Pomnik kultowego aktora zniszczony "dla zabawy"

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Zniszczony pomnik Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim

Pomnik Jana Himilsbacha w Mińsku Mazowieckim został zniszczony. Jak podaje policja, do aktu wandalizmu przyznał się 16-latek. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w rodzinnym mieście aktora, gdzie przy ulicy Piłsudskiego mieści się ławeczka z jego pomnikiem. Jak zrelacjonował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim Marcin Zagórski, około godziny 21 dyżurny straży miejskiej dostał sygnał, że pomnik Jana Himilsbacha niszczy grupa młodzieży.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Zniszczył pomnik dla zabawy"

Na miejsce skierowano patrol strażników i powiadomiono oficera mińskiej komendy. - Dyżurny operator monitoringu wskazał także, że osoby, które niszczyły pomnik, wsiadły do autobusu miejskiego – poinformował Zagórski.

Autobus został zatrzymany przez policjantów. Znajdowała się w nim grupa czterech osób w wieku 15-20 lat, którą mundurowi wylegitymowali. Z zapisu monitoringu wynikało, że pomnik zniszczył jeden z nastolatków.

Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Zagórski podaje, że chłopak przyznał się do czynu, a policjantom powiedział, że zrobił to dla zabawy. - Na miejsce zniszczenia pomnika skierowano grupę dochodzeniowo śledczą w celu zabezpieczenia dowodów przestępstwa. Sprawa będzie teraz szczegółowo badana przez policjantów – zapowiedział policjant. - W sprawie nieletniego materiały postepowania będą przekazane do sądu rodzinnego – wyjaśnił.

Pomnik uszkodzony jest w wielu miejscach, jego części są odłamane. Osunęła się też figura Himilsbacha, który dotychczas "siedział oparty" o stolik.

Urodzony w Mińsku Mazowieckim Jan Himilsbach grał w wielu produkcjach filmowych i serialowych w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Sławę przyniósł mu film "Rejs" Marka Piwowskiego, gdzie zagrał Sidorowskiego – uczestnika wycieczki.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o skazaniu modelki, oskarżonej o uszkodzenie rzeźby amorka w Dolince Szwajcarskiej:

Rzeźby w Dolince SzwajcarskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Mińsk Mazowiecki