15 milionów sztuk papierosów i 14 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Służby rozbiły tytoniowy gang

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Służby rozbiły tytoniowy gang
Służby rozbiły tytoniowy gangKrajowa Administracja Skarbowa
wideo 2/4
Krajowa Administracja SkarbowaSłużby rozbiły tytoniowy gang

KAS, CBŚP i SG interweniowały w powiecie ostrowskim na Mazowszu. Zlikwidowały krajalnię tytoniu i dwa magazyny nielegalnych papierosów. Zabezpieczono 14 ton tytoniu i ponad 15 milionów sztuk papierosów. Ich wartość to ponad 18 milionów złotych. Znalazły także urządzenia i kradziony samochód.

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) i Straż Graniczna (SG) wpadły na trop grupy zajmującej się przestępczością akcyzową.

Służby przeszukały dwa miejsca. W pierwszym znajdowała się krajalnia tytoniu - przejęto specjalistyczne maszyny oraz blisko trzy tony suszu tytoniowego.

Służby rozbiły tytoniowy gangKrajowa Administracja Skarbowa

Na drugiej posesji zatrzymano pięć osób podczas rozładunku samochodów dostawczych. "Cztery samochody ciężarowe były załadowane krajanką tytoniową, a w piątym znaleziono nielegalne papierosy. Przemycone z Litwy papierosy, były zapakowane w metalowe obudowy i ułożone na paletach" - przekazała w komunikacie mł. asp. Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak dodała, zatrzymani to obywatele Polski w wieku od 25 do 55 lat. Usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Dwóch z nich tymczasowo aresztowano na okres trzech miesięcy.

Nielegalne papierosy, kradziony samochód

"Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 15 milionów sztuk papierosów i około 14 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości ponad 18 milionów złotych. Gdyby nielegalne papierosy trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby około 32 milionów złotych" - poinformowała Pasieczyńska.

Służby rozbiły tytoniowy gangKrajowa Administracja Skarbowa

Służby zabezpieczyły także samochód dostawczy oraz naczepę, w których odkryli ślady ingerencji w oznaczenia VIN. Jak podali, samochód został skradziony w Niemczech w 2022 roku, a naczepa w 2019 roku.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Krajowa Administracja Skarbowa

Pozostałe wiadomości