakistańczyk został brutalnie pobity przez czterech nieznanych mężczyzn - napisał na Kontakt 24 przyjaciel poszkodowanego, Adam. Policja zajmuje się sprawą.

Jest umowa na projekt muzeum. "Rozpoczyna się przygoda"

Połączenie istniejących staromiejskich kamienic z nowymi elementami Muzeum Literatury – tak ma wyglądać odnowiona i rozbudowana siedziba placówki w Warszawie. W poniedziałek podpisano umowę na wykonanie projektu rewaloryzacji. Na przygotowanie dokumentacji Mazowsze przekaże 2,7 mln zł.

Na placu Konstytucji będzie zieleniak

We wtorek w południe na placu Konstytucji wystartuje Targ Śródmiejski. Bazarek ze świeżymi warzywami i owocami ma działać w tym miejscu dwa razy w tygodniu, do października.

Kierowcy wjeżdżają na przystanek. Piesi lawirują między autami

Na Trasie W-Z kierowcy zatrzymują się na jezdni służącej jako przystanek dla tramwajów i autobusów. Regularnie utrudniają życie pasażerom, którzy muszą lawirować między autami. Ratusz zapowiada, że uczuli policję, by kontrolowała to miejsce. Nie rozważa jednak całkowitego zamknięcia przejazdu dla samochodów.

Długa kolejka po 5 złotych

W poniedziałek rano przed siedzibą Narodowego Banku Polskiego przy pl. Powstańców Warszawy ustawiła się długa kolejka. To osoby, które chcą kupić kolekcjonerską 5-złotówkę wypuszczoną z na stulecie Legii Warszawa.

Spór o pomnik smoleński: co to znaczy "twór skończony"?

"Krakowskie Przedmieście to twór architektonicznie skończony" - takim stwierdzeniem stołeczny konserwator zabytków zamyka dyskusję o pomniku smoleńskim. Na pytanie, co to właściwie oznacza i skąd w ogóle wzięło się takie stwierdzenie, od miesięcy staramy się uzyskać odpowiedź. Bezskutecznie.

BUW otwiera ogrody na dachu

Do 31 października na dach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, na którym znajduje się ogród mogą wejść wszyscy. Jak tłumaczy Barbara Siedlicka, ogrodnik Uniwersytetu Warszawskiego, znajduje się tam bardzo dużo gatunków roślin. Cała przestrzeń została podzielona na cztery podstawowe ogrody: złoty, srebrny, różowy i niebieski. Nazwy odzwierciedlają to, co aktualnie kwitnie.

11. Półmaraton Warszawski. Zwycięstwo Kenijczyków

Kenijczyk Daniel Muimbi Muteti zwyciężył w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Dystans 21 km 97 m pokonał w 1 godz. 2 min. 14 sek. Wśród kobiet wygrała jego rodaczka Perendis Lekapana - 1:10.41. Ze stołecznego Placu Trzech Krzyży wystartowało blisko 13 tysięcy osób.

"Zatrzymali się tylko nieliczni". Rocznica śmierci papieża Polaka

"2 kwietnia w alei Jana Pawła II w Warszawie ludzie zapalają znicze. Każdego roku jest ich jednak coraz mniej" - napisała ze smutkiem Reporterka 24 Marta. Na nagraniu i zdjęciach przesłanych przez internautkę widać tylko kilku przechodniów, którzy zatrzymali się, aby upamiętnić 11. rocznicę śmierci papieża Polaka.

Słynny lew z Palmiry w Warszawie

Od piątku na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego można podziwiać wystawę dotyczącą badań polskich archeologów na terenie Syrii i Iraku. - Jej głównym motywem jest kopia słynnego lwa z Palmiry - mówi prof. dr hab. Michał Gawlikowski z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW.

Szarytki nie zabudują skarpy. Ogród wpisany do rejestru

Ogród sióstr szarytek, znajdujący się na terenie skarpy warszawskiej, został wpisany do rejestru zabytków. Taką decyzję podjęła wojewódzka konserwator zabytków Barbara Jezierska. "Zabudowanie tego terenu może prowadzić do nieuchronnej degradacji" – argumentuje.

Odpada tynk, pęka posadzka. Rektor św. Anny: jestem bezsilny

Odpadające elementy tynku i dekoracji architektonicznych, pękająca podłoga. Kościół św. Anny ma ok. 500 lat i potrzebuje gruntownego remontu. - Zabezpieczyliśmy teren, teraz zbieramy pieniądze, potrzebujemy ponad milion złotych - mówi rektor kościoła, ks. Jacek Siekierski.