35-latek zatrzymany. Jest podejrzany o przerzut Irańczyków przez granicę polsko-białoruską

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Premier Morawiecki: nie wykluczamy zamknięcia kolejnych przejść granicznych z Białorusią
Premier Morawiecki: nie wykluczamy zamknięcia kolejnych przejść granicznych z BiałorusiąTVN24
wideo 2/4
TVN24Premier Morawiecki: nie wykluczamy zamknięcia kolejnych przejść granicznych z Białorusią

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali 35-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna podejrzany jest o udział w grupie, która nielegalnie przerzucała ludzi przez granicę polsko-białoruską, a następnie dalej na zachód Europy.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec, do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek w powiecie wołomińskim.

- W momencie zatrzymania Gruzin usiłował podjąć próbę ucieczki, jednak bezskutecznie. Po doprowadzeniu go do prokuratury, cudzoziemiec usłyszał zarzuty o czyn z artykułu 264 paragraf 3 Kodeksu karnego (nielegalne przekroczenie granicy - red.), za które grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności - opisała rzeczniczka.

- Dodatkowo, podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli cztery paszporty wydane przez władze Iranu oraz słoweńską kartę ID, które stanowią dowód w sprawie i mogą świadczyć o przestępczej działalności Gruzina - dodała.

Wpadł także kierowca

Dodała też, że mężczyźnie zarzuca się zlecenie i zorganizowanie przekroczenia granicy państwowej przynajmniej sześciu cudzoziemcom - obywatelom Iranu, których zatrzymano w listopadzie ubiegłego roku w momencie transportu ze wschodniej granicy do Niemiec.

Sąd aresztował 35-latka na trzy miesiące z obawy, że będzie ukrywał się przed organami ścigania.

W ręce funkcjonariuszy wpadł także kierowca samochodu, który na zlecenie Gruzina nielegalnie przewiózł Irańczyków.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości