Grozili przedsiębiorcy, że straci życie i dom, jeśli nie zapłaci. Wpadli w zasadzkę

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego
KSP
KSPZatrzymanym przedstawiono zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego

Jeden z podwarszawskich przedsiębiorców otrzymywał groźby wraz z żądaniem zapłaty stu tysięcy złotych. W sprawę zaangażowali się stołeczni policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw. Dzięki zorganizowanej przez nich zasadzce udało się dotrzeć do członków zorganizowanej grupy przestępczej. Łącznie zatrzymano pięć osób. 

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło jeszcze w styczniu tego roku. Dzięki zasadzce udało się zatrzymać w Warszawie trzech mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. - Zatrzymanie poprzedzone było szeregiem czynności operacyjnych, w trakcie których policjanci ustalili, że kilku mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej usiłuje wyłudzić od podwarszawskiego przedsiębiorcy pieniądze w kwocie 100 tysięcy złotych - informuje Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. - Sprawcy kontaktowali się z pokrzywdzonym, wielokrotnie grozili mu pozbawieniem życia i zdrowia oraz podpaleniem jego domu - dodaje.

Po zbadaniu sprawy funkcjonariusze przygotowali zasadzkę, podczas której pokrzywdzony miał przekazać pieniądze. To wtedy na gorącym uczynku przyłapano wspomnianych wcześniej mężczyzn w wieku 74, 59 oraz 53 lat. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego w ramach działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd zdecydował, że trafią oni do tymczasowego aresztu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO 

Kolejne zatrzymania w sprawie wymuszeń rozbójniczych

Policjanci ustalili w trakcie dalszego dochodzenia, że zatrzymani działali wspólnie z dwoma mieszkańcami Siedlec. Udało im się również wytypować adresy, pod którymi podejrzani mogli przebywać. - Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach udali się w ustalone miejsca. W efekcie doszło do zatrzymania dwóch podejrzanych - opisuje Wersocka.

W ręce policji wpadli 63-latek oraz 53-latek. Oni również odpowiedzą za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego w ramach działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Pierwszy z nich trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, natomiast wobec młodszego mężczyzny sąd zastosował policyjny dozór. - Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania - zapowiada Wersocka.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości