Młody mężczyzna nie żyje, miał ranę ciętą szyi. Policja zatrzymała cztery osoby

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Zabójstwo młodego mężczyzny w Legionowie
Zabójstwo młodego mężczyzny w Legionowie TVN24
wideo 2/2
TVN24Zabójstwo młodego mężczyzny w Legionowie

W piątek późnym wieczorem na Osiedlu Młodych w Legionowie policjanci i strażacy reanimowali mężczyznę, któremu zadano ranę ciętą szyi. Jego życia nie udało się uratować. Zatrzymano cztery osoby. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa i zapowiada, że czynności z zatrzymanymi będą wykonane po ich wytrzeźwieniu.

Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, do zdarzenia doszło na drodze wewnętrznej, w pobliżu ulicy Olszankowej.

- Po godzinie 21 otrzymaliśmy wezwanie do pomocy policji. W momencie dojazdu naszych zastępów, na miejscu zastaliśmy policjantów w trakcie reanimacji młodego człowieka z raną ciętą na szyi. Prowadziliśmy reanimację wspólnie z policjantami. Na miejsce dojechał także zespół ratownictwa medycznego. Po prawie godzinnej reanimacji lekarz stwierdził zgon - przekazał nam w sobotę rano mł. bryg. Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie.

Dodał, że do godziny 4 jeden zastęp zabezpieczał jeszcze miejsce zdarzenia na czas działań prowadzonych przez śledczych.

Ofiarą 22-latek, policjanci znaleźli nóż

Później rzeczniczka legionowskiej policji Justyna Stopińska przekazała, że zgłoszenie dotyczyło "awantury na jednej z ulic w Legionowie". - Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci. Niestety na skutek tego zajścia śmierć poniosła jedna osoba - powiedziała policjantka. - W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali cztery osoby. Na miejscu czynności wykonywał prokurator - podsumowała.

Nasz reporter dowiedział się nieoficjalnie, że ofiarą był 22-latek. Na ulicy obok kosza na śmieci policjanci znaleźli nóż kuchenny.

Z kolei reporter TVN24 Sebastian Napieraj usłyszał w Komendzie Stołecznej Policji, że zatrzymane osoby to trzej mężczyźni i jedna kobieta w wieku 20-30 lat. - Dzisiaj i jutro prokuratura będzie prowadziła z nimi czynności. Na razie nie przedstawiono jeszcze nikomu zarzutów - przekazał w sobotę po południu. Dowiedział się, że śledztwo jest prowadzone w sprawie zabójstwa.

Zarzuty ma usłyszeć jedna osoba

Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że w czasie awantury mężczyzna "został zaatakowany niebezpiecznym narzędziem, ostrym narzędziem, w wyniku czego poniósł śmierć". Podkreślił, że policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia okoliczności tej sprawy.

- Po wytrzeźwieniu zatrzymanych, dziś i jutro przeprowadzone zostaną z nimi czynności procesowe – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Remigiusz Krynke. Dodał, że śledztwo prowadzone jest w kierunku z art. 148 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa.

Cześć z zatrzymanych zostanie przesłuchana w charakterze świadków, jedna osoba, która zraniła mężczyznę i doprowadziła do jego śmierci, usłyszy zarzut zabójstwa.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości