Przywiązał psa do drzewa i zostawił bez jedzenia i picia. Tłumaczył się alergią dziecka

Autor:
pop
Źródło:
PAP
Aktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane (wideo z 2019 roku)
Aktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane (wideo z 2019 roku)Bartłomiej Ślak | Fakty po południu
wideo 2/3
Bartłomiej Ślak | Fakty po południuAktywiści alarmują: znęcanie się nad zwierzętami wciąż łagodnie karane (wideo z 2019 roku)

Przywiązał do drzewa swojego 10-miesiecznego psa i pozostawił go bez dostępu do pokarmu i wody. 24-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do trzech lat więzienia

- W minionym tygodniu właściciel 10-miesiecznego czworonoga porzucił zwierzę nieopodal schroniska dla zwierząt w Płocku – informuje w komunikacie podkom. Marta Lewandowska z mazowieckiej policji. - Psem rasy cane corso zajęli się pracownicy płockiego schroniska, którzy zauważyli, że jest przywiązany do drzewa i poinformowali o tym policjantów.

Informacja o przywiązanym do drzewa i porzuconym psie szybko obiegła media społecznościowe .Policjanci operacyjni ustalili właściciela czworonoga.

Porzucony piesPolicja w Plocku

Bo dziecko ma alergię

- Tłumaczył swoje zachowanie tym, że mieszkające z nim dziecko na silną alergię na sierść psa. Dodał, że przemyślał, iż porzucenia zwierzęcia nie było dobrym pomysłem i wrócił po swojego czworonoga, jednak ten był już pod opieką schroniska – przekazuje podkom. Marta Lewandowska. - Za przywiązanie psa do drzewa i pozostawienie go bez dostępu do wody i pokarmu 24-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor:pop

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Plocku

Pozostałe wiadomości