Zatrzymani za dewastację kapliczki. "Twierdzą, że chcieli tylko zrobić selfie"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Komenda Powiatowa Policji w PiaseczniePolicjanci z Góry Kalwarii zatrzymali podejrzanych o dewastację kapliczki

Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali dwie osoby w związku z dewastacją kapliczki w Sobikowie. - Dwaj zatrzymani 18-latkowie zniszczenia tłumaczą "wypadkiem" podczas robienia selfie - podaje piaseczyńska komenda.

- O sprawie zrobiło się głośno również w mediach społecznościowych w połowie stycznia tego roku. W nocy została zniszczona figurka Maryi w kapliczne znajdującej się w miejscowości Sobików w gminie Góra Kalwaria - podaje okoliczności zdarzenia oficer prasowy piaseczyńskiej komendy Jarosław Sawicki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Chcieli tylko zrobić tam zdjęcia typu selfie"

Jak zaznacza, po zdarzeniu policjanci z Góry Kalwarii zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu z pobliskich posesji, a także dotarli do osób z Konstancina-Jeziorny, Pruszkowa i innych miejscowości. Nie od razu doprowadziło ich to jednak do ustalenia tożsamości wandali.

- Miejscowi dzielnicowi aspirant sztabowy Albert Witek i młodszy aspirant Andrzej Łepecki nie odpuścili, i jak się później okazało, skutecznie wytypowali dwóch niespełna 18-letnich mieszkańców gminy Góra Kalwaria. Zostali oni zatrzymani w środę i przewiezieni do komisariatu. Obaj przyznali, że tamtej nocy przeszli przez ogrodzenie kapliczki, bo - jak twierdzą - chcieli tylko zrobić tam zdjęcia typu selfie, a zniszczenie figury nie było ich zamiarem - relacjonuje Sawicki.

Teraz sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Piasecznie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o skazaniu modelki, oskarżonej o uszkodzenie rzeźby amorka w Dolince Szwajcarskiej:

Rzeźby w Dolince SzwajcarskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie