Podczas szkolnej przerwy 16-latka i 17-latka piły alkohol na ławce w parku. 25-procentowy trunek kupiła im 14-letnia koleżanka, która "wygląda poważniej". Kłopoty będzie miała sprzedawczyni.
Podczas patrolowania na rowerach Witolina, dwoje strażników miejskich z referatu szkolnego VII Oddziału Terenowego zauważyło na ulicy Komorskiej dwie dziewczyny pijące alkohol z butelki. W tym miejscu nie wolno pić alkoholu, a obie amatorki wyskokowych napojów wydały się im zbyt młode. Dlatego też zostały wylegitymowane. Jak się okazało jedna z nich niedawno skończyła 17 lat, a druga ma dopiero 16 lat. W związku z tym na miejsce wezwano patrol policji. Strażnicy rozpytali nieletnie o okoliczności nabycia butelki 25-procentowego alkoholu.
ZOBACZ: Po alkohol i narkotyki sięgają już nawet 11-latkowie. Ich relacje są wstrząsające.
Alkohol na szkolnej przerwie
- Dziewczyny miały przerwę w zajęciach szkolnych. Już przed poprzednią lekcją poprosiły młodszą koleżankę, by kupiła im butelkę w pobliskim sklepie. Operacja zajęła dłuższą chwilę i 14-latka dostarczyła im alkohol pod koniec przerwy. Musiały więc zaczekać do następnej, by wyjść ze szkoły i się napić. Wtedy zostały ujęte - opisuje w komunikacie strażniczka miejska.
Według zeznań nastolatek, dziewczynka, choć ma dopiero 14 lat, jest od nich wyższa i używa makijażu, przez co wygląda poważniej.
Jej wygląd nieletniej zmylił też sprzedawczynię, która- w związku ze sprzedażą alkoholu osobie nieletniej - będzie miała teraz kłopoty.
Art. 15 Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych: 1. osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości, 2. osobom do lat 18, (…). art. 43 1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie. 2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1. 3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.
Autorka/Autor: pop
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska